Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed operacją i narkozą


Rekomendowane odpowiedzi

feelsunshinee
~Carea
Ludzie dajcie sobie już spokój, mało macie problemów?
A co do narkozy, sama też się bałam, ale nie ma czego. Gorzej było jak trzeba ja wydalić z organizmu :P

Mój wątek był założony w całkiem innym celu. Nie z mojej winy ktoś zaczął wypisywać głupkowate komentarze.
No już tez teraz wiem, że nie ma czego :) Uff, mega ulga :) Ja na szczęście całkiem dobrze to 'przezyłam' :)

Myślę, że lęk przed narkozą to jest coś normalnego :) ja miałam rozmowę z anestezjologiem i trochę poczytałam na stronach lekarzy na spokojnie, jak wygląda to wszystko i trochę się uspokoiłam. W dniu operacji bałam się tylko cewnika i słusznie bo bardzo bolało i było nieprzyjemne. Narkozę wspominam jako wyłączenie, no i diagnozy również się bałam..

Co do ludzi, którzy wypisują głupoty, trzeba traktować te komentarze z dystansem i nie reagować :) po co sobie robić nerwy?
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

~Carea
feelsunshinee
~Carea
Ludzie dajcie sobie już spokój, mało macie problemów?
A co do narkozy, sama też się bałam, ale nie ma czego. Gorzej było jak trzeba ja wydalić z organizmu :P

Mój wątek był założony w całkiem innym celu. Nie z mojej winy ktoś zaczął wypisywać głupkowate komentarze.
No już tez teraz wiem, że nie ma czego :) Uff, mega ulga :) Ja na szczęście całkiem dobrze to 'przezyłam' :)

Myślę, że lęk przed narkozą to jest coś normalnego :) ja miałam rozmowę z anestezjologiem i trochę poczytałam na stronach lekarzy na spokojnie, jak wygląda to wszystko i trochę się uspokoiłam. W dniu operacji bałam się tylko cewnika i słusznie bo bardzo bolało i było nieprzyjemne. Narkozę wspominam jako wyłączenie, no i diagnozy również się bałam..

Co do ludzi, którzy wypisują głupoty, trzeba traktować te komentarze z dystansem i nie reagować :) po co sobie robić nerwy?
Pozdrawiam :)

Masz rację. Może się nie zdenerwowałam, ale trochę mnie to zirytowało :)
Co do narkozy ja się strasznie nakręcałam aż do samej operacji. Nie wiem czemu tak się bałam. Wszyscy mnie uspokajali, a ja swoje . Ale trzeba to było przeżyć i już przynajmniej wiemy że nie ma się czego obawiać. Co do cewnika to też przyznaje rację, mnie okropnie bolało, nie miałam go długo, ale nie wspominam tego mile.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy dzień po narkozie wyglądał tak:
- Wybudzenie, a następnie naprzemienne drzemki z czuwaniem, wszystko mi przeszkadzało najdrobniejszy hałas.
- Po godz.15 się zaczęło, wymioty i stukanie nereczką w szybkę pielęgniarkom :)
- Na drugi dzień dopiero mnie stawiali, silne zawroty głowy i bardzo słaba byłam.
Ogólnie myślę, że po narkozie najgorzej czułam się przez pierwsze dwa dni.

Cewnik mi bardzo późno wyjęli :( niestety, męczyłam się z nim dopóki nie byłam w stanie normalnie chodzić.

Odnośnik do komentarza

narkoza to straszne przeżycie, to prawda, że trzeba ją zwymiotować, wtedy cała chemia spływa z organizmu. Bardzo Ci współczuję. Takiej męczarni ale każdy z nas coś takiego przechodził i będzie, przy każdej kolejnej operacji o ile lekarza nie zaleci innego rodzaju znieczulenia. Z tego co wiem, dobra jest sedacja, czyli kombinacja miejscowego (wewnątrz, zewnątrzoponówki) i małej ilości środków nasenno- uspokajających. Każde znieczulenie jest męczące. Ale takie jest życie, by być zdrowym, trzeba troszkę pocierpieć. ;P;

Odnośnik do komentarza

Człowiek w życiu boi się wielu rzeczy, ale strach może być przeszkodą w dążeniu do samorealizacji więc wystarczy kierować się logiką i rozsądkiem i oceniać fakty. A fakt jest taki, że jeśłi myślicie o założeniu własnej działalności to najlepszym wyborem jest skorzystanie z oferty Optioffice sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek same plusy bo niskie ceny za kupno gotowej spółki i profesjonalne podejscie do sprawy ze strony zespołu wykwalifikowanych pracowników.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...