Skocz do zawartości
Forum

Bardzo konserwatywni rodzice a biseksualizm


Gość Ert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Poznałem przez pewień portal bardzo fajnego chłopaka, z którym chyba będę chciał spędzić resztę życia (jestem bi), bo rozumiemy i kochamy się bez słów. Jest jednak pewień problem. Moi rodzice są bardzo konserwatywni i uznają tylko orientację hetero. Mama toleruje gejów i bi, ale nie w swojej rodzinie, a ojciec to oczywiście wysłalby takich do gazu.

I teraz nie wie co kompletnie robić. Z jednej strony chciałbym mieć udany związek nie ttylko na odległość, z drugiej nie chciałbym stracić rodziców i nie wiem, co w tej sytuacji robić :(

Odnośnik do komentarza

Skoro kochasz tego człowieka, to nie pozwól, żeby czyjeś uprzedzenia zniszczyły Waszą miłość. Uprzedzenia rodziców również. Jeśli Twoje szczęście leży im na sercu, to powinni zrozumieć, że chcesz z nim być, i jak najlepiej Wam życzyć. Może na początku będzie to trudne, ale z czasem powinno im się to udać, przy odrobinie dobrych chęci. Jeśli będzie inaczej, to nie będzie to oznaczało, że ich straciłeś, tylko że odsunęli się od Ciebie z własnego wyboru.

Odnośnik do komentarza

Ciężko Ci będzie zwłaszcza z ojcem. Bo ojcom jest trudniej zaakceptować to, że ich syn kocha mężczyznę a nie kobiete. Z mamą może Ci pójść łatwiej, bo skoro toleruje bi i gejów to jest większa szansa że zaakceptuje Twój wybór. Moim zdaniem na razie nie powinieneś nic mówić. Spotkaj się z tamtym chłopakiem i zobacz czy rzeczywiście to co jest przez neta ma szanse być czymś wyjątkowym w realu. Bo znajomości zawierane przez internet różnie się kończą.

Odnośnik do komentarza

My Tabakiera się już spotykaliśmy :). Rozumiemy się bez słów, mocno się wspieramy, rozmawiamy. Chcemy rozpocząc wspólne życie, ale czmeu ten świat jest taki pop*****ny, że dwie kochające się osoby muszą ukrywać się przed światem? Co to za różnica, gdy ktoś jest hetero, homo czy bi :(

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczona

Oj temat ciężkiego kalibru.Na dzień dzisiejszy nie ma w Polsce tolerancji dla takich jak Ty i pewnie jeszcze długo nie będzie.Chociaż przez telewizję która ciągle o tym mówi już wielu ludzi ich toleruje ale nie w swojej rodzinie.Dla rodziców to będzie przeżycie może nawet skrócisz im życie bo mogą nigdy nie pogodzić się z tą sytuacją.

Odnośnik do komentarza

Właśnie,każdy prawie jest tolerancyjny jak nie dotyczy swojej rodziny,ciekawa jestem dziewczyny czy byście tak się wypowiadały jakby to dotyczyło waszego syna,

jesteś chyba niepełnoletni, nie widzisz różnicy między hetero,homo,bi...
poczekaj z tymi miłościami ,niech się wyklaruje Twoja sytuacja seksualna,za parę lat jak będziesz chciał założyć rodzinę i mieć dzieci na pewno doświadczenia homoseksualne będą dużą przeszkodą,
czasami lepiej nie próbować tego czego później można żałować,

papierosa też się zapala jednego z ciekawości i nie wiadomo kiedy wpada się w nałóg.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

ka-wa
Właśnie,każdy prawie jest tolerancyjny jak nie dotyczy swojej rodziny,ciekawa jestem dziewczyny czy byście tak się wypowiadały jakby to dotyczyło waszego syna,

Dlaczego, gdyby chodziło o mojego syna, to miałabym inaczej to traktować? Wiadomo, że zaskoczenie jest w takim wypadku dużo wieksze. Bo chodzi o kogoś bliskiego, a to jednak dość niecodzienna sprawa. Nieco inne emocje wtedy się pojawiają. Ale czy to znaczy, że muszą być one jakoś strasznie negatywne? A tym bardziej, że człowiek nie może sobie z nimi poradzić? Na pewno może, a taka postawa jak u rodziców autora wątku jest czymś długofalowym. To już nie wynika z emocji, a z poglądów, z ich podejścia do tej sytuacji. Gdyby chcieli, mogliby się na nią otworzyć na tyle, żeby postarać się choć po części ją zrozumieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...