Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a dziewictwo


Rekomendowane odpowiedzi

Byłam u ginekologa 2 miesiące temu, poprosiłam o tabletki antykoncepcyjne. Jeszcze jestem dziewicą. Lekarz przepisał mi 3 opakowanie tabletek. Narazie koncze branie drugiego. Za miesiąc chciałabym iść po kolejne opakowania. Mam chłopaka, jednak jeszcze obawiam się kroku ku współżyciu? Czy jak pójdę za miesiąc do ginekologa to może czepiać się tego, że biorę tabletki a nie współżyję. Po prostu w moim życiu ostatnio jest wiele zamieszania, a nie chce tego robić w biegu, ale też może nadejść jakaś chwila i wyjść coś na spontanie, dlatego wolę się zabezpieczać;)

Odnośnik do komentarza

Część. Ja też nie współżyję a mam antykoncepcje i żaden ginekolog nie będzie ci się czepiał tego że chcesz pigułki a nie współżyjesz. A od 2 lat zawszee dostaję co 6 miesięcy receptę bo lekarz żeby się nie przemęczać przepisuje na pół roku. Jestem szczęśliwa.

Idż do tego lekarza po kolejną receptę i niczym nie martw się.

Odnośnik do komentarza

właśnie, wolę się zabezpieczać, bo mimo wszystko może się nadarzyć dana sytuacja i wolę cieszyć się nią, zamiast zamartwiać, że mogę wpaść ;) i potem sobie wypominać, że się nie zabezpieczałam dostatecznie ;) ostatni czas był dla mnie dość napięty i nie miałam za dużo czasu, jednak w najbliższym czasie może wszystko się trochę poluzuje, więc sytuacja do stosunku też może się nadarzyć :) wg mnie jest to odpowiedzialne podejście, przemyślana decyzja przed pierwszym stosunkiem, a nie jak niektóre nastolatki martwią się po. ok, może nie zaczęłam współżyć od razu następnego dnia od wzięcia tabletki, ale jednak spodziewam się w najbliższym czasie współżycia, mając stałego partnera i wolę pomyśleć też o zabezpieczeniu.Dziękuję reszcie za radę i miłe słowa :)

Odnośnik do komentarza

ludzie ogarnijcie sie tabletki antykoncepcyjne nie sa przyjmowane aby wylacznie chronic przed ciaza! ja zazywalam je profilaktycznie po peknietej torbieli jajnika inni zazywaja je ze wzgledu na tradzik.. zorietujcie sie w sytuacji a nie wypowiadajcie sie na temat rzeczy o ktorych nie macie pojecia. to jest indywidualna sprawa dziewczyny wiec nie rozumiem czemu tak reagujecie

Odnośnik do komentarza
Gość Aanusia

Planujemy z chłopakiem rozpocząć współżycie. Chcemy zabezpieczać się tabletkami antykoncepcyjnymi. Zapisałam się do ginekologa, lecz wizytę mam dopiero za dwa tygodnie, a pewne pytania nurtują mnie już teraz ;-) Mianowicie, jestem sportowcem i nie mogę pozwolić sobie na przytycie. Czy są tabletki, które tego nie powodują? Czytałam