Skocz do zawartości
Forum

Brak sił, bierność i wycofanie a depresja


Gość aśka23

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku nie funkcjonuję normalnie. Nie potrafię podjąć żadnych decyzji. Jestem bierna w każdym aspekcie swojego życia. Przyjaźń- nie odbieram telefonów, przez co obraziłam większość znajomych, ale mimo tego, że to cudowni ludzie i bardzo ich sobie cenię, to z większością nie kontaktowałam się od 4 miesięcy. Właściwie robi mi się niedobrze gdy na wyświetlaczu widzę, że ktoś stara się ze mną skontaktować. Studia- nie podeszłam w tym semestrze do żadnego egzaminu i mogę spodziewać się skreślenia z listy studentów po 4 latach studiowania. Rodzina- dom jest jedynym miejscem gdzie czuję się dobrze, ale żeby tak było, to nikt nie może wiedzieć o moich problemach. Dlatego dużo żartuję, wygłupiam się, żeby nikt nic nie zauważył i tylko czasami tracę cierpliwość i wybucham złością, do której najbliżsi już się przyzwyczaili. Cała rodzina i wszyscy znajomi postrzegają mnie jako osobę zaradną i rozsądną, a ja czuję, jakbym wewnętrznie gniła. Boje się kłaść spać, bo wiem, że w końcu obudzę się w dniu, w którym dojdzie do katastrofy i wszystko wyjdzie na jaw. Mimo olbrzymiego szacunku do życia, wyobrażam sobie swoją śmierć na wszystkie możliwe sposoby. Zdaję sobie sprawę, że wizyta u specjalisty jest najlepszym rozwiązaniem, ale ja już naprawdę nie potrafię się zmusić do żadnego działania.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Aśka napisałaś, że nikt z rodziny nie może wiedzieć o Twoich problemach - dlaczego? Dlaczego przy nich zmuszasz się do udawania, że wszytko jest w porządku? Pamiętaj, że nie musisz być zawsze silna - może warto więc poprosić kogoś bliskiego o pomoc, gdyż ich wsparcie jest Ci w tej chwili bardzo potrzebne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nie sądzę, żebyś rozczarowała czy zawiodła mamę tym, co się obecnie z Tobą dzieje. Rozumiem, że nie chcesz jej dokładać zmartwień, ale myślę, że Twoja mama ma prawo wiedzieć o wszystkim - w końcu jest Twoją mamą. Myślisz, że z czasem nie zauważy, że coś złego się z Tobą dzieje?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nawet gdy myślę o samej możliwości przeprowadzenia takiej rozmowy i powiedzenia komukolwiek o swojej sytuacji, robi mi się niedobrze i mam wrażenie, że eksploduje mi serce. Cały czas się boje -kładąc się spać i budząc się rano. Czekam na jakiś koniec i nie ważne, czy będzie szczęśliwy, czy wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza

Kurczę....rozumiem Cię Asiu, mam podobnie. Chcę mieć spokój, unikam ludzi z reguły, denerwują mnie i w większości wyczuwam dziwny fałsz. Kiedyś tyle wychodziłam, nawet imprezowałam, a z czasem coś się we mnie zablokowało. W domu czuję się najlepiej, a jeszcze lepiej w swoim pokoju...
Może po śmierci taty Twoje emocje się kumulował przez cały ten czas i w końcu wszystko eksplodowało?Jakaś przyczyna musi być. :/

Odnośnik do komentarza

Myślę, że stosunki z rodziną mam dobre. Mimo częstych spięć jesteśmy ze sobą blisko, ale myślę, że wiem o nich więcej niż oni o mnie. Nie lubię stwarzać problemów, nie chcę nikogo nimi obarczać. Samo pisanie tutaj sprawia, że czuję się beznadziejnie słaba, żałosna.

Odnośnik do komentarza

To bardzo ciekawe, bo nie przypominam sobie, żebym miała jakiekolwiek problemy ze swoją psychiką a tym bardziej, że ktoś mi umarł. Osoba, która tę ciekawostkę napisała, chyba miała siebie na myśli, bo na pewno nie mnie, ;), Czy przypadkiem nie ma halucynacji ? A może tej osobie co myśli, że jest aśką23, jest potrzebna wizyta u psychiatry ? Jeśli tak, to z pewnością powinna się tam udać, bo to cudowny środek, na tego typu dolegliwości. Jeśli chcesz mi coś "miłego" powiedzieć, to napisz maila z pozdrowieniami, ;), Zmiana osobowości na pewno dobrze ci zrobi. ps - a teraz za kogo się jeszcze podasz ? za krisa007 ? Tak ci oboje wpadli w oko ? To świetnie ! Pzdr. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...