Skocz do zawartości
Forum

Terapia w osobowości borderline


Gość Goszka1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...po ponad roku leczenia umiarkowanej depresji i terapii CBT dostalam nowa diagnoze - zaburzenia os. borderline. W sumie nic o tym nie wiem. Mam trudnosci w okresleniu celu terapi od samego poczatku, czesto zrywalam kontakt z terapeutka, chcialam rzucic leczenie i sie zabic. Dlaczego zyje ? Nie wiem. Wiem ze jestem trudnym czlowiekiem i ciezko mi komus zaufac.. Terapeutka mowi ze jestem dla niej zagadka chociaz "zna mnie" ponad rok... No i ta nowa diagnoza. (wczesniej inne zab. osob.). Nie rozumiem siebie i cholernie ciezko mi jest to wszystko ogarnac.

Jak powinna wygladac taka terapia, ile trwa?

Boje sie ze znowu sie zniechece. Zastanawiam sie nad zakonzeniem leczenia dosc wysokimi dawkami lekow (z racji nieustajacych mysli s. i obnizonym nastrojem) bo skoro to zaburzenia osobowosci powoduja depresje to powinnam nad tym pracowac... wiem ze to ja powinnam wiedziec czego chce - ALE NIE MACIE POJECIA JAKIE TO TRUDNE! Mam nadzieje ze ktos jest tutaj z borderline i cos mi poradzi.. bo chce byc zdrowa ale ciagle cos sie psuje...

Odnośnik do komentarza

Jak to ktoś kiedyś ładnie określił, borderline to życie na huśtawce, dlatego szybko i może zbyt łatwo się poddajesz. Czasem to nie jest wynik Twojej woli, że masz dosyć, po prostu brakuje sił. To normalne, nie obwiniaj się o to, że tracisz motywację, czy że nie masz sil, albo może poddajesz się, bo po prostu masz dosyć. Tak niestety może być. Ale jest plus w tym wszystkim taki, że jednak ten temat Cię gryzie, tkwi w Tobie - dlatego żyjesz, gdzieś w głebi duszy chcesz walczyć. Myślę, że na tym etapie nie ma sensu zmieniać czy zwiększać leków, bo trzeba zobaczyć jak terapia pójdzie. Nie wiem czy masz terapię indywidualna czy grupowa, pewnie indywidualna - mow terapeutce, ze czujesz spadek motywacji, ze nie widzisz sensu, wowczas zastanowicie sie nad plusami co udalo sie zmienic i dlaczego warto. To ciezka praca ale tak jak napisalam - warto. Bo mozliwe ze za pół roku, za rok, spojrzysz na siebie jak na inna osobe - szczesliwa, cieszaca sie zyciem. Wazne jest takze wsparcie bliskich, zrozumienie.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

na pewno sie uda, ale wazne jest abys widziala korzysci, to tak jak z dieta jak jestes na diecie 3 mce i 1 kg nie schudlas to sie poddajesz ale jak po 3 mcach schudlas 6 kg i masz spodnie numer mniejsze to motywuje Cie to dalej, dlatego zapisuj korzysci nawet te najmniejsze np dobry humor, mily wieczor z kolezanka itd zapisuj nawet w zeszycie abys widziala jak sie zmieniasz, jakie sa efekty, jak sie zmienia Twoj sposob myslenia i postrzegania swiata

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...