Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha, wzdęcia, zaparcia i nudności


Gość martaaa.a

Rekomendowane odpowiedzi

witam.
od pół roku zaobserwowałam ,że moja waga spada w dół mimo iż jem normalnie , a czasem nawet więcej niż mój mąż . W ciągu tego czasu straciłam 18kg .
Objawy który towarzyszą mi to :
- ból żołądka
- ból brzucha
- wzdęcia
- zatwardzenia
- rozwolnienia ( czasem ze świeżą krwią , częściej z ciemnego koloru , dużo śluzu w rozwolnieniu )
- nudności
Dodam iż nie jestem w ciąży ,ani nie choruje na nadczynność tarczycy .

niepokojący objaw który towarzyszy mi od dłuższego czasu to , to że nie mogę wypróżnić się siedząc normalnie na toalecie , muszę robić to na kucaka , bo w przeciwnym razie nie mogę . Czuję też ból brzucha często podczas oddawania stolca .
Proszę o odpowiedz specjalisty ..

Odnośnik do komentarza

Zalecam wizytę u Gastroenterologa. On na pewno skieruję na gastroskopię i ewentualnie kolonoskopię. Utrata wagi zawsze jest niepokojąca, ale nie musi od razu oznaczać nowotworu. Mogą to być objawy np. wrzodów żołądka. Ważne jest też czy nigdy nie miała pani zgagi? Czy nie stwierdzono u pani przepukliny przeponowej? Nudności pojawiają się na czczo np. rano czy raczej po posiłku? I proszę o podanie wieku.

Odnośnik do komentarza

Koniecznie wybierz się do lekarza ,bez badań ,to tu nawet lekarz nie jest w stanie postawić diagnozy,
ja bym podejrzewała m.in. zespól jelita drażliwego,ale najpierw rób gastroskopię, jak pisze przedmówca,cały przewód pokarmowy musi przejść badania,
nie masz się czego bać ,im wcześniej zdiagnozujesz chorobę tym lepiej ,
bo zostanie wdrożone leczenie z odpowiednią dietą,
na pewno nie jest to objaw raka,ale jak będziesz zwlekała to wszystko może "zrakowieć".

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

mam 24 lata .
mdłości pojawiają się zazwyczaj ,gdy mam pusty żołądek , ale bywa i tak że gdy zjem za dużo na raz , pojawią się po posiłku .
Jak się denerwuje miewam straszne bóle żołądka , których konsekwencją jest rozwolnienie z ciemną krwią , wręcz smolisty stolec .

Odnośnik do komentarza

Ryzyko nowotworu w tym wieku jest minimalne, ale jak już pisałem utrata wagi jest niepokojąca. Czy na pewno się nie odchudzasz i nie prowokujesz wymiotów? Czy treść wymiotów nie jest czarna, "fusowata"? Możemy trochę pospekulować co to jest jeśli Cię to uspokoi, ale nic nie zastąpi wizyty u Gastroenterologa i dodatkowych badań.

Odnośnik do komentarza

nie odchudzam się i nie prowokuje wymiotów , nie męczą mnie wymioty tylko nudności .
Nie wiem czy to istotne ale w badaniu krwi wychodzi mi podwyższone OB .
nie stresuje się rakiem , bo nie ma to dla mnie znaczenia - po prostu z czystej ciekawości pytam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...