Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie po anoreksji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 165 cm i ważę jakieś 60 kg niby nie tak tragicznie ale mam bardzo brzydkie ciało... jeszcze 2 lata temu warzyłam 50 kg byłam drobna i miałam ładniejsza figure jedzac co chce o ktorej chce i ile chce nie cwiczac wogóle... wszystko sie zmieniło z dnia na dzien, zaczelam tyc, pozniej troche sie zaczelam odchudzac i udało mi sie pare kg schudnąć... a teraz moze nie tyje ale doszłam do wniosku ze w porównaniu do starego wygladu wygladam okropnie :( mam malenki biust , a teraz jeszcze grube ramiona , strasznie zaczal mi sie tluszcz odkładać na brzuchu i "boczkach" również w biodrach na buzi mocno mi przybyło, nie mam przerwy miedzy nogami tylko obcieram nogą o nogę jak chodzę... prowadze aktywny tryb życia wiec nie wiem co mam ze soba zrobic... jaka diete stosować? ponieważ próbowałam diety Dukana ale po 3 dniach z niej zrezygnowałam ponieważ pracuje fizycznie i bardzo zle sie czulam nie mialam na nic sily i nie bylam wydajna... pomocy :( dodam ze 7 lat temu przez ponad rok chorowalam na anoreksje... pozniej jak zaczelam jesc normalnie przytyłam ponad 20 kg, a kiedy zmienilam miejsce zamieszkania i szkołe oraz zamieszkalam w internacie (z racji tego ze poszlam do technikum po skonczonym gimnazjum) zaczełam chudnac, nie bedac na zadnej diecie ( nie jadalam wtedy tylko wogole cieplych posiłków tzn obiadów, z braku czasu itp ). Do tego mam straszny cellulit i rozsepy :( nie moge juz patrzec na siebie w lustrze, mam straszne kompleksy :( staram sie odzywiac zdrowo, jem tylko ciemny chleb, nie pije wogole soków ani gazowanych napojów tylko niegazowana wode i zielona oraz czerwona nie słodzodzoną herbate, raczej unikam fast foodów... :(

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest jak najbardziej ok. Jeśli chorowałaś na anoreksję to nie powinnaś się sama odchudzać bo znów możesz stracić nad tym kontrole. Moim zdaniem tobie wystarczą ćwiczenia i więcej ruchu.
Co do rozstępów i cellulitu to może zacznij stosować jakieś balsamy, kremy itp rzeczy? Są przecież zabiegi które poprawiają wygląd skóry, może popytaj się w salonach kosmetycznych?

Odnośnik do komentarza

no ja jak wazylam 50 kg myslalam że wygladam dalej jakoś grubo, ale wszyscy w koło wciaż mi mówili ze jestem chudziutka i ogólnie bardzo szybko chudłam, mój chłopak pojechał na 2 miesiace do londynu, ja przez ten czas jadłam normalnie, ruchu miałam tyle co nic a kiedy wrocił i sie spotkalismy powiedział ze jestem taka chudziutka i ze schudłam... a teraz bardzo ciezko mi schudnac, wszystko mi sie odkłada :( no i Khaleesi masz rację, własnie ja wiem ze łatwo znowu mogłabym popaść w obsesję odchudzania i dlatego troche boje sie odchudzac...bo chorujac na anoreksje czulam sie bardzo zle, mialam wciaz zawroty głowy, nudności, zatrzymał sie okres, bolał mnie wciaz zoladek :( i stosuje kremy na cellulit ale mam wrazenie ze on jest taki duzy i widoczny u mnie że kremy juz nic nie dadza...

Odnośnik do komentarza

Ja mam dziwny organizm... Kiedy stosuje diety czy to radykalne czy nie zawsze bardzo zle sie czuje, boli mnie wszystko, pijac herbate jest mi nie dobrze, nie mam na nic siły... Staram sie oszukać głód woda niegazowaną, ale mam tak słaby pecherz że po kilku łykach musze z conajmniej 5 razy pojsc do łazienki wprzeciagu 20 minut, zreszta po herbacie mam tak samo :(

Odnośnik do komentarza

Witam,
A próbowałaś przejść na zdrowe i racjonalne odżywianie? Małe posiłki co 3 godziny, ostatni na 2 godziny przed snem? Może to jest dla ciebie wyjście. Do tego ćwiczenia i większa aktywność fizyczna? Proponuję abyś porozmawiała z lekarzem o swoich dolegliwościach. Po anoreksji ważne jest aby wszelkie próby odchudzania były przeprowadzane pod okiem lekarza prowadzącego. Twoja obecna waga jest bardzo dobra, nie masz nadwagi i nie musisz się odchudzać. Dlatego warto byłoby też porozmawiać z psychologiem o Twoim pragnieniu i problemach z akceptacją siebie.

Odnośnik do komentarza
Gość olka karolka

dziewczyny, RUCH!! żadne diety cudy, tylko zrównoważone posiłki i wysiłek fizyczny! dostałam od dietetyczki rozpiskę jedzeniową której się trzymam, plus od trenera personalnego fajny trening. powiedział też że dla przyspieszenia spalania mogę łykać jakieś termogeniki przed treningiem - zrobiłam mały rekonesans i niestety boję się tych sprzedawanych w odżywkach dla sportowców, więc postawiłam na naturalny termogenik. no i chudnę. ŻADNYCH DIET CUD!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...