Skocz do zawartości
Forum

Eutyrox a miesiączka


Gość mała160

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo pewien problem. Natomiast 6 miesięcy temu badałam się na poziom TSH. Czułam się senna, zmęczona, wypadywały mi włosy, miałam suchą skórę. Moje TSH wynosiło 5.95. Lekarz rodzinny z uwagi na dodatkowe uprawnienia przepisał mi eutyrox, kwas foliowy i witaminę b6 oraz skierował mnie do endokrynologa.Uważałam że zmienię swoją dietę, wprowadzę ryby.Po 2 miesiącach moje TSH się uregulowało miałam 0.59.Ponownie w listopadzie badałam się na TSH gdzie miałam 5.5. Lekarz wprowadził mi eutyrox 12,5m. Połowa z 25.Zażywam je regularnie.Tylko,że mój okres mi się spóżnia.Nie miałam stosunków,nadal jem ryby.Wcześniej też mi się spóźniał ale o 2-3dni, teraz już o tydzień. Proszę o pomoc. Zaznaczam, że mam objawy jak wcześniej przed zażywaniem hormonów- bolą mnie piersi i mam kucie w jajnikach.

Odnośnik do komentarza

Nie, gdyż lekarz rodzinny chce zbadać moje TSH dopiero pod koniec stycznia. A wizytę u endokrynologa mam pod koniec lutego. Możliwe jest że mój organizm tak zareagował na hormon? I temu miesiączka się spóźnia? Dodam że nie uprawiałam seksu.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie. Właśnie dostałam miesiączkę, co prawda bardzo bolesną. Specjalista doradził mi bym te leki odstawiła, bo mogą wpływać na wstrzymanie miesiączki w moim przypadku. Odstawiłam je i okres dostałam. Jak najbardziej muszę poszukać dobrego endokrynologa na terenie śląska. Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Lekarz specjalista endoginekolog stwierdził, że nie można włączyć leczenia nie wiedząc czy ma się niedoczynność z Hashimoto i nie mając przeprowadzonych badań na poziom ft3 i ft4. Właśnie byłemu lekarzowi osobiście pójdę "podziękować" że włączyła mi takie leki nie przeprowadzając dokładniejszych badań.

Odnośnik do komentarza

Zwykły lekarz nie powinien przepisywac Tobie Eutoryxu. Wiem bo sama choruje na tarczyce. Poczatkowo moj organizm rowniez musial sie przyzwyczaic do tych tabletek i na pewien czas rozregulował cykl miesiaczkowy. Niestety zmuszona jestem brac te tabletki do konca zycia. Nie pamietam dokladnie swoich wynikow ale bylo tam cos 12,53. Polscy lekarze kazali mi zazywac codziennie naczczo 50mg Eutoryxu (wtedy ta dawka wydawala mi sie ogromna) lecz zmienilam zdanie po przyjezdzie do Holandii. Gdy zaszlam w ciaze musialam powiedziec lekarzom, ze choruje na tarczyce. Po zrobieniu mi dokladnych badan i ujrzeniu moich wynikow totalnie nie wiedzieli co maja zobic hehe okazalo sie ze bylam zle leczona i podniesli mi dawke do 200mg.. teraz miesiaczka wrocila do normy. Wiec niczym sie nie przejmuj i musisz byc cierpliwa oczekujac na wizyty u endokrynologa (niestety takie wizyty sa co pol roku)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...