Skocz do zawartości
Forum

Węglowodany złożone a odchudzanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy powiedział mi żebym unikała węglowodanów złożonych, które występują w ciastach,chlebie, makaronach,pierogach.Postanowiłam unikać ponieważ mam duży brzuch w porównaniu do sylwetki.I powiedział że za rok spokojnie zjadę 15-20 kilo unikając węglowodanów złożonych.Mam pytanie czy w ryżu mamy węglowodany złożone?Ponieważ chcę zastąpić mąkę ,mąką ryżową.Ponieważ mam możliwość sama sobie milić ryż na mąkę i robić np,makarony etc.

Odnośnik do komentarza

Węglowodany są związkami, które powinny stanowić podstawę żywieniową. Jeżeli są dostarczane w nadmiarze, to organizm magazynuje je w postaci tkanki tłuszczowej. Dzielą się na:
- cukry proste, które natychmiastowo dostarczają energię organizmowi, ale na krótki czas,
- węglowodany złożone, które powoli uwalniają energię i starczają na długo.
W dziennym żywieniu powinny dominować węglowodany złożone. Gdzie je znajdziemy?
Ryż brązowy/ dziki/ parboiled
Kasza gryczana/ jęczmienna
Makarony razowe
Pieczywo pełnoziarniste
Płatki zbożowe
Cukry proste natomiast powinny mieć jak najmniejszy udział w naszej diecie. Znajdziemy w takich produktach jak cukier, miód, słodycze, ciasta, bułki słodkie, lody, owoce,
płatki kukurydziane i inne śniadaniowe,
w większości soków owocowych, napojach słodzonych (np. Cola, Fanta, Nestea, Frugo itp.), wodach smakowych, piwie, jogurtach i deserach mlecznych.
Podsumowując, żeby schudnąć i zmniejszyć swój brzuszek najlepiej w ogóle wyeliminować cukry proste (pozostawiając tylko 1 porcję owoców dziennie). Węglowodany złożone powinny być równomiernie rozłożone w ciągu całego dnia, ale najlepiej unikać ich na kolację. Niestety każdy rodzaj mąki ma sporo kalorii, również ryżowa. Dlatego lepiej unikać mącznych dań typu pierogi, kluski, czy pizza-
Nie można zapominać o tym, żeby dieta była urozmaicona w warzywa, chude mięso, ryby i chude przetwory mleczne oraz jajka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...