Skocz do zawartości
Forum

Zepsucie młodych ludzi


Gość Martita89

Rekomendowane odpowiedzi

Wytłumaczcie mi jedną rzecz - bo nie pojmuje tego zepsucia , które panuje na świecie.

1. Mianowicie - Dlaczego Kobiety , kiedy mają możliwość wejścia w związek z mężczyzną , który jest w nich zakochany nie robią tego , a budzą się dopiero wówczas , gdy owy mężczyzna jest zajęty - i dopiero wtedy chcą z nim być i okazują takiemu swą wielką miłość i jak to cierpią z powodu iż nie mogą mieć go mimo , że tak kochają .

O co w tym chorym podejściu chodzi ? Przecież to chore / kiełbasa z głowy jednym słowem .

Kolejna sprawa :

2. Dlaczego młode kobiety wchodzą w związki z facetami o kilkanaście lat starszymi ? Czy na świecie jest deficyt młodych mężczyzn , przed którymi jest długie życie zapewniające związek wieloletni ? Czy wśród ludzi zanikła już miłość i liczą się tylko żądze i seks ?

3. Dlaczego tyle młodych dziewczyn nie szanuje się i daje pierwszemu lepszemu ? - czy odpowiedzialne za tą są media , które karmią nas tym kur**stwem ?

4. Dlaczego modne stało się , to co kiedyś było niedopuszczalne ( niemoralne - mam na myśli : jak najwcześniejsze współżycie byle z kim , byle gdzie , byle jak ) , oraz szpanowanie przez nieletnich zabawą w dorosłych ( używki itp. )

5 . Dlaczego wśród młodych ludzi jest poważany osobnik , który popisuje się swoim krzywdzącym zachowaniem wobec drugiego - i za to jest podziwiany .

Odnośnik do komentarza

~tttt
dlaczego dla odmiany nie przestaniesz oceniać ludzi wokół i szukać "odpowiedzialnych" za wg ciebie niedopuszczalny stan rzeczy? to co tobie wydaje się słuszne i odpowiednie niekoniecznie będzie takie dla innych, wiesz o tym?

Czyli dla Ciebie wymienione rzeczy przeze mnie - są rzeczami słusznymi ? może jeszcze powiesz , że w dobrym kierunku rozwija się społeczeństwo z cechami takimi jakie wymieniłam w poście .

Jeśli ludzie mają takie podejście do życia jak Ty i im , to nie przeszkadza - to w takim razie skąd tylu nieszczęśliwych ludzi narzekających na zdrady ??? i całe te zło ?

