Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku cytologii


Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu robilam swoja pierwszą cytologie. Chcialam sie dowiedziec cos na temat grup do jakich mozna sie zakwalifikowac. Ginekolog powiedziala mi, ze mam grupe I , szczerze nie wiem nic na ten temat. Dowiedzialam sie tylko, ze to najlpszy wynik jaki mozna miec podobno. Ale o czym dokladnie swiadcza te grupy oraz ile ich jest? Proszę o informacje

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Robiłam cytologie pod koniec października i wyszedł mi oto taki wynik: Rozmaz odpowiedni do oceny - obecne są komórki kanału szyjki macicy/strefy przekształceń. Nie stwierdzono neoplazji śródnabłonkowej ani nowotworu złośliwego. Czyunniki infekcyjne - grzybicze (morfologiczne odpowiadające Candida sp.) Inne zmiany nienowotworowe- odczynowe zmiany komórkowe zwiazane z zapaleniem (lącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi). Obraz cytologiczny odpowiada grupie II wg. systemu Papanicolaou. Dodam, że mam teraz miesiączkę o tydzień wcześniej, a nic jej nie zapowiadąło, nie miałam wzdętego brzucha, nie bolą mnie piersi itp itd... Czy to cos powaznego??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...