Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcja hormonalna a torbiel czynnościowa jajnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na jajniku torbiel czynnościową (podobno czynnościową, lekarz może rozróżnić torbiel na podstawie USG?), od 3 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne, żeby torbiel się wchłonęła, niestety z marnym skutkiem. Wielkość bywa różna - od 2,6 cm do 4,9 cm .... No i niestety boli mnie przez to podbrzusze. Co prawda funkcjonuje,ale jest to uciążliwe.
Lekarz wypisał mi teraz lek primolut nor od 15-24 dc. Czy ktoś z Was wie jaka jest szansa,że tym razem się wchłonie?
Proszę o odpowiedź.... :( bardzo...

Odnośnik do komentarza

ja mam tylko jedno opakowanie, ginekolog powiedział, że w sumie mógłby mi to wypisywać przez 3 cykle, ale nie widzi sensu, bo brałam tabletki anty przez poprzednie 3 cykle, więc... jeśli po terapii będzie to samo, to wyśle mnie do profesora, który zdiagnozował u mnie PCOS, ginekologa-endokrynologa, pewnie zabieg też mnie czeka...
dziś idę sobie zrobić badanie na marker CA 125, tak z ciekawości. lekarz mi tego nie zlecił, więc nie wiem co będzie jeśli (tfu tfu) będzie za dużo.
mój gin powiedział,że jak się nie wchłonie to trzeba będze sprawdzić czy nie mam jakiejś początkującej endometriozy :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...