Skocz do zawartości
Forum

Bariera komunikacyjna.


Gość TakiLolo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem opisać swój problem w zwykłym zapytanie ale nie starczyło miejsca . Mam problem w kontaktach z ludźmi, nie potrafię nawiązac znajomości ani nawet rozpocząć zwykłej rozmowy z kimś nieznajomym. Problem dotyczy tylko kontaktów towarzyskich, gdy muszę załatwiać jakieś sprawy formalne, pytać o drogę lub o poradę to nie mam oporów ale zapytanie kogoś choćby o imię to już dla mnie problem. Czuje też swobodę wobec osób które wcześniej wyciągnęły rękę i zagadały nie wiem czy to nieśmiałosć czy jakaś fobia.Mam taką teorie co do powodów, pierwszy może być taki że mam wadę wymowy przez którą w dzieciństwie miałem sporo nieprzyjemnych sytuacji, w ogóle stałem się takim milczkiem przez to, nie dotyczy to internetu gdzie mogę spokojnie pomyśleć zanim coś napiszę i potrafię się wysłowić. Drugi powód to może być strach przed odrzuceniem często wolę w ogóle nie próbować budować relacji właśnie ze względu na ten strach. Jestem też zamknięty, nie potrafię rozmawiać o problemach ani o negatywnych emocjach. To wszystko skutkuje tym że nie mam ani prawdziwego przyjaciela ani dziewczyny, mimo że jestem całkiem atrakcyjny i świadomy tego że z inteligencją też wybijam się ponad przeciętność. Raczej nie zaniżam poczucia własnej wartości. Nie potrafię dokładnie nazwać swojego problemu znaleść jego głównej przyczyny ani co najważniejsze nie umiem zacząć z nim walczyć.

Odnośnik do komentarza

Przyjażnie rodzą się czasem w mało gadatliwych sytuacjach. Uprawiasz jakiś sport, który Cie fascynuje? Zauważyłam,że dużo chlopięcych (męskich) przyjażni rodzi się w pocie sportowych zmagań lub trudów ekstremalnych wypraw. Tam chyba na początku nie trzeba dużo gadać tylko najpierw czynić a potem mimochodem odpowiedzieć na uwagę partnera i tak jest szansa na zaczęcie interesującej znajomości. Faceci wtedy podziwiają sami siebie nawzajem za umiejętności i życzliwie podchodzą jeden do drugiego. W takiej atmosferze latwiej się otworzyć na drugą osobę.

Jeśli bardzo martwi Cię Twoja wada wymowy, to może do logopedy byś się udał? Jesteś młody i dużo jeszcze możesz wypracować w sobie.

Pozdrawiam i zyczę sukcesów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...