Skocz do zawartości
Forum

Długotrwały brak miesiączki i strach przed wizytą u lekarza


Gość Ona8686

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
urodziłam 2 dzieci drogą naturalną przy czym drugi poród był bardzo ciężki i po połogu nie poszłam już do ginekologa. Na początku ze strachu przed lekarzem (jak wspominałam poród był bardzo trudny, zraziłam się mocno do personelu medycznego z lekarzem włącznie) i wstydu, bo uważałam, że zostałam za mało pozszywana (tylko 3 szwy i tylko tam gdzie nacinali a nie tam gdzie samo popękało) i "wyglądałam" tam okropnie a później odkładałam, bo brak czasu, bo.. zawsze jakaś wymówka się znalazła. W między czasie rozpadł się mój związek, pojawiły się inne problemy i tak oto od 5 lat nie byłam u ginekologa. Dodatkowo w tamtym czasie doszło jeszcze coś co sprawiło, że wręcz znienawidziłam swoje "kobiece miejsca". Nadal martwię się że źle wyglądam i bardzo nie lubię "siebie", ale jest coś czym martwię się bardziej. Po połogu dostałam miesiączkę jeszcze 2 razy normalnie (w moim przypadku 28-36dni to norma) a później cykle zrobiły się bardzo rzadkie.
Na początku dostawałam jeszcze co 3-4 miesiące, później mniej więcej co pół roku i teraz od prawie półtora roku nie miałam miesiączki ani raz.
Nie jestem w ciąży - obecnie prawie nie współżyję a jeśli już to zawsze z zabezpieczeniem.
Wiem, że mogę być chora, chociaż możliwe, że nie mam miesiączki z powodu nie leczonej niedoczynności tarczycy, ale i tak wiem, że w końcu będę musiała kiedyś pójść. Jak się przełamać? Jak wytłumaczyć lekarzowi z czym przychodzę? Boję się bólu podczas badania, boję się samego widoku lekarza i boję się, że ucieknę jak tylko wejdę do gabinetu albo nie będę potrafiła się nawet rozebrać.

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci współczuję, że tyle przeszłaś. Najlepiej zrobisz jak popytasz na początku swoje koleżanki, o ich ginekologów, który jest miły i delikatny. Potem wybierz tego który najlepiej Ci odpowiada. Jak do niego pójdziesz, to na początku wszystko mu wyjaśnij, powiedz jak przebiegał ostatni poród i że masz wrażenie że Cię źle zszyli. On to zrozumie i powinien być wtedy bardziej delikatny.
Do ginekologa musisz iść, może da się naprawić to co spieprzyli tamci lekarze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...