Człowieczku niedojrzały zapytaj swojego ojca i matki - jak wyglądały kontakty międzyludzkie za ich młodości, i będziesz miał już odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witaj Martita :-)
1.W zasadzie to działanie dwóch rzeczy. Pierwsza to taka, że nie tylko mężczyźni są myśliwymi, ale również kobiety. Druga sprawa to taka, że to co zniknie sprzed nosa zyskuje na wartości. Przykładowy zakochany traci na wartości bo został już złapany i nie ma po co się wysilać. Później okazuje się, że jego cierpliwość się kończy, wstępuje w związek i zyskuje na tej wartości. Można znowu na niego polować :-). Myślę, że należy dodać do tego zazdrość i poczucie, że zakochany staje się własnością takiej kobiety. Można byłoby się zastanawiać czy chodzi o niego, czy o to, że ma go inna?
No i to nie jest chore. Taka już nasza natura i większość ludzi postępuje zgodnie z takimi zasadami.
2. Młode kobiety związują się ze starszymi mężczyznami ponieważ bardzo ważne dla nich jest poczucie bezpieczeństwa. A to z kolei to nie tylko miłość i czułe słówka, ale też zasobność portfela. Pozornie te dobra materialne nie są na pierwszym planie. Młode kobiety poszukują dojrzałych mężczyzn ponieważ same dojrzewają emocjonalnie (tak się powszechnie twierdzi) szybciej niż chopcy i nie interesują się tą całą dziecinadą.
W ogóle to chodzi jeszcze o posiadanie dziecka, rodziny i kto będzie potrafił dać lepsze oparcie w tym wszystkim.
Poza tym starsi panowie potrafią lepiej czarować jeśli się postarają.
3. Tak, masz rację, że odpowiedzialne są media. Wszyscy widzimy co jest powszechnie promowane (Hahaha, taki jeden serial gdzie pokazuje się w pozytywnym świetle zawód prostytutki i nawet burdel mamy - "Defiance" - żenujące, ale promujące alternatywne metody utrzymania się ). Do tego dochodzi bez wątpienia internet, portale społecznościowe. W internecie łatwiej pleść bzdury i chwalić się rzeczami, których się wcale nie zrobiło a niektóre panie to powielają.
Dlatego też młoda kobieta we współczesnym świecie tak bardzo ceni sobie zaspokojenie swoich potrzeb. No i nie tylko kobieta.
Po prostu to jest modne.
4. Znowu media plus błędy wychowawcze. Po pierwsze rodzice, którzy karmieni byli surowszymi zasadami sami się ich nie trzymają i przekazują swoim dzieciom coś zupełnie odwrotnego. Po drugie ta cała świadomość seksualna traktująca człowieka po prostu instrumentalnie. Niby mniej wpadek ma przez to być.
5. W każdej grupie jest ktoś, kto staje się przywódcą, ktoś najsilniejszy czy to fizycznie, czy psychicznie. Poza tym ludzie w grupie reagują inaczej niż w pojedynkę.
Takimi czynami chwali się właśnie osoba dominująca a pozostałe osoby mają dwa wyjścia. Albo będą klaskać albo postawią się i narażą się całej grupie. W końcu lepiej trzymać się silniejszych niż zasad.

Jak zwykle za długo.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Od zarania dziejów starsi narzekają na młodzież, jacy to oni są źli.
Na szczęście jest to niewielka grupka ludzi, tych złych, ale o nich jest głośno.
Tak było, jest i będzie.
Czytam o tym zezwierzęceniu, o bestialstwie - na szczęście nie znam takich młodych.
Wręcz przeciwnie, jestem zachwycona ich rozsądkiem, chęcią do nauki, ambicjami, ciekawymi planami na przyszłość.
Nie siedzą, nie biadolą, już zarabiają lub -dorabiają - o ile studiują. Nie czekają, aż im manna spadnie z nieba.

Odnośnik do komentarza

Unna, podaj mi namiary gdzie mieszkasz, bowiem z tej twojej wypowiedzi wynika, ze otacza cie idealne spoleczenstwo.
Che zyc w takim miejscu jak ty, gzie na ulicy nie widac wandalizmu, biedy, mlodych pijakow, narkomanow i dziw..ek nieletnich pod bramami.
A moze mieszkasz na innej planecie, bo uwierz mi kawalek swiata widzialem i takie miejsce na ziemi moim zdaniem NIEISTNIEJE
Unna CZAS SIE OBUDZIC I SPOJRZEC TRZEZWO PRZED SIEBIE, zejdz na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

szczerze to ja też tego aż tak nie odczułam... to nie jest tak że teraz każdy młody to wandal, chuligan, ćpun i alkoholik. To jest grupa ( mniejsza bądź większa w zalezności od rejonu), którą widać najbardziej. Nie widzisz działań młodych, których opisuje unna, widzisz tylko to co zrobili CI źli... dresiarstwo z pod bloku, burdy na stadionach, kradzieże i kolejne wypadki nagłaśniane w mediach.... nigdzie nie piszą ile osób młodych się dokształca na własną rękę, ile jest w wolonatariach i działa w organizacjach pozarządowych, ile jest osób które pracują i uczą się w tym samym czasie... o tym się milczy....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...