Skocz do zawartości
Forum

Silne nudności a tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 4 miesięcy, jestem obecnie w trakcie 4 opakowania, zażywam je bardzo regularnie, wręcz co do minuty, nigdy o żadnej nie zapomniałam. Od samego początku ich brania czułam się dość dobrze, czasem miałam jakieś pobolewania podbrzusza, lekkie nudności ale jestem pod stałą opieką ginekologiczną i wszystko było ok.
Ostatnie krwawienie z odstawienia miałam dostać 15 lipca, jednak się ono nie pojawiło, spanikowana że coś jest nie tak zgłosiłam się do ginekologa, wykonał on badanie USG, stwierdził, że wszystko jest w porządku i że mam bardzo cienkie endometrium więc może mi to jedno krwawienie wypaść lub być tylko plamieniem, na drugi dzień czyli 16 lipca dostałam krawienie z odstawienia, trwało 4-5 dni nie było jakoś bardzo obfite ale nie było też ono plamieniem. Po 7 dniach przerwy rozpoczęłam nowe opakowanie i od 3 tabletki czuję się fatalnie, mam mdłości cały dzień a nawet w nocy, nie mogę nic jeść. Na początku myślałam, że może zjadłam coś nieświeżego, ale objawy nie ustępowały. Zaczęłam brać Asequrellę z polecenia osoby, która miała podobny problem i odkąd bierze ten suplement diety objawy zniknęły. Niestety u mnie póki co objawy się utrzymują, poradziłam się mojego lekarza ginekologa, zalecił mi zażywanie razem z tabletką antykoncepcyjną no spę przez 5 dni. Wystraszyłam się trochę, że te objawy to może ciąża, w której bardzo nie chcę być. Zrobiłam test ciążowy- wyszedł negatywny, następnego dnia zrobiłam kolejny, także wyszedł negatywny. Oba testy były wykonywane z pierwszego moczu, od stosunku minęło ponad 2 tygodnie. Dodam, że ostatni stosunek bez prezerwatywy (na samych tabletkach) odbył się parę dni przed krawieniem z odstawienia które później dostałam, następne stosunki odbywały się w prezerwatywie, ponieważ przez tydzień przyjmowałam lek Flucofast (lek na infekcję pochwy), który wg ulotki może wchodzić w reakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi, skonsultowałam ten fakt z moim lekarzem, powiedział, że przy jego długim stosowaniu owszem może mieć wpływ ale nie w wypadku kiedy będę brała go tydzień, żeby nie bazować tylko na jednej opinii poradziłam się innego ginekologa, który to potwierdził ale powiedział, że dla własnego spokoju powinnam przez tydzień dodatkowo się zabezpieczać i tak też zrobiłam. Niestety mdłości się utrzymują, są mniejsze po zażywaniu no spy ale jednak są. Nie wiem co się dzieje. Czy w moim wypadku można wykluczyć ciążę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...