Skocz do zawartości
Forum

Jak wybrać imię dla dziecka?


Gość Żoneczka

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba juz mija u nas ta dziwna moda na nadawanie dziwnych imion dla dzieci. Nawet jest takie prawo, że nie wolno nadawac niektórych imion i można sie sądzić. Bo imię nie może byc obraźliwe dla dziecka, tylko że dziecko może to stwierdzić dopiero jak zacznie cokolwiek rozumieć... oprócz tego czytałam kiedys artykuł, że odmówiono rodzicom, którzy chcieli nazwac swoje dziecko Hosanna.

Odnośnik do komentarza

dadaaria wiesz ten Twój pomysł to tak jakbyś mówiła dziecku - mam gdzies jak Ci na imie, więc nie poświęce ani odrobiny mojego czasu na wybranie dla ciebie idealnego imienia i dam ci takie jakie samo wypadnie, no może pominę te dziwne i dam ci jakies oklepane. Sory, tak to odebrałam. Imię dla dziecka to coś wyjątkowego. Trzeba się zastanowić nad odpowiednim, które czujemy, że jest idealne.

Odnośnik do komentarza

a skad wiemy ze jest idealne? wybierzemy takie jakie nam sie podoba, a dziecko dorosnie i powie ze chce zmienic imie bo swojego nienawidzi i wtedy bedzie nam glupio. Poza tym, ludzie zmieniają opinie co jakis czas dzisiaj podoba Ci sie imie Zuzia jutro Frania, a metoda kalendarzowa jest po prostu taka jak wrozba, np. wylujesz imie i moze to bedzie znak ze jak nazwiez dziecko tym imieniem to bedzie do niego pasowalo bo ludzie o tym imieniu mają takie i takie cechy

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Ktoś tu nie zrozumiał żartu ale zdarza się...
To co napisałam wcale nie oznacza ze mam gdzieś jak moje dziecko będzie się nazywać. Ale uważam że nie da się dobrze wybrać imienia które będzie w 100% pasować do osoby. Po za tym czasami fajnie mieć jakieś oryginalne imię ( nie mówię o krzywdzeniu dziecka) lepiej nazywać się Halina czy Oliwia albo Zuzanna niż tysiące biegających Andżelik, Sandr czy Karin.

Odnośnik do komentarza

to na pewno zwlaszcza ze rodzicie kieruja sie moda jest moda na maje i julie to wszyscy maja julia jest moda na wiktorie i oliwie to wszyscy tak samo na jedno kopyto a nikt nie zastanowi sie ze w klasie bedzie 10 takich samych imion. zawsze modne są imiona takie jak: kasia, ola, monika, agnieszka, ania, magda, gosia itp. wiekszosc ludzi jest z nimi bardzo oswojona

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

ja wczoraj oglądałam przepis na zycie i jak usłyszałam jak anka nazwała synka to myslałam, że padnę i już nie wstanę - Gniewosz. Co to za imię jest????? Takie obciążenie dla dziecka na całe życie, że niby co - takie gniewne jest? Szok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...