Skocz do zawartości
Forum

Strach przed nabraniem masy


Gość Szymek1998

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymek1998

Witam.
Mam 15 lat i 176 cm wzrostu. Opiszę tutaj swój problem i mam nadzieję, że ktoś mi coś poradzi.
Niecały rok temu zacząłem się odchudzać, gdyż od zawsze miałem lekką nadwagę i chciałem to zrzucić. W przeciągu tych kilku miesięcy schudłem z 74 kg do 57 kg. Było to spowodowane tym, że jadłem dużo mniej-za mało (Czasami aż tak, że poprzestawałem właściwie na małym śniadaniu, "podziubaniu" obiadu i zjedzeniu bardzo małej kanapki po południu) a oprócz tego zacząłem uprawiać sport. Do tego doszły ćwiczenia takie jak brzuszki czy pompki. Dorobiłem się lepszej sylwetki, przy lekkim napięciu mięśni był widoczny zarys "kaloryfera", więc byłem zadowolony. No ale chyba przesadziłem. Wszyscy w rodzinie mówią, że jestem wychudzony i mam więcej jeść. I naprawdę chciałbym przybrać kilka kilogramów, ale ciągle wydaje mi się, że więcej tego mojego "wychudzenia" widać w kończynach niż na brzuchu, więc mimo że chcę, nie potrafię przybrać, bo boję się, że to na co zapracowałem, pójdzie na marne. Jem więcej niż kiedyś, właściwie normalne porcje, ale boję się jeść więcej, powstrzymuję się. Dobrze byłoby przybrać trochę masy mięśniowej, ale wciąż obawiam się przyrostu tłuszczu. Nie wiem, jak się przełamać.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Banał - Więcej białka (np ryby), niekoniecznie mniej tłuszczu (np ryby), zero cukru (np ryby) :) . Wyszukaj sobie takie produkty, które stosunkowo zawierają najwięcej białka (ryby...kurczak...jajka), wprowadź do jadłospisu i ćwicz. Dostaniesz masy, ale mięśniowej.
Pozdrówka.
Mniej chleba.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Generalnie samo białko nie wystarczy, żeby zbudować masę. Proponuję to co napisał przedmówca + węglowodany przed i po treningu (np ryż, ziemniaki, makaron). Zamiast 3 posiłków proponuję podzielić na początek na mniejsze a potem sam zaczniesz jeść co raz większe.

Dodatkowo proponuję wprowadzić różnorodny trening + aeroby (ale ograniczone do 1 dnia na tydzień). Brzuszki co drugi dzień. Jeżeli zobaczysz, że przybierasz na wadzę ale na brzuchu, dorzuć +1 dzień aerobów.

Pozdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...