Skocz do zawartości
Forum

Problemy grzybicze - pytania do eksperta


Rekomendowane odpowiedzi

~kiewerka7
jak na co dzien funkcjonować, aby infekcja pochwy się nie pojawiła?

Witam,
Należy uzupełnić braki bakterii Lactobacillus, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej mikroflory pochwy. Ważne jest również noszenie przewiewnej bawełnianej bielizny, zrezygnowanie ze stosowania tamponów w trakcie miesiączki, stosowanie płynów do higieny intymnej o neutralnym pH lub zawierających kwas mlekowy, unikanie basenów, sauny oraz ograniczenie spożywania cukru.

Odnośnik do komentarza

~Damian4
zbliżają się zimniejsze dni i czas rozejrzeć się nad cieplejszymi butami. słyszałem że grzybki lubią rozwijać się w ciasnym obuwiu. na co jeszcze zwracać uwagę zeby nie nabawić się tej infekcji?

Witam,
Obuwie powinno być wykonane z naturalnych materialów, "oddychające", żeby nie pociły się w nim stopy. Należy unikać chodzenia cały dzień w ocieplanym obuwiu.

Odnośnik do komentarza

~milenka0
wczoraj podczas wieczornej kąpieli z przerażeniem odkryłam, że wyskoczyły mi dziwne plamki na plecach. jest ich sporo, trochę swędzą i są jakby suche. wyglądają niepokojąco. co powinnam teraz zrobić?

Witam,
Opis wykwitów może odpowiadać łupieżowi różowemu Giberta. Chorobie o etiologii prawdopodobnie wirusowej, która sama ustępuje wciągu około 6 tygodni. Skórę należy traktować bardzo delikatnie, myć w letniej wodzie, nie trzeć ręcznikiem, smarować emolientem np. Atoderm, Mediderm.

Odnośnik do komentarza

~drrr
Jestem ogolnie zmeczona, zle sypiam, jestem rozdrazniona, mam bialy nalot na jezyku, piecze mnie pochwa, swedzi skora na dloniach i stopach. To wszystko po kuracji antybiotykowej. Jednoczesnie rzucalam tabletki antykoncepcyjne:( Jestem niemal pewna, ze to grzybica. Co robic? Wizyte u lekarza mam dopiero w piatek. Zle sie czuje.

Witam,
Wskazane jest wykonanie badań, które pomogą poznać przyczynę Pani dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

~aro123
Podejrzewam u siebie grzybicę jelit…:( Czytałem różne artykuły w internecie na ten temat i objawy jakby się zgadzają. Mam biały język, często odczuwam zmęczenie, występują biegunki i łatwo łapię infekcje. Przymierzam się wreszcie do wizyty u lekarza, ale chce się przygotować. Jakie badania muszę wykonać i jaki jest proces leczenia?

Witam,
Radziłabym wstrzymać się z badaniami do wizyty u lekarza. On zdecyduje, jakie badania są wskazane. Grzybica jelit jest rzadkim problemem, więc raczej Pani podejrzenia nie są trafne.

Odnośnik do komentarza

~orenka
chciałabym się dowiedzieć, czy grzybica moze objawiać się pieczeniem? piecze i swędzi mnie na przemian skóra na nogach i nie mam pojęcia co mi się stalo.

Witam,
Jeśli skóra jest niezmieniona, tylko swędzi czy piecze, to raczej nie jest to grzybica. Może po prostu wynik suchej skóry. Proszę spróbować ją ponatłuszczać np. Atoderm, Mediderm.

Odnośnik do komentarza

~liperka
Mam bardzo męczący problem. Od jakiegoś czasu strasznie swędzi mnie skóra większości ciała, szczególnie na plecach. Ale to przychodzi tak etapami, najczęściej wieczorami lub jak idę spać. Przez pozostałą część dnia wszystko jest w porządku. To może być grzybica?

Witam,
Raczej podejrzewałabym świerzb. Radzę udać się do dermatologa, który zaleci odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza

~karolo000
Witam.

Mam kilka ciemniejszych plamek na ramionach, które niedawno zaczęły mnie swędzieć. Te „łatki” mam już jakiś miesiąc albo nawet dwa, ale nigdy wcześniej nie dokuczały. To może być jakieś uczulenie lub grzyb? Jak to rozpoznać?

Z góry dziękuję za pomoc,
Karol.


Witam,
Objawy mogą sugerować łupież pstry spowodowany przez drożdżaki z gatunku Pityrosporum ovale, (inna nazwa Malessezia furfur) bytujące na skórze u każdej osoby. W przypadku zaistnienia sprzyjających warunków, mogą stać się czynnikiem etiologicznym różnych chorób skóry, w tym łupieżu pstrego. Ocena dermatologiczna i ewentualnie badanie mykologiczne potwierdzą rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza

~hiro
po czym poznać łupież pstry? od kilku lat mam takie jasne plamki na obu dłoniach, jakby płatki. nigdy szczegolnie się tym nie przejmowałem, dopiero teraz żona pokazała mi artykuł o powikłaniach, jakie może niesć za sobą nieleczona grzybica skóry. trochę się przestraszyłem. czy w moim przypadku możemy mówić też o grzybicy? jest dużo infekcji skóry, a ja nie wiem, którym tropem pójść.

Witam,
Odbarwienia mogą występować w łupieżu pstrym, choć lokalizacja na dłoniach nie jest typowa. Mogą to być również plamy bielacze. Problem należałoby skonsultować z dermatologiem.

Odnośnik do komentarza

~Dusia12
witam, za kilka dni zaczynam leczenie grzybicy na plecach. czy mogę w tym czasie stosować tabletki antykoncepcyjne? nie chcę rozregulować sobie cyklu, dlatego wolę zaptać wcześniej.

Witam,
Najlepiej zapytać lekarza, który zalecił leki na plecy, ponieważ różne leki mogą wpływać na siebie nawzajem i może mieć to znaczenie zarówno w leczeniu grzybicy, jak i skutecznej antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...