Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed operacją i narkozą


Rekomendowane odpowiedzi

Gość rumcajs691

hej, co to za dyskusja sie rospętała. widzę, że są tu osoby o wielu poglądach na różne sprawy. Przecież to normalne, ze każdy z nas ma inne spostrzeżenia i inne odczucia. Ja tam się nie obrażam, jak mi ktoś coś napisze. Z każdej wypowiedzi wyciągam wnioski.

Odnośnik do komentarza
Gość KoraImysia

Ale tutaj przecież nikt się nie obraza. Dla mnie też dziwny jest fakt, iż przed zabiegiem nie ma konsultacji z anestezjologiem. Przecież nie powinno tak być. Taka rozmowa jest bardzo ważna, dzięki niej możemy stwierdzić wiele faktów.

Odnośnik do komentarza
Gość czarny_baran

co wy chcecie od tej agnieszki? mnie ona nie przeszkadza. Niech sobie pisze. Forum jest dla wszystkich. Tak nie można się zachowywać żeby zabraniać pisać osobie co ma coś tam "innego" do powiedzenia. mniejsza o większość. Dziwi, mnie to, że operacja byla zrobiona bez znieczulenia, to nie mozliwe (ktoś tu cos takiego napisał, chyba księżniczka) - nigdzie tak nie ma, może to było w rosji albo na ukrainie. Jakiś kompletnie monsens. Chyba ktoś tu żartuje. Co do strachu, to wynika on z tego, czy zadziała znieczulenie - a może tej osobie chodziło o to, że znieczulenie nie zadziałało - bo to się zdarza.

Odnośnik do komentarza

muzyka
dziwi mnie to że ktoś przy poważnym zabiegu nie dostał znieczulenia.... bo nie wyobrażam sobie aby w 21 wieku wykonywać jakąś operację na żywa bo to nawet chyba niezgodne jest z jakimś prawem.
Ja miałam zabieg wycięcia wyrostka wykonywany w szpitalu państwowym i miałam pełną narkozę....

W stu procentach się z Tobą zgadzam. Przecież to byłoby nie do wytrzymania . Hm.. Jeżeli już naprawdę coś takiego miało miejsce to należy to natychmiast zgłosić.

Odnośnik do komentarza

~czarny_baran
co wy chcecie od tej agnieszki? mnie ona nie przeszkadza. Niech sobie pisze. Forum jest dla wszystkich. Tak nie można się zachowywać żeby zabraniać pisać osobie co ma coś tam "innego" do powiedzenia. mniejsza o większość. Dziwi, mnie to, że operacja byla zrobiona bez znieczulenia, to nie mozliwe (ktoś tu cos takiego napisał, chyba księżniczka) - nigdzie tak nie ma, może to było w rosji albo na ukrainie. Jakiś kompletnie monsens. Chyba ktoś tu żartuje. Co do strachu, to wynika on z tego, czy zadziała znieczulenie - a może tej osobie chodziło o to, że znieczulenie nie zadziałało - bo to się zdarza.

Mnie też nie przeszkadza - raczej irytuje jej wypowiadanie się. No ale jak nie ma się gdzie wygadać to niech pisze :)
A co do drugiej częsci to masz racje, to przecież jest nie mozliwe, nie realne. Nigdy się z tym nie spotkałam , by operowano osobę i zabieg był wykonywany "na żywca".

Odnośnik do komentarza
Gość rumcajs691

ponoć mamy w polsce demokrację, przemilczę to. Mniejsza o większość. Też mnie to dziwi, odnośnie znieczulenia. są 2 rodzaje blokada w kręgosłup lub narkoza. Niektórzy zle tolerują blokady a niektórzy narkozę, o metodzie decyduje anestezjolog, jeśli jest - bo niekiedy znieczulenia robią sami lekarze (nie anestezjolodzy), teraz są takie wymogi, jednak spec, to spec, każdy przypadek jest inny. Nie da się tak generalizować, to temat dla pacjenta i lekarza indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Gość wishcometrue86

Każdy może mieć swoje , własne zdanie na różne tematy. Oczywiście! Tyle opini ile ludzi :) Nikt tego nie podważa. Ale sory jeżeli ktoś wypisuje takie głupie hasełka - nie wiadomo po co i w jakim celu. Tak właśnie uwazam! A osoba - agnieszkaS. ochota wlasnie naruszyła te zasady.

Odnośnik do komentarza

~wishcometrue86
Każdy może mieć swoje , własne zdanie na różne tematy. Oczywiście! Tyle opini ile ludzi :) Nikt tego nie podważa. Ale sory jeżeli ktoś wypisuje takie głupie hasełka - nie wiadomo po co i w jakim celu. Tak właśnie uwazam! A osoba - agnieszkaS. ochota wlasnie naruszyła te zasady.

Dokładnie :) Podpisuję się również pod tym.
P.S posty i odpowiedzi od (agnieszkaS. ochota ) zostały usunięte przez moderatora .

Odnośnik do komentarza
Gość demokraci PL

do rumcajsa, bardzo trafne stwierdzenie z tą naszą polską"demokracją" , a co do znieczulenia, to lekarz musi zrobić konsultację, musi znać historię choroby, no i dać odpowiednie znieczulenia. teraz preferowane są zewnątrzoponowe, czyli od pasa w dół. Są bardzo niebezpieczne, podobnie jak narkoza, bo to mieszanka leków, pawulonu, przeciwbólowych i tzw, na uspokojenie. To temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Gość wishcometrue86

~terorik
jakby powiedziała agnieszka, że do toalety, bp tam jest cytuję: szambo. Cóż w tym dziwnego? W każdym wc, jest szambo. Nie mylić z perfumerią, ;/

hahaha od razu widać na pierwszy rzut oka, że to znów AGNIESZKA ! , tylko pod innym nickiem .

Odnośnik do komentarza

ciekawe jak jesteście u lekarza, to też jesteście tacy wygadani i odważni? wątpię. mam na myśli znieczulenie, bo nie każdy powie doktorowi w oczy, panie lekarzu ja wolę inny rodzaj znieczulenia, bo lepiej mój organizm to toleruje. A póżniej się wszyscy dziwią, że znieczulenie zle dobrane albo, że nie działa, o tego jest twarda rozmowa z lekarzem a nie wypisywanie na forum, jaki to lekarz zły, bo zle dobrał znieczulenie. Ludzie sami nie mówią lekarzom o co im chodzi a póżniej maja do nich pretensję. ps - ale tu wszyscy są odważni a czy w realnym świecie, też jesteście tacy odważni, chodzi mi o lekarzy i to nieszczęsne znieczulenie.

Odnośnik do komentarza

do wish, mnie nie obchodzi to , kto to jest terorik, bo u proktologa też jest mowa o fekaliach, zgodzisz się ze mną? ten lekarz zajmuje się chorobami jelit, grubego, cienkiego i odbytu. Człowieku, to chyba ty masz jakieś fobie na punkcie fekaliów. A jakby był wątek o chorobach jelita grubego to co byś do cholery napisał ? no powiedz ?

Odnośnik do komentarza

DO naturq : Poważna rozmowa z anestezjologiem to podstawa. Ale kto tu mówi że lekrze są źli? ,bo troszkę nie rozumiem. Jedna dziewczyna napisała że miała operacje na żywca, w co mi trudno uwierzyć. Ja jestem mega zadowolona z przebiegu operacji, pod narkozą, wszystko było bardzo dobrze wykonane i dobrane, opieka lekarzy bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...