Skocz do zawartości
Forum

Skąpe krwawienie z odstawienia- czy to normalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tabletki antykoncepcyjne Naraya przyjmuję od 4 miesięcy. Przez pierwsze 2 miesiące krwawienia z odstawienia miałam dość obfite, bardzo podobne do mojej naturalnej miesiączki. Krawienie zawsze dostawałam 3 dnia od zakończenia blistra, miesiąc temu krwawienia nie dostałam w dniu w którym powinnam więc udałam się na wizytę do ginekologa, który powiedział, że mam bardzo małe endometrium, dlatego krwawienie może się nie pojawić w tym miesiącu ponieważ nie ma wystarczająco dużo błony, która mogłaby się złuszczyć. Jednak dzień po wizycie krwawienie dostałam, trwało około 4 dni, ale było zdecydowanie mniej obfite niż zawsze. Myślałam, że to tylko jednorazowy przypadek, w tym miesiącu krwawienie znów wystąpiło nie 3 dnia od zakończenia blistra a 4 a samo krwawienie jest mało obfite, nadaje się na używanie samych wkładek higienicznych. Na dodatek 2 dni krwi było więcej, dzisiaj jest 3 dzień i śladów krwi nie ma zbyt wiele, że tak powiem obrazowo- jest ona w środku jednak nie wydostaje się na zewnątrz. Przez pewien nawet czas myślałam, że może to ciąża... choć wiedziałam, że to mało prawdopodobne z tego względu iż tabletki biorę dokładnie co do minuty i jestem w tym bardzo sumienna. Jednak wykonałam parę testów ciążowych, w tym jeden w dniu w którym powinnam dostać krwawienie (czyli w dniu 3), wszystkie oczywiście wyszły negatywne, a 4 dnia dostałam krwawienia.
Zastanawiam się czy to normalne, że krwawienie tak wygląda, nie wiem co zrobić w takiej sytuacji ? Czy powinnam się martwić, czy zgłosić do lekarza, czy może to całkiem normalne? Nie wiem ponieważ przyjmowałam tabletki dobrych parę lat temu i wtedy zakończyłam z nimi przygodę po 2 opakowaniu więc krwawienie z odstawienia miałam obfite.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Do tej pory zauważyłam tylko częstsze oddawanie moczu, jednak skonsultowałam to z lekarzem ginekologiem, który poinformował mnie, że mój organizm może tak reagować na składnik tabletek, który zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie, do tego przyjmuję także Asequrellę, która z tego co się zorientowałam ma działanie w pewnym sensie moczopędne.
Poza częstszym oddawaniem moczu nie zauważyłam innych niepokojących sygnałów... Cały czas nachodziły mnie myśli o ciąży, ale skoro tyle testów wykonanych z porannego moczu wyszło negatywnych to sądzę, że powinnam być spokojna ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...