Skocz do zawartości
Forum

depresja psychotyczna?


Kijana

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 lat cierpie na znaik uczuć, odciecie od rzeczywiscitosci, nieodczxuwanie zapachow, zanik zainteresiwan, zanik tozsamosci, (zaczlo sie to po leku antydepr.). nie istnieję, nie zyję, czuję tylko bół, cieprienie i pustkę taską jakbym byla w otchłani.Nic nie jestem na silach robic. Anhednia calkowita. Tylko cierpieę. Nic nie robię,, cala dawna radosna aktywnosc zanikla.Zycie mojej rodziny zmienilo sie w koszmarny sen...bo to się stalo tak niespodziewanie...i jest coraz gorzej...gdyby nie bzd to bym moze nie zyla.leki antydepr. nie dzialają, a do tego nie mgoe brac ani neuroltptykoe ani lekow serotoninocnych bo uszkodzono mi uklad pozapiramidowy i mammdyskiney i akatyzję. Zyję gorzej niz pies.Ale wracajac do tematu to czy moze to byc taka depresja psychotyczna z objawami negatywnymi? czy depresja osychotyczna dotyczy tylko obj. wytwórczych? tych nigdy nie mialam.Dodam ze trwa to 4 lata bez dnia remisji (zaczelo sie od podania leku citalopram a krotko potem fevarin) i juz nigdy nie wrocilsm do siebie. Jestem zalamana, nie wiem gdzie szukac pomocy, bo bylam juz w tylu miejscach.
Kijana

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejności, zrobiłabym badania neurologiczne, ponieważ jeśli zażywałaś antydepresanty, które w jakiś sposób mogły wywołać negatywne skutki nie tylko w sferze psychicznej ale kwestii zdrowotnej zaburzeń układu nerwowego, warto po prostu przebadać się jak to wygląda. Dlatego pierwsza sprawa - neurolog. Druga sprawa, proponuję wizytę u psychiatry, leczenie farmakologiczne i psychoterapia, możliwe, że warto zastanowić się nad hospitalizacją, ponieważ ta forma leczenia może przynieć oczekiwany efekt i przede wszystkim intensyfikacja terapii jest tutaj bardzo ważna. Jeśli jest uszkodzony układ nerwowy czyli to co wspominałam, aby się przebadać, leczenie może byc trudniejsze i wydaje mi sie, że psychoterapia może odegrać kluczową rolę, bo to faktycznie może być depresja. Czy psychotyczna - może nie do końca bo psychotyczna to bardziej urojenia, halucynacje wg mnie po prostu jest to kwestia wypalenia emocji, blokowanych przez chorobę.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Kijana bardzo trudno o diagnozę różnicową pomiędzy objawami negatywnymi, a anhedonią charakterystyczną dla depresji.
Jeśli chodzi o depresję psychotyczną, to jej cechą charakterystyczną są właśnie objawy wytwórcze (omamy, urojenia) lub osłupienie depresyjne.
Zgadzam się z Tarją, że powinnaś skonsultować się z neurologiem, a następnie zastanowić się nad leczeniem hospitalizacyjnym.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...