Skocz do zawartości
Forum

Wyjazd syna do biologicznego ojca


Gość mar3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam straszny problem.Z pierwszego małżeństwa mam 17-to letniego syna i dwoje dzieci z drugiego,problem jest z tym starszym.Jest on mało zaradny życiowo,nic oprócz komputerów go nie interesuje,nie bardzo chce pomagać w domu,z nauką ma też duży problem do tego dochodzą problemy z rówieśnikami w szkole.Obecnie mieszkamy w Anglii i problemy się mnożą.Dodam że syn nie jest tak do końca zdrowy.Narastające problemy przerosły mojego męża i w pewnym momencie powiedział że jak nic nie zrobie to on wyprowadzi się z dwójką naszych dzieci.Mój starszy syn ma ojca który mieszka w USA i mój mąż chce żeby syn właśnie z nim zamieszkał.Ja co do tego mam ogromne obawy ponieważ nie mam zbyt dobrych stosunków z tym człowiekiem i syn nie widział go siedem lat.Obawiam się że gdy syn tam pojedzie to będzie nieszczęśliwy i nawet gdyby chciał potem wrócić to miałby z tym ogromny problem bo naprawdę jest nierozgarnięty.Ja kocham mojego syna i nie chcę żeby tam jechał ale kocham też mojego męża i nasze dzieci i nie chcę wybierać między nimi.Proszę o jakąś pomoc.

Odnośnik do komentarza

mój syn po narodzinach miał stwierdzone wodogłowie i że w życiu płodowym miał wylew,w czwartym roku życia rozpoczęła się u niego padaczka i leczył się przez 7 lat.Co do tego wodogłowia to żaden inny lekarz tego nie potwierdził.Syn ma problemy z logicznym myśleniem i ogromne problemy z nauką i z samym sobą,ciągle się nad sobą użala i bez przerwy wypatruje u siebie jakichś chorób.Ogólnie do wszystkiego jest zniechęcony .Między synem a ojczymem jest ciągły konflikt,nie akceptują się nawzajem.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Twojemu synowi przede wszystkim potrzebna jest odpowiednia terapia. Napisałaś, że syn ciągle użala się nad sobą i doszukuje się w sobie chorób - czy może mieć to podłoże nerwowe związane z sytuacją w domu? Czy Twój syn był u psychologa?
Nie jestem pewna czy kolejna zmiana - wyjazd do Stanów i zamieszkanie u ojca, ktorego nie widział siedem lat wpłynie na niego pozytywnie. Choć może się okazać, że Twój syn właśnie potrzebuje takiej zmiany. Ja radziłabym Ci umówić syna z psychologiem, żeby dowiedzieć się skąd wynikają jego problemy z samym sobą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...