Skocz do zawartości
Forum

Antybiotykoterapia a antykoncepcja hormonalna


Gość MissVanDeTramp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MissVanDeTramp

Witam, mój problem jest następujący. W ubiegły piątek (poprzedniego tygodnia) miałam awaryjnie wyrywaną ósemkę, i lekarz zalecił mi brać antybiotyk. Potwornie źle się po niej czułam, więc za jego konsultacją odstawiłam go w niedzielę. Obecnie minęło więc 6 dni od zakończenia brania antybiotyku (od momentu brania nie było stosunków). Dzisiaj, tj. sobotę wzięłam ostatnią tablekę antykoncepcyjną z opakowania i teoretycznie jutro rozpoczynam 7-dniową przerwę. I tu mam pytanie: czy jest to właściwe postępowanie? Czy skoro antybiotyk brałam raptem 3 dni, to czy teraz mogę bezpiecznie zrobić przerwę? Teoretycznie 7 dni mija dopiero w niedzielę, cały czas byłam bezpieczna, ale czy to właściwe postępowanie? Czy muszę rozpocząć kolejne opakowanie zamiast robić przerwę? Czy może powinnam brać tabletki jeszcze tydzień i zrobić przerwę?

Odnośnik do komentarza

ZACZĘLAM BRAC TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE CILEST W PONIEDZIALEK (1 DZIEN OKRESU). W PIATEK ROZCHOROWALAM SIE NA GRYPE. WYMIOTOWALAM PRZEZ DWA DNI, ORGANIZM NIC MI NIE PRZYJMOWAL W ZWIAZKU Z TYM PRZERWALAM ZAZYWANIE. OBECNIE JESTEM NA ANTYBIOTYKU I NIE WIEM CO MAM ROBIC , CZY PO 2 DNIACH PRZERWY ZAZYWAC DALEJ CZY ODSTAWIC. JAKIE BEDA KONSEKWENCJE ODSTAWIENIA? ZDAJE SOBIE SPRAWE , ZE NIE BEDE JUZ W PELNI ZABEZPIECZONA ALE CZY DOSTANE ZNOWU OKRES ITD. I CZY Z ANTYBIOTYKIEM(KETOFLEX) MOZNA BRAC CILESTY

Odnośnik do komentarza
Gość abcdef...

Witam, biore antykoncepcje Yaz i od tygodnia antybiotyk Zinnat, przeczytalam dokladnie cała ulotke dotyczaca dodatkowego zabezpieczania sie jest tylko napisane ze podczas stosowania antybiotyku trzeba sie zabezpieczac a nic czy po skonczeniu rowniez tez trzeba sie dodatkowo zabezpieczac.... Jeśli ktos wie prosze o odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Gość gruszkaaa

Witam. Biorę tabletki anykoncepcyjne Yaz [24+4]
Stosowałam antybiotykoterapię, która zakończyła się wraz z 2 tabletką placebo. Nowy blister zaczęłam tak jak się powinno (po 4 tabletce placebo), nie używałam innego zabezpieczenia, a seks uprawiałam regularnie. Jestem w trakcie brania 4 tabletki placebo i krwawienia nadal nie ma. Czy to możliwe, że antybiotyk spowodował brak działania tabletek i jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże? Jutro zrobię test, lecz chciałabym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!
Od pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Sylvie30. Dziś kończę opakowanie, a od tygodnia przyjmuję antybiotyki z grupy penicylin, czyli tych obniżających skuteczność. Razem z blistrem kończę antybiotyk. Niestety sytuacją osobistą jestem zmuszona zacząć jutro nowe opakowanie bez robienia 7dniowej przerwy. Nie potrafię znaleźć nigdzie odpowiedzi na pytanie jak długo w takiej sytuacji powinnam się dodatkowo zabezpieczać. Proszę o szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Gość Daria198807

witam chciałam się dowiedzieć jak to jest z antybiotykami i działaniem tabletek antykoncepcyjnych ? zażywałam antybiotyk i tabletki, skończyłam i parę dni po uprawiałam sex dodam że uprawiałam sex gdy była to przerwa na okres ale jeszcze go nie miałam, czy jest możliwe że zaszłam w ciąże, objawow jako takich nie mam mineło już sporo czasu ale boję sie.

Odnośnik do komentarza

Witam,
piszę z pytaniem dotyczącym antykoncepcji hormonalnej.
Mój problem wygląda następująco: Biorę tabletki antykoncepcyjne, 10dnia ich brania musiałam zacząć brać antybiotyk który obniża ich skuteczność. Antybiotyk skończyłam brać 19 dnia brania tabletek antykoncepcyjnych, zostały jeszcze 2 dni brania tabletek anty. ale już bez antybiotyku. I teraz jak za te 3 dni zaczyna mi się 7-dniowa przerwa to:
1) powinnam ją zrobić, tylko że później zabezpieczać jeszcze się przez 7 dni po niej,
2) czy zrobić przerwę i już bez dodatkowego zabezpieczenia po niej,
3) czy może połączyć opakowania tabletek antykoncepcyjnych?

Chciałabym zaznaczyć że wolałabym zrobić przerwę 7dniowa bo łączenie opakowań nie wpływa na mnie korzystnie.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku proszę jak najbardziej zrobić 7 dniową przerwę. W czasie przerwy, a dokładniej przez 7 dni po zakończeniu przyjmowania antybiotyku proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie. Nie ma jednak potrzeby, by trwało to dłużej. Rozpoczęcie kolejnego opakowania będzie tożsame z powrotem pełnej skuteczności antykoncepcyjnej.

Odnośnik do komentarza

Witam od roku biore tabletki anty. W tym miesiącu pierwsza tabletka z blistra zbiegła się z pierwszą tabletka antybiotyku. Antybiotyk brałam 4 dni. Czy antykoncepcja była zachowana? Z męzem kochamy się codziennie z wytryskiem w srodku.Czy mozliwa jest ciaza?

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

od paru miesięcy biore abletki antykoncepcyjne S****. W 18.dniu blistra przyplątała mi się infekcja gardła i lekarz przepisał mi Agumentin. Tabletki będę musiała również kontynuować w przerwie między opakowaniami. Wiem że antybiotyki zmniejszają działanie pigułek antykoncepcyjnych. Proszę o informację jak bardzo antykoncepcja jest zmniejszona? Czy ma znaczenie o jakiej porze dnia biorę antybiotyk a o jakiej pigułkę? Jak szybko wróci całkowite zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od lutego biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette.
W sobotę odbyłam niezabezpieczony dodatkowo stosunek, ale partner nie skończył we mnie. W środę późnym popołudniem wzięłam jedną tabletkę antybiotyku Amoksiklav i od tamtej pory zażywam go regularnie, ale nie doszło już do żadnego niezabezpieczonego stosunku. Czy istnieje ryzyko ciąży? W dniu przyjęcia pierwszej dawki antybiotyku zaczynałam drugi rząd tabletek antykoncepcyjnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...