Forum Psychologia

Nagłe odstawienie alkoholu

~magda0

~magda0

Witam wszystkich.
Mam pytanie: jakie objawy towarzyszą nagłemu odstawieniu alkoholu? Jak długo dam radę wytrzymać w takim stanie abstynencji? Jakiś czas temu odstawiłam alkohol. Wcześniej piłam codziennie od 3 do 8 piw. Teraz mam nerwicę, czasami mnie telepie, drżą mi ręce. Czy teraz mój organizm nie może przestawić się na normalny tryb życia? Czy muszę pójść z tym do lekarza?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ewap

~ewap

Chyba trochę sama odpowiedziałaś sobie na to pytanie jakie są objawy po odstawieniu alkoholu, bo najczęściej to drgawki, drżące ręce i uczucie jakbyś nie mogła sobie znaleźć miejsca, jakby natłok myśli był nie do wytrzymania. Mam nadzieję, że uda Ci się w trzeźwości wytrzymać już do końca życia, bo musisz wiedzieć, że alkoholizm to choroba, z której się nie wychodzi. Nawet jak już przestaniesz pić i przez kilka lat wytrwasz w trzeźwości to jeśli się napijesz nałóg może powrócić. Także musisz się pilnować. Powinnaś udać się do psychiatry, aby rozpocząć terapię, bo alkoholizm to choroba duszy i ciała. Oprócz odstawienia alkoholu musisz też porozmawiać z kimś co skłoniło Cię, abyś w ogóle po niego sięgała. Najczęściej istnieje jakiś powód, jakiś problem, który próbuje się topić w butelce. Mam nadzieję, że wytrwasz w trzeźwości. Najważniejszy krok już zrobiłaś: zdałaś sobie sprawę z uzależnienia i odstawiłaś alkohol. Tylko się teraz nie poddaj! Warto walczyć!

~bogdan2c

~bogdan2c

Objawy, które mogą się pojawić po odstawieniu alkoholu to na przykład:
- drżenia mięśni
- nudności
- wymioty
- bezsenność
- rozszerzenie źrenic
- potliwość
- zaburzenia snu
- zły nastrój
- lęki

Niestety pijący zna tylko jedna receptę na te dolegliwości – kolejna dawka alkoholu.
Jak to się często mówi - pijący nałogowo musi pić, by nie cierpieć i cierpi, bo pije. Błędne koło. Ja osobiście radzę iść natychmiast do lekarza, bo w takim stanie jaki opisujesz, łatwo się poddać i znowu wpaść w nałóg. Pozdrawiam

~aleksyq

~aleksyq

Witaj! Negatywne skutki odstawienie alkoholu, o którym mówisz są typowe dla większości alkoholików. Muszę się przyznać, że ja oprócz wymienionych przez Ciebie objawów, borykałem się ze strasznymi huśtawkami nastrojów. Wybuchy radości, a potem za chwilę ataki płaczu były codzienną normą. Jednak dzięki mojej dziewczynie udało mi się jej pokonać i dziś jestem wolny od alkoholizmu.
Pamiętaj, najtrudniej jest właśnie przejść okres o którym mówisz, kiedy organizm odzwyczają się od alkoholu. Później jest tylko łatwiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

~DoctorQuinn

~DoctorQuinn

Witaj!
Procesowi odstawienia alkoholu towarzyszy zjawisko efektu sufitowego. Na początku trzeźwienia alkoholik jest bardzo zmotywowany, każdy kolejny dzień w trzeźwości postrzega jako sukces, wraz z wydłużaniem się okresu abstynencji bywa, że ta motywacja spada, pojawia się znudzenie, człowiek spoczywa na laurach. Wydaje mu się, że co miał zrobić, tego juz dokonał i koniec. Tymczasem trzeźwienie jest skomplikowanym procesem i gdy czujemy, ze na danym poziomie (piętrze) zrobiliśmy już wszystko powinniśmy przejść piętro wyżej, aż znowu dosięgniemy sufitu. To przechodzenie na kolejne piętra w praktyce oznacza dodawanie nowych elementów, podejmowanie nowych działań, pasji związanych z pozostawaniem w trzeźwości. W ten sposób wprowadzamy w nasze życie dynamizm i zapobiegamy powrotowi do nałogu.

~an...zo

~an...zo

leki antydepresyjne i zero alkoholu, dieta, witaminy,omega3, poprawa po 3-8 tygodniach

~tomik230

~tomik230

A JA NIE PIJE JUZ TYDZ. I TEŻ MAM RÓŻNE AKCJE W GŁOWIE ALE JAKOŚ SIĘ TRZYMAM,CZY SŁODYCZE POMAGAJA?

Natalia Bator

Natalia Bator

Nagłe odstawienie alkoholu oprócz drżenia rąk i innych objawów jakie wymieniasz może prowadzić nawet do padaczki alkoholowej. Jeśli jesteś uzaeżniony od alkoholu i chcesz przestać pić, powinieneś zgłosić się do poradni leczenia zdrowia psychicznego i uzależnień i pod okiem specjalistów przechodzić terapię odwykową. W ten sposob odwyk będzie skuteczny i nie narazisz swojego zdrowia na ewentualne powikłania. Podaję Ci numery telefonów, pod które możesz zadzwonić i uzyskać informację gdzie możesz się zgłosić na leczenie, chcąc zerwać z alkoholem. Powodzenia!

