Skocz do zawartości
Forum

Ukryta depresja


Gość lhwp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość uzależniona1

To dziwne ale się da,na pewno zależy też jak jest silna i na ile sobie radzisz sama.Ja potrafię wszystko ukryć.Obecnie mam męża który nie wie że się leczę i chcę aby tak zostało.Najgorzej było gdy ostatnio na wizycie psychiatra powiedział że rozważa odesłanie mnie do szpitala.To dopiero by był szok dla wszystkich!Może nie warto się z tym kryć i lepiej mówić najbliższym,ale ja chcę być dzielna i ukryc przed światem swój problem.To nie jest dobre i nie polecam bo wsparcie jedt Ci bardzo potrzebne.

Odnośnik do komentarza

dziekuję za odp.
ale to nie chodzi o mnie
tylko o bliską mi osobe...
od pewnego czasu bardzooo dziwnie sie zachowuje zerwal ze ,mna kontakt po 2 latach związku z dnia na dzień ( zwiazku indealnego bez kłotni itp.)
myślałam, ze powrocila depresja u niego bo wczesniej chorowal na to... jednak dziś rozmawiałam z jego mamą i ona uważa, ze nie zauważyła nic dziwnego .... ( tzn kiedys jego depresja wyglądała inaczej - typowe objawy) a teraz chodzi do pracy, lecz jak z niej wraca to od razu leży w łóżku ogląda mecze... ale widuje sie z kolegami i z nimi pije...
bardzo dziwne zjawisko
dlatego zastanawiam się, czy może próbuje on sam sobie jakoś z tym poradzić

Odnośnik do komentarza

lhwp, ja myślę, że nie warto za bardzo bawić się w takie "podchody" i prosić innych, by podpytywali, dlaczego chłopak z Tobą zerwał. Skąd pewność, że im powiedziałby prawdziwe motywy swojego postępowania? Radziłabym szczerze z nim porozmawiać i zapytać, dlaczego z Tobą zakończył relację. To, że się wcale nie kłóciliście nie oznacza, że związek był idealny. Tak samo jak to, że chłopak nie przejawia na pierwszy rzut oka objawów depresyjnych nie oznacza, że nie nastąpił u niego nawrót depresji. Pozory mogą mylić, dlatego najlepiej będzie, gdy z nim szczerze i spokojnie porozmawiasz. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

A może daj mu trochę czasu. Sama widzisz że pomimo wielu próśb spotkania, rozmowy z Twojej strony on odmawia, to nic na silę sie nie da. Skoro nawet jego mama twierdzi że wszystko z nim Ok to na jej pomoc tez nie masz co liczyć.
Może to być nawrót depresji skoro po dwóch latach udanego związku partner tak nagle odchodzi ale też równie dobrze może być wiele innych powodów. Ja bym przeczekała jakiś czas oczywiście możesz mu powiedzieć ze zawsze może na Ciebie liczyć . Ale też pomyśl o sobie przecież głową muru nie przebijesz .Nie możesz wiecznie prosić czy błagać o spotkanie skoro on z tego co piszesz wyraźnie tego nie chce.

Odnośnik do komentarza

dać mu czas?? mogę, ale jeśli w grę wchodzi nawrót choroby
( a wskazuje na to, że jednak tak nie jest z odpowiedzi jego matki)
Mi teraz zalezy tylko na poznaniu prawdy...
aby podał mi powód, bo myślę ze na to zasługuję, gdyż nie byliśmy ze sobą 2 miesiące...

Odnośnik do komentarza

To może idź do niego i powiedz że nie wyjdziesz poki nie powie Ci dlatego tak się stało i dlaczego odszedł z dnia na dzień. Skoro byliście ze sobą dlugi czas i byl to udany związek to należą Ci się jakieś wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...