Skocz do zawartości
Forum

Toksyczna koleżanka


Rekomendowane odpowiedzi

Olej ją. Przestań się odzywać, komunikować z nią, nawet jeśli on do ciebie pisze, dzwoni czy robi cokolwiek innego nie reaguj. Da sobie w koncu spokój. A jeśli jest natarczywa, grozi Ci, czy dzwoni w środku nocy albo prześladuje to zgłóś to na policję

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za udzielone porady.Jestem kobietą wiekową a NN tak nazwę osóbkę która tak bardzo namąciła w moim życiu.Chętnie opisałabym sytuację ,jednak jest to kobieta netu..więc nie odważę się opisywać sytuacji bo mam obawy czy czasami nie poszuka mnie(:. Postąpiłam tak, że przestałam się komunikować to wsiadała mi na psychikę, szantażowała mnie emocjonalnie,pisząc opisy na gg takie dziwne że szok.Notabene poznałam ją przez neta byłyśmy na jednym portalu ,ja zostałam zmuszona do odejścia bo było mi głupio przed naprawdę fajnymi osobami,i nie mogłam znieść fałszu tej osóbki,do mnie co innego do nich co innego .Zawsze była gwiazdą tam,jednak moje relacje były super dopóki nie sprzeciwiłam się jej i wygarnęłam prawdę.Teraz kontakty z kilkoma dziewczynami są na takim dziwnym poziomie.Nie śmie pytać ,rozmawiamy o pogodzie nie tak jak było a nie które nawet nie odzywają się.Jest mi bardzo przykro bo jestem bardzo wrażliwą osobą,szkoda że nie mogę dokładnie opisać sytuacji.
Dziękuję za wysłuchanie i może podyskutujemy jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Mojanz, myślisz, że inne dziewczyny, które poznałaś zmieniły stosunek do Ciebie przez tamtą kobietę? Jeśli tak, to może warto byłoby wyjaśnić wszystko i dowiedzieć się, o co tak naprawdę chodzi.
Poza tym, tak jak pisali Przedmówcy, zerwij całkowicie kontakt z "toksyczną koleżanką", nie reaguj na jej próby szantażu, nie czytaj jej opisów na gg - po prostu postaraj się nie interesować jej życiem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dziękuję serdecznie za poradę,jednak nie jest to proste jakoby się wydawało.Powiem tak,ja nie potrafię w ten sposób zrobić,tak podprogowo dałam do zrozumienia jednak nie zdradzając sedna prawdy .Uważam że wtedy odbiór przyniósłby odwrotny skutek:/jeszcze gorszy ,bo i żle świadczyłoby o mnie.Gdzie się pojawię tam jest za mną,wiem że na NK mało bywała więcej na Faceboku a teraz jak tylko jestem zaraz pojawia się i stosuje takie metody jak wspominałam wcześniej.Nie wiem jak długo to trwać będzie spróbuje ... tak myślę... na próbę sił wytrzymać ,jednak jest mi ciężko.Jest osobą bardzo zaborczą i myślę że tak trawi ją zemsta aż żal .Bardzo jestem wdzięczna za dyskusję i pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ludzie mlodzi uwazaja, ze internet jet tylko dla nich. Wszystko jest dobrze, jak nie wiedza, ile kto ma lat. Strasznie sa w internecie traktowane osoby starsze i dlatego najlepiej nie pisac, ile ma sie lat. Pomijajac asertywnie nastawionych mlodych ludzi, to rzadowi agenci boja sie wiedzy ludzi starszych. Ludzie starsi uczyli sie w Polsce z innych programow nauczania. Ich wiedza jest pelniejsza w kazdej dziedzinie. Agenci rzadowi staraja sie starszych ludzi zbeszczescic w internecie. Dokuczaja im w kazdy mozliwy sposob, co wreszcie powoduje znikniecie starszej osoby czesto zrozpaczonej i podupadlej psychicznie. Wszelkie rady, spokoj i prawda ludzi starszych nie jest mile widziana w internecie. Takie osoby sa napadane, molestowane, wysmiewane i szykanowane w kazdy mozliwy sposob. To sie dzieje we wszystkich krajach. Najlepiej nie przyznawac sie nigdy do wieku, ale wprawni agenci zwracaja uwage na dostojenstwo wieku starszego i szybko taka osobe dopadaja. Czasem stosuja nawet nieprzyjemne wyzwiska. Na internecie trzeba miec bardzo twarda skore, zeby psychicznie nie zalamac sie czasem, ale czasem mozna stracic tez zycie. O tym tez nalezy wiedziec. Rzad wszystko moze i ma rozne sposoby !

Odnośnik do komentarza

mojanz
Hmmm dziwna wypowiedż:/

Nie zwracaj uwagi na takie wypowiedzi, ani na samotną sylwię, która chyba nie jest normalna, bo napastuje każdego samotnego człowieka na tym forum. Zawsze możesz napisać do kogoś na priv, wtedy ta "koleżanka" nie dowie się o czym tam piszesz z kimś. Ale ja nie będę umiała raczej pomóc, nie znam się za dobrze na prawie itp.

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

Znamię często wpisuje takie wypowiedzi o spisku rządowym itp... nie bierz tego poważnie.
Co do Twojego problemu to moim zdaniem nie powinnaś się chować. Nie zrobiłaś nic złego,żeby uciekać. Nie zwracaj na nią uwagi. Ludzie inteligentni i tacy na których możesz liczyć będą wiedzieć o tym że wszelkie złe rzeczy są niepodobne do ciebie i na pewno są kłamstwem. A Ci co jej uwierzą widać są jak chorągiewki.Jak powieje wietrzyk to tak się ustawią

Odnośnik do komentarza

Dziękuję ,dziewczyny za mądre słowo w mojej nietypowej nawet może typowej i chorej znajomości.Jestem tak dogłębnie poruszona postępowaniem ,nie potrafię wytłumaczyć logicznie, postępowania tej osóbki.Włos się jeży na głowie .Najbardziej boli mnie to...że jestem obciążana jej problemami.Wiem że przerosło ją wszystko ,próbowałam tłumaczyć ,rozmawiać i nie zostawiłam jej w najcięższych chwilach.Pozwoliłam jej na to,aby wszystko odbierać i głaskać i proszę ...teraz mam,dobrze mi tak .Ona nie bacząc na moje problemy i to co czuję ,widziała tylko siebie.Ach brak słów.:(

Odnośnik do komentarza
Gość samotna sylwia

no jestem nienormalna kwietuszek 2 mam schizofrenie i miałam taką głupią faze żeby wszystkim pomuc wszyustkim samotnym dzięki że mi usiwiadomiłaś żeto nienormalne a ja wARYJatka chciałam siwiat zbawić już znikam z tego forum nie bede nikogo nekać

Odnośnik do komentarza

Dawno nie zaglądałam jednak muszę gdzieś wypisać swoje złe odczucia co do mojego cienia ,który cały czas za mną jest,czuję obecność tej osoby i wpływ jej i przekierowania uwagi wszystkich w jej kierunku.Gwiazda...i dobrze niech nią będzie jednak dlaczego zrobiła pustkę wokół mnie?Nie zrozumiem tego...nigdy,ani jej postępowania ani wszystkich co mnie opuścili.O...jeszcze miałam dziwny sen:śnił mi się pies ...zły koniecznie chciał wejść do domu jednak ja trzymałam mocno drzwi aby go nie wpuścić bo czułam że mnie pogryzie a ten warczał i drapał...myślę teraz czy to czasami nie jest jawa we śnie...co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...