Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z tęsknotą?


Gość Pateczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem w stabilnym związku do 3 lat, mieszkamy razem od 1,5 roku. Nigdy nie rozstawaliśmy się na dłużej niż jedna noc, świetnie się dogadujemy, mamy wspólne hobby, lecz mój facet musiał wyjechać na kilka dni, może tygodni (nie wiemy ile to może potrwać) za granicę. Nie potrafię poradzić sobie z uczuciem tęsknoty. Rozmawiamy ze sobą telefonicznie regularnie, co niestety doprowadza mnie do łez... czuje pustkę i smutek. Jak już zacznę płakać to nie mogę się uspokoić.
Próbowałam spotykać się z przyjaciółmi, chodzę do pracy, ale wszyscy mówią mi, że chodzę smutna i zamyślona. Wszystko co mnie otacza przypomina mi o nim i nie mogę znaleźć sobie miejsca.
Może macie jakieś sposoby na przeżycie rozłąki? Jest to dla mnie bardzo trudny czas. Bardzo proszę o poradę!

Odnośnik do komentarza

Właściwie robisz wszystko co można by Ci zaproponować. Codziennie z nim rozmawiasz, widujesz się z przyjaciółmi, chodzisz do pracy.

Może zamiast rozmów telefonicznych pogadajcie przez skype jeżeli on ma dostęp do komputera i internetu ?
Większość dnia spędzasz w pracy, resztę dnia możesz spędzić na basenie czy siłowni? Kup sobie karnet na miesiąc. Albo zacznij czytać jakąś książkę. A tak to nie pozostaje Ci nic innego jak cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za poradę.
Problem polega na tym, że on nie ma tam dostępu do internetu. Siłownia i basen to jest to co zawsze robiliśmy razem, próbowałam i nie sprawia mi to niestety przyjemności wręcz przeciwnie, mam mega wielką ochotę płakać. Niby w pracy jest ok, ale tylko przez pewien czas, jak tylko przyjdzie, ktoś do mojego pokoju pogadać. Resztę dnia spędzam w samotności ( nie dlatego, że tak wybrałam, niestety mam taką pracę, że większość dnia w biurze siedzę sama przed swoim komputerem i dokumentami)
Pomysłów także mi już brakuje :(

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

Jesteś bardzo emocjonalnie zżyta z partnerem - ale nie zasmucaj się on przecież wróci z tej delegacji i znów będzie przy Twoim boku. Po prostu nie zatrważają się całymi dniami tym wszystkim , staraj się robić w ciągu dnia takie rzeczy , które zawsze lubiłaś robić.

Zacznij może prowadzić jakiś dziennik w którym będziesz opisywała swoje wspomnienia z nim związane , to co czujesz gdy go nie ma - a gdy skończysz możesz zrobić mu miłą niespodziankę i podarować ów prezent :)
Myśl o tym iż sprawisz mu radość powinna napędzać Cie pozytywnie , a i czas Ci szybciej zleci .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...