Skocz do zawartości
Forum

Pojedyncze ciemne włoski na twarzy i klatce piersiowej


MisQa123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość krępujący problem. Mam 19 lat i od jakiegoś czasu zauważyłam, że na moim ciele pojawiają się pojedyncze ciemne włoski. Szczególnie na brodzie, klatce piersiowej i wokół brodawek. Niektóre są twarde, wyczuwalne w przypadku brody, inne miękkie. Nie jest ich dużo, zaledwie kilka, ale mam wrażenie, że ich ilość się zwiększa. Szczerze mówiąc zaczęło mnie to nieco niepokoić, ponieważ moja mama również zmaga się z tym problemem, ale u niej nadmierne owłosienie występuję jedynie na twarzy. Kilka lat temu chorowałam na anoreksję, zanik miesiączki spowodował, że musiałam brak leki hormonalne, zastanawiam się czy to też może mieć jakiś związek z tym? I czy w ogóle to powód do niepokoju?

Odnośnik do komentarza

Co do leczenia hormonalnego to nie ma ono raczej związku ponieważ zawiera ono gestageny- syntetyczne analogi progesteronu. Jest to hormon, który wywołuje wywołuje miesiączkę jak również podtrzymuje ciążę. Jest to więc hormon typowo żeński, Natomiast taki typ owłosienia o jakim mówisz jest charakterystyczny dla mężczyzn, a u kobiet wynika z nadmiaru testosteronu. Skoro mówisz, że twoja mama ma podobny problem to jest to raczej kwestia genetyczna i powinnaś to traktować jako problem wyłącznie kosmetyczny. Polecam Ci depilację mechaniczną lub laserową. Dla pocieszenia powiem, że wiele kobiet ma problem z nadmiernym owłosieniem- ma wąsy lub włosy dookoła brodawek sutkowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...