Skocz do zawartości
Forum

Co zabija gnidy?


laska5

Rekomendowane odpowiedzi

W szkole panuje epidemia wszawicy. Miałam jedną wsze, ale dawno ją zabiłam preparatem, który się trzymało godzinę. Teraz mama obserwuję moje włosy, czy nie mam gnid. Wyciąga ję, bo były nieżywe. Jak uchronić się od zarażenia tym znow w szkole. Nie mogę sobie pozwolić na przestani chodzenia do szkoły. Jak rozpoznać gnidy, bo teraz nie wiem czy mama nie myli ich z łupieżem. POmocy!! NIe chcę znów mnieć wszy, ale plusem jest to że nic mnie nie zwędzi już od dawna. Unikam ludzi, którrzy się drapią, ale boję sie chodzić do szkoły. Co może zabijać gnidy na włosach, jak sie ustrzec przed nimi.
Marzę o rozpuszczeniu włosów i pokazaniu moich loków, ale wiem, że nie mogę, bo muszę nosic kitkę.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

gnidy można zabijać na włosach. Od łupieżu odróżnia je to, że ciężko się odrywają od włosów. trzeba się trochę na pracować by je ściągnąć. A łupież łatwo można strzepnać.
Co zabija gnidy słyszałam że ocet jest ok

Odnośnik do komentarza

1. Powinnaś nosić rozpuszczone włosy. Jak wiążesz je w kitkę to głowa się poci i gnidy szybciej się wylęgają (uwielbiają ciepło i wilgoć)
2. Są spraye odstraszające wszy, spytaj w aptece.
3. Wesz nie przeskoczy z głowy na głowę na odległość - musi mieć bezpośredni kontakt (stykanie się głowami, przytulanie, buzi w policzek na przywitanie itp.) Albo przez szczotki do włosów itp. więc nie pożyczaj.
4. Przy wszawicy trzeba uprać wszystko w domu w min. 60 stopniach (pościel, kurtki, czapki itp.), wyparzyć szczotki i grzebienie, odkurzyć dokładnie mieszkanie i meble (łóżka, fotele).

Ps. to czego nie można prać w tak wysokiej temperaturze można włożyć do plastikowego worka, szczelnie go zawiązać i przez 2 tyg trzymać np. na balkonie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...