Skocz do zawartości
Forum

Zmiana o mieszanej echogenności na przydatkach


Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz który robił usg powiedział że to nie torbiel.
Szczerze mówiąc mnie przestraszył bo użył słów "niepokoi mnie to","tego tam nie powinno być","nie wiem co to jest","to jest dziwne","koniecznie musi Pani iść ginekologa".
Zapisałam się do mojego ginekologa na pierwszy wolny termin, ale to jeszcze ponad dwa tygodnie...
Do tego czasu sobie uroję że umieram ;).

Ile może być krzyku w milczeniu?

Odnośnik do komentarza

Byłam u swojego ginekologa.Dalej nic nie wiem.Robi się to niepokojące.
Moja Pani dr zrobiłam mi usg i sama nie wie co to jest.Dała mi skierowanie do szpitala na konsultacje...
Kazała zrobić badanie CEA i CA125 przed wizytą w szpitalu.Zrobiłam i wyniki są następujące:
CEA: 1,19 ng/ml (to jest w normie)
CA125 : 62,00 U/ml gdzie maximum to 35
Co to może znaczyć?
Do tego teraz dostałam okresu, na początku miał brzydki zapach.Teraz już jest w normie(oprócz tego że jest obfity,bardzo boli mnie brzuch i okolice krzyża-zawsze miałam bóle, ale teraz są silniejsze). Zanim trafię do tego szpitala minie kilka dni bo na razie nie mogę.Do tego nie wiem czy czekać aż okres się skończy i iść czy nie czekać?

Ile może być krzyku w milczeniu?

Odnośnik do komentarza

Byłam w szpitalu na konsultacji.Dalej nic nie wiem.
Mam przyjść po miesiączce na usg.Lekarz powiedział że na razie nie chce mnie straszyć operacją.
Kolejny lekarz który się pytał czy biorę tabletki antykoncepcyjne bo moje jajniki wyglądają jakbym brała i się dziwią że nie biorę.
O co w tym chodzi?
Co to znaczy że jajniki wyglądają jakbym stosowała antykoncepcję hormonalną której nie stosuje?Ta zmiana nadal jest, tylko nie wiem czy urosła czy coś.Nic nie wiem, wynik z badania ze skierowaniem od mojej dr został w szpitalu bo stwierdzono że to ich dokumentacja.Nawet nie przeczytałam co tam napisał.

Ile może być krzyku w milczeniu?

Odnośnik do komentarza

a dlaczego tych wszytskich pytań
nie zadasz lekarzom podczas wizyty
nie moze byc tak ze wychodzisz z gabinetu
nic zupełnie nie wiesz
i biegniesz konsultowac to w necie

Lekarz od tego jest zeby pacjentowi udzielic wyczerpującej informacji,
niestety czasami sam z siebie tego nie robi,
ale trzezba egzekwowac swoje prawa

życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza

Niestety większość lekarzy wpada w rutynę i za wiele nie tłumaczą pacjentowi.
Tak też było i w tym przypadku.Zadawałam pytania, ale lekarz się spieszył i nie był zbyt rozgadany.Odpowiadał mi w sposób nie wiele wyjaśniający jak np na pytanie "Nie biorę środków hormonalnych.Dlaczego Pan i inni lekarze o to pytają?" odpowiedział "Bo jajniki wyglądają inaczej kiedy kobieta bierze tabletki antykoncepcyjne i inaczej kiedy ich nie przyjmuje.".Ja jako pacjentka nie wiem jaka to różnica i jakie mogą być konsekwencje tego że moje jajniki wyglądają inaczej.
Jeśli lekarz nie tłumaczy to człowiek próbuje się czegoś dowiedzieć w jakikolwiek sposób.Zasięga informacji w internecie, na forum bo może ktoś miał podobny przypadek i jest w stanie w mniej lub bardziej wiarygodny sposób coś wyjaśnić.

Ile może być krzyku w milczeniu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...