Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza wizyta u ginekologa przy podejrzeniu ciąży


Gość ola 114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za 2 miesiące kończe 15 lat uprawialismy stosunek (13 dni temu ) nie skończył we mnie ale dowiedziałam się ze w (preejakulacie) są tez plemniki i mogł tego niewyczuć i jednak mogło do czegoś dojść tym bardziej ze jeszczę palec też mógł dopomóc.

Mój okres zawsze się spózniał i miałam go tak jak zawsze w spożnionym terminie tyle że odczuwam go inaczej po tym co zaszło jest strasznie ubogi (słaby) przewaznie podczas gdy miewam okresy bolał mnie strasznie brzuch a teraz mniej, czesto boli mnie tez głowa. Jak się załatwiam też przez pare minut pobolewa mnie pochwa i ustaję (mam tak od 10 dnia) ale juz dziś jakos powoli ustaje , raz mam apetyt a raz nie

Chłopak kupił testy ciążowe zrobiłam dwa razy raz 10 i 12 dnia wynik był negatywny . Zarejestrował mnie do ginekologa żebym się upewniła co mi dolega, jak powiem ze współżyłam i po tych 8-10 dniach zaczełam miec takie objawy.
Ten okres trwa juz (4 dzień) .

Ginekolog ma prawo zawiadomic o tym moich rodziców mimo iż niema pewności ze jestem w ciązy i chciała bym wykonać badania na obecność hcg we krwi sama ?
Czy ma obowiązek zachować tajemnice lekarską jak poproszę go czy w moim wieku nie bardzo ?
Lub wykona te badania bez zgody rodzica i powiadamiania o tym że takie zdarzenia już zaszły miedzy mną a chłopakiem.
Bo narazie nie było by sensu powiadamiac o tym jak niewiemy na czym stoimy.czy sam fakt ze juz nie jestem dziewicą juz jest pretekstem żeby o tym informować rodziców...?

To jest moja pierwsza wizyta, i tak miałam isc sie przebadac w zwiazku z tymi spoznionymi okresami ale o tym nie mogę też nie powiedzieć bo to może byc jednak cos innego lecz nie wykluczam niczego

Odnośnik do komentarza

Powiem tak, jesli Cię przyjmie w ogóle to nie może nic powiedzieć Twoim rodzicom, bo obowiązuje go tajemnica lekarska. Kwestia tylko czy Cię przyjmie, bo nie jesteś pełnoletnia, więc każda wizyta lekarska powinna odbywać się z opiekunem.
Co do badania b-hcg to nie musisz iść do ginekologa by ją zrobić, w laboratorium możesz ją zrobić. Tylko, że będziesz musiała zapłacić, coś koło 40 zł.

Odnośnik do komentarza

mam problem gdy ostatnio myłam ręce i wytarłam sie w recznik mojego taty którym podcierał sobie miejsca intymne,wytarłam umyte rece a potem chciałam wyciągnąc sluz do wymazu,i włozyłam palec głebiej aby wyciągnąc nieudało sie ale dotknełam sluzu czy lemnik mógł przejść na palec i gdy dotknełam sluzu który tam został przejsć do pochwy i zapłodnić? boje sie bo ostatnio zauwazyłam w moim sluzie zólte jasne skrzeki jest biały,lepki i jest go dużo,nigdy nie współzyłam i boje sie miesiączka mi sie skończyła mniej niż 1 tydzien temu to sie stało po martwie sie bo niechce być w ciązy ja nawet chłopaka niemamm! co zrobić w dodatku mam zgagę.prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza

fun96
mam problem gdy ostatnio myłam ręce i wytarłam sie w recznik mojego taty którym podcierał sobie miejsca intymne,wytarłam umyte rece a potem chciałam wyciągnąc sluz do wymazu,i włozyłam palec głebiej aby wyciągnąc nieudało sie ale dotknełam sluzu czy lemnik mógł przejść na palec i gdy dotknełam sluzu który tam został przejsć do pochwy i zapłodnić? boje sie bo ostatnio zauwazyłam w moim sluzie zólte jasne skrzeki jest biały,lepki i jest go dużo,nigdy nie współzyłam i boje sie miesiączka mi sie skończyła mniej niż 1 tydzien temu to sie stało po martwie sie bo niechce być w ciązy ja nawet chłopaka niemamm! co zrobić w dodatku mam zgagę.prosze o pomoc!

Witam!
W opisanym przez Ciebie przypadku nie ma możliwości zajścia w ciążę! Nie powinnaś mieć zatem powodów do niepokoju. Proponuję jednak, byś porozmawiała z kimś kompetentnym na tematy związane z prokreacją. Poszerzy to Twoją wiedzę oraz umożliwi wyjaśnienie wielu tematów, które Cię interesują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...