Skocz do zawartości
Forum

Drżenie mięśni po wysiłku fizycznym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat i dosyć głupi problem z drżeniem mięśni. Drżą głównie po wysiłku fizycznym oraz przy jego wykonywaniu. Zauważyłem że dodatkowo drżą również ręce. Czasami bardziej czasami mniej, w zależności od wykonywanej czynności. Są dni w których drżenie jest niezauważalnie małe, ale są również takie w których nie da się wykonywać prostych czynności, takich jak picie wody ze szklanki. Nie wygląda to tak że nie mogę wykonać tej czynności, lecz wykonuje ją trzęsącymi się rękoma bardzo niezdarnie ;/ Jest to duże utrudnienie w normalnym funkcjonowaniu. Dodam że próbowałem zażywać magnez, żelazo, witaminę C nawet. Nic nie pomagało. Proszę o pomoc :( Jeżeli napisałem mało szczegółowo, mogę opisać dokładnie. Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza

dlatego ja nie przepadam za chodzeniem do lekarzy bo oni zawsze mają rację-w sensie że tak naprawdę nie zawsze ją mają. nie zagłębiają się w daną chorobę tylko łapią pierwsze lepsze wytłumaczenie tak by nie musieli wysyłać na badania ponieważ fundusz zdrowia nie ma pieniędzy. cholender a może to nerwica? czytałam kiedyś że przy nerwicy są takie objawy.... a spróbuj np dla odmiany zjeść coś słodkiego i zobaczyć reakcję organizmu?

Odnośnik do komentarza

Często jadam coś słodkiego muszę przyznać. W sumie nie odczuwam jakiejś różnicy , mam czasami tak , że gdy dużo zjem tak do syta ( normalnego posiłku) , lub jeżeli spożyję trochę alkoholu- drżenie jakby przestawało doskwierać. Zauważyłem że np. ręce drżą mniej. Neurolog, tylko rzucił przypuszczenie że to może być nerwica, ale nie mówił co z tym robić jak to leczyć... Brałem kiedyś jakieś preperaty ziołowe typu: Nervomix, lecz nie pomagały. Zauważyłem też, że przy większej grupie ludzi ręce drżą bardziej. Tzn przy jakiś oficjalnych uroczystościach często tak miewam. Nie uwzględniając stanu po alkoholu- wówczas problem mija jak ręką odjął :) Smutne jest to że wiem , iż to nie załatwi problemu..
Czytałem gdzieś że podobno niedobór potasu może mieć wpływ na takie objawy- czy ktoś to potwierdzi?
P.s- dziękuje za dotychczasowe komentarze.

Odnośnik do komentarza

na nerwice zwykłe ziołowe tabletki zakupione w aptece nie pomogą, musisz iść do specjalisty, bo prawdopodobnie może być to nerwica. co do niedoboru potasu, to fakt, w wyniku tego powstają skurcze mięśni, ogólne zdenerwowanie, zmęczenie i nadciśnienie a nawet puchnięcie nóg i rąk. a co do tego gdzie iść w wyniku nerwicy to raczej do psychologa.

Odnośnik do komentarza
Gość nika64

Ja kiedyś chorowałam na nerwicę. Zawdzięczałam ją mojemu ex małżonkowi. Zmienił mi życie w piekło. Pierwsze ataki mojej nerwicy to był paniczny strach,a w rekach i nogach czułam coś co można porównać do bólu zęba ,takie jakby drżenie na całym ciele. Poszłam do psychiatry,potem do psychologa,dostałam leki,ale też informację dlaczego mam takie ataki..po 2 tygodniach odłożyłam leki,zaczęłam czytać książki psychologiczne by siebie,swój organizm zrozumieć . Chyba po 3 latach spokojnego życia objawy ustąpiły.

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie tak samo jak Ty. W czasie wysiłku fizycznego i po nim trzęsą mi się mięśnie, głównie nóg. Lekarz zalecił mi branie witamin z grupy B na wzmocnienie. Ponadto żadnych energetyków, kawy ani niczego, co ma dużo kofeiny, za to dużo warzyw, owoców i czerwonego mięsa. No i sen- minimum 8 godzin na dobę ;-) Mnie pomaga ;-)

Odnośnik do komentarza

w moim przypadku wskazane tutaj objawy okazały się wynikać nie z niedoboru magnezu czy witamin a ku mojemu zdziwieniu z niedoboru potasu, który wyszedł przy badaniu krwi... podobno intensywnie trenując wypłukujemy go z organizmu, dlatego potrzebna okazała się suplementacja w moim przypadku, przyjmowałem ketalin+ bez recepty dostępny w aptece

Odnośnik do komentarza

To jest tylko i wyłącznie potas. Miałem do samo, u mnie dochodziła jeszcze ogromna potliwość. Wystarczyło, że pół godziny poćwiczyłem na rowerku, a lało się ze mnie jakbym wyszedł na dwór w największą ulewę. Pomogła delikatna zmiana diety, wprowadzenie żywności bogatej w potas, katelin + bo jednak z medycznej strony też trzeba się poratować i pomogło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...