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

26 natalia-bator Kobieta, 27 lat, Lublin
~Złośliwa

~Złośliwa

no po odstawieniu alkoholu jeśli dużo piłeś możesz mieć różne schizy a nawet delirkę

~Wiem coś o tym

~Wiem coś o tym

Do wszystkich dodanych objawów nalezy dodać:
- wzrost ciśnienia krwi
- przyspieszone czasem znacznie bicie zerca
- utrata przytomności
- padaczka
- zapaść
- stan przewlekłego lęku - konieczne leczenie zamknięte
- krwotok z nosa

xSandra

xSandra

tak oczywiscie to moze sie przydarzyc po odstawieniu alkoholu uzaleznienei to uzaleznienie ja slyszalam ze jak ktos dlugo i duzo pali to nawet nagle odstawienie papierosow moze powodowac zawal

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
~alkoholik praktyk

~alkoholik praktyk

Przestańcie straszyć, chcesz przestać pić to przestawaj. Łatwo nie bedzie na pewno, ale jest to możliwe. A co do padaczek zapaści itd. to jak ktoś ma pecha to i w nosie palec złamie. Oczywićie pomoc specjalisty nie zaszkodzi, tylko pomoże :) Znałem 65l. świeć Panie nad jego duszą, alkoholika który pił ciągami po pare miesięcy, a potem pare miesięcy/tygodni przerwy. Zmarło sie chłopu w trakcie ciągu alkoholowego :/
Sumując, większą szanse na odejście z tego padołu, wypadek, chorobe itd. masz podczas picia niż trzeżwienia. Z powodów oczywistych.

~odstawiający

~odstawiający

specjalista, a jeżeli są wskazania to początkowo famakologia zalecone przez niego. dostałem relanium i nie mam żadnych z tych objawów, które miałem przy odstawieniu bez wsparcia farmakologicznego.

~Wojtek 45

~Wojtek 45

Ja również nie piję już od 10 dni, lekarz przepisał mi relanium i skierował do poradni uzależnień, postanowiłem jednak sam sobie z tym demonem poradzić i myślę że jakoś radzę. Wykonuję w domu jakieś malowania, remonty, staram się nie myśleć o piciu, i piję dużo wody gazowanej (wcześniej cały cz piwo) - wódki nie piłem...ale to chyba nie ma znaczenia jaki alkohol, .Woda gazowana wypełnia mój żołądek, relanium 2 razy dziennie i zasypiam spokojnie, budzę się spokojny, ...może nie byłem alkoholikiem ?? Powiedźcie jaka jest różnica pomiędzy piciem piwska codziennie....a wódą ? , wspomnę tylko ,że nie drżą mi ręce i nie mam takich objawów jak lęki itp....sam poszedłem do lekarza po poradę ponieważ "piwo" zaczeło przeszkadzać mi w życiu....."czy już jestem zakiszonym ogórkiem "?

psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,
U każdego człowieka zespół abstynencyjny wygląda inaczej. Być może u Ciebie jego skutki łagodzi relanium.
Życzę dużo wytrwałości w walce z nałogiem i pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z grup wsparcia.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 29 lat, Lublin
~mandaryna 38

~mandaryna 38

jestem alkocholiczka nie pije juz 2lata ale to tylko dlatego tertaz mysle ze dzieki bogu dostalam ostrego zapalenia trzustki ,pilam codziennie od 25 latale skrzetnie to ukrywalam wieczorem po pracy i nie do nieprzytomnosci ale nie moglam zyc dnia zeby czegos nie wypic pilam codziennie sama mysl na to ze za malo moze byc alkocholu w domu juz mnie przerazala ale po tym jak ledwie uszlam z zyciem po tej chorobie alkocholikow raczej hahaprzestalam pic nagle przeszlam koszmarne bole kosci poty wymioty ale dalam rade meczylam sie przez miesiac najgorzej puzniej juz bylo tylko coraz lepiej mysle ze kazdy moze przerwac ten koszmar trzeba tylko chciec dalej zyc tak jak ja a z piciem dalej nie mialam szns,pozdrawiam i zycze wytrwalosci zycie w trzezwosci jest o wiele piekniejsze i lepsze

~wisniowa panika

~wisniowa panika

witam mam pytanie jak sie pozbyc objawow ostawienia alkoholu?

~fiolek83

~fiolek83

Napewno dobrym sposobem jest relanium ja po 13 dniach picia wynalazków prubowałam wszystkiego,klina,hydroxyzyny i etalofu,i wtedy dostałam takich panicznych lęków,serce chciało wyskoczyć,ręce się trzęsły,i wystarczyła tabletka relanium,i już jest prawie dobrze,zaraz wezme drugą,i ide spać mi napewno pomóg,właśnie dzisiaj nie wiem jak innym,powodzenia.

~Peterxx

~Peterxx

Pije prawie że co dzień. Zawsze jakaś dawka wieczorna. Czasem zdarza się popłynąć ze zwiększoną dawką. Rano wstaje biorę witaminy, idę do pracy potem jakaś siłownia, bieganie. I wieczorem to samo. Dzień jak co dzień. Postanowiłem całkowicie odstawić alkohol. Nie stosuje picia od 5 dni.
Zarazem zachorowałem przeziębienie. Jednak nie śpię od tych pięciu dni, czuje mrowienie, nawet ból głowy. Nie wiem czy jest to spowodowane chorobą czy brakiem alkoholu we krwi. Nie mam drżeń stanów lękowych itp.