Skocz do zawartości
Forum

Czy hipnoza kończy się utratą przytomności?


Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedziałem mu o swoichproblemach natemat nerwicy natręctw. Później zapytał się czy mam wygodne siedzenie, powiedział, że mam zamknąć oczy i licząc do trzech mówił, że są coraz cięższe i że nie mogę ich otworzyć. Później kazał podnieść ręce w górę do zewnątrz i mówił jak przepływa przez mnie energia. Kazał wyobrazić sobie rzeczy w lewej ręce na które nie mam wpływu a w prawej na które mam wpływ. Czy to była hipnoza.Czy mogę się jakoś zmienić,stracić świadomość i wolną wolę.Czy jestem taki sam

Odnośnik do komentarza

Czy mogę się jakoś zmienić,stracić świadomość i wolną wolę.Czy jestem taki sam

JAcKNT, jesteś taki sam i pod wpływem hipnozy na pewno się nie zmieniłeś. Możemy wyróżnić 6 poziomów głębokości hipnozy:
1) Hipnoidalny – uczucie letargu ciała, senność, tendencja do błądzenia myśli, odprężenie, ociężałość mięśni.
2) Lekka hipnoza – koncentracja umysłu na sugestii, usztywnione ramiona, oczy wywrócone, reakcja mięśni na sugestie.
3) Średnia hipnoza – głębokie odprężenie, człowiek mówi i porusza się tylko pod wpływem sugestii.
4) Głęboka hipnoza – możliwa częściowa amnezja po przebudzeniu, skuteczna sugestia pohipnotyczna, możliwe zasugerowanie niewrażliwości na ból.
5) Somnambulizm – możliwa całkowita amnezja oraz całkowite znieczulenie, pozytywne halucynacje, regresja do dzieciństwa oraz progresja do przyszłych zdarzeń.
6) Głęboki somnambulizm – zdolność pacjenta do negatywnej halucynacji, czyli usunięcia utrwalonej informacji, sugestie pohipnotyczne wypełniane jak polecenia.

W trzech pierwszych stanach hipnozy ludzie często wątpią, czy zostali zahipnotyzowani i pamiętają wszystko z transu hipnotycznego, ale już na tym etapie można prowadzić skuteczną terapię. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...