Skocz do zawartości
Forum

Brak akceptacji swojego ciała


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam 18 lat i zmagam się z dużymi kompleksami.Otóż moim ciągłym problemem były okrągłe plecy ( Postawa skoliotyczna wykryto u mnie jak miałam 14 lat w szkole ) Nie znosiłam siebie , dlatego że wydawałam się pulchniejsza jakby grubawa. Również nie znoszę swojego brzucha i jego budowy uważam że on też jest najgorszą częścią ciała ;/ Ciągle mi się wydaje że jest zbyt odstający a najgorsze jest to że wszyscy mówią że mam płaski brzuch a ja nadal uważam że mam odstający. Codziennie rano kiedy wstaje z łóżka podchodzę do lustra patrzę czy schudłam czy przytyłam potrafię nawet oglądać swój brzuch lustrze więcej niż 6 razy. Nie mogę się z tym jeszcze pogodzić że przez postawę skoliozotyczną mam krzywą talię ;/ Niby już mam plecy proste ale nadal coś mi się w nich nie podoba . Jeżeli chodzi o wysiłek fizyczny to ćwiczę codziennie . Nie wiem czy to ma już jakiś sens wykonywać te ćwiczenia z Mel b Abs nic praktycznie nie czuje ani żadnego mięśnia brzucha już powoli zaczynam się łamać . Ja nie wiem co ja źle robię że mi to wszystko nie wychodzi objerzałam kilka razy ten trening ale nie wiem dlaczego ja nic nie czuje że moje mięśnie pracują ? To mnie doprowadza do szału nie umiem się pewnie złapać w technice ja już nie mam siły na to wszystko!!!!!!! A to pewnie wszystko przez moją skoliozę. ;/

Odnośnik do komentarza

majtimiss, sądzę, że Twoim zasadniczym problemem nie jest postawa skoliotyczna czy wystający brzuch, jak twierdzisz, ale właśnie Twoje kompleksy, które urastają u Ciebie do rangi mega-problemu. Sama napisałaś, że plecy są praktycznie OK, inni mówią, że masz płaski brzuch, a Ty nadal pracujesz nad tym, by się "udoskonalić", bo w Twoich oczach wyglądasz na "grubawą", brzydką, nieperfekcyjną. Fajnie, że ćwiczysz, dbasz o siebie, to się chwali. Obawiam się jednak, że mimo Twoich starań, nie poprawi się Twoje myślenie na temat własnej osoby, bo masz zaniżone poczucie własnej wartości. Nie myślałaś o tym, by skorzystać z pomocy psychologa? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...