Skocz do zawartości
Forum

Swędząca wysypka na kolanie po jonoforezie


Gość lesira

Rekomendowane odpowiedzi

Ortopeda na kolano, które miało lekki uraz przepisał mi zabiegi jonoforeza z Traumonem i laser. Kazdego dnia po jonoforezie miałam odczyn ( zaczerwienienie skóry). Kiedy wybrałam 5 zabiegów przypadł mi wyczekiwany termin ( tym razem na kasę chorych w innym ośrodku rechabilitacyjnym) na zabiegi a konkretnie tens i taż laser na kręgosłup szyjny. Czyli od 6 zabiegu na kolano zabiegi nakładały się. Przy 8 zabiegu na kolano miałam już lekką wysypke w miejscu przykładania elektrod( jonopforeza) 9 zabieg fizjoterapeutka przyłożyła w ine miejsca elektrody. Niestety 10 zabiegu juz nie mogłam wziąść gdyż kolano było zaczerwienione i mocno zaatakowała go swędząca wysypka. Przerwałam wszystkie zabiegi. Teraz kolano muszę bardzo oszcządzać i ewentualnie w razie potrzeby robić zimne okłady, gdyż jeżeli tylko przeforsuję to robi sę czerwone i obrząknięte. Wysypka powoli znika . Minął już tydzień i tyle też czasu pije wapno. Co mogłobyc przyczyną takiej reakcji?

Odnośnik do komentarza

Jonoforeza była z maścią Traumon. Też myślę , że może mnie maść uczuliła.Faktem jest ,że już po pierwszym zabiegu miałam odczyn tzn. zaczerwienienie w miejscu przyłożenia jednej z elektrod. A może podwójna dawka laseru osłabiła mój organizm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...