Skocz do zawartości
Forum

Jak żyć z rodzicami którzy mieszkają blisko?


Gość srulka123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość srulka123

Od dluzszego czsu mam problem mieszkam za granica a nie daleko mnie moi rodzice. Na poczatku wszystko ukladalo sie dobrze ale teraz jestem zmeczona ciaglym przesiadywaniem mojej mamy u mnie. Wszedzie musze z nia chodzic boj jak nie to sie obraza, ide na plac zabaw z dziecmi tez musze wolac po powrocie z placu na herbatke, do lekarza razem do sklepu razem , do teatru razem ona ja i maz. Oboje mamy dosc takiego zycia co zrobic aby ograniczyc nasze kontakty a przy tym nie urazic rodzicow

Odnośnik do komentarza
Gość srulka123

Mamy oddzielne mieszkania a kiedy jej tlumacze ze nie moze wszedzie chodzic z nami to sie obraza albo wypomina mi ile to ona dla mnie zrobila. Ostatnio obrazila sie ze zaprosilam siostre na kawe a jej nie. Co robic w takich sytuacjach poradzcie

Odnośnik do komentarza
Gość srulka123

Niestety nie ma znajomych bo nie zna jezyka caly czas siedzi w domu , nie ma zadnych zainteresowan zreszta nigdy nie miala. Wczoraj powiedziala mi ze powinnam odwiedzac ja codziennie albo zapraszac ja do siebie. Chce tez zaznaczyc ze w tym samym miescie mieszka moj brat , a mama nie jest sama tylko z ojcem wiec nie rozumiem dlaczego to ja mam sie nia zjmowac. Nie chodzi tu tylko o wizyty w domu ale rowiez spotkania towarzyskie, wizyty lekarskie, zakupy itp. Jest to troche meczace dla mnie i meza bo oboje nie chcemy zyc z mama

Odnośnik do komentarza

Chyba podstawową kwestią, jest zapewnieniem takim rodzicom wsparcia, może się to kłócić z Twoimi poglądami, lecz co do wypowiedzi poprzedniej, odnośnie niechęci mamy do wykorzystywania czasu wolnego( jego rozwoju) w tym bym doszukiwał się sposobu, jak i również wywierał naciski na poprawę. Przede wszystkim, nie możesz sobie tłumaczyć, że mama ma tatę i sprawa załatwiona. Prawdopodobnie poza odczuciem samotności, Twoja mama pomału zaczyna Ciebie traktować, jak równorzędną partnerkę emocjonalną w sytuacjach w których Twój tata nie wystarcza, dodatkowo zapewne zaczynają się początki Twojej odpowiedzialności, tzn rodzice nas wychowują, lecz po pewnym czasie role opiekuńcze się odwracają, niekiedy za wcześnie. Niekiedy tak się planuje czas wolny, by uwolnić się od różnego rodzaju sytuacji, nawiązując do tego by osoby najbliższe jednak znalazły sposób do zaplanowania własnego czasu wolnego, czasem niewiele potrzeba i nieznajomość języka w tym nie przeszkadza,gdy zna się najbliższą osobę.

Odnośnik do komentarza
Gość srulka123

Nie wiem czy sa jakies grupy polakow ale wszystko co proponuje jestna nie a brat widuje sie z rodzicami raz na miesiac i rodzice sa szczesliwi uwazaja za wszystko w porzadku siostra tez niewiele z nimi rozmawia wiec pozostaje ja i moja rodzina. Ale dziekuje za podpowiedz o grupach zrzeszajacych pollakow poszukam napewno

Odnośnik do komentarza

Ten typ tak ma niestety.ona nie bedzie sie uczyla ma od tego corke ktora obarczy zalatwianiem wszystkiego bo przeciez ona nie zna jezyka itd itp.wspolczuje.taka sama sytuacje mialam z tesciowa z tym ze tamta chciala mi dodatkowo rozwalic malzenstwo....

Odnośnik do komentarza

biedny ten twój mąż na pewno ma dość jak pomyśli sobie że tak ma być na dłuższą metę mama wymaga od Ciebie bo tak ją nauczyliście boicie się że się obrazi i ustępujecie na wszystko ja też uważam że rodzicom należy się pomoc ale jak dziecko jest małe to jest jakaś granica i tak też powinna być bo nie obejrzysz się jak będziesz z nią mieszkać bo on odejdzie a ona jeżeli jest zdrowa sprawna jak się podąsa to pierwsza się odezwie bo nie wytrzyma zobaczysz i będzie sobie musiała poradzić co na pewno wyjdzie jej na zdrowie twój tata z tego co zrozumiałam daję radę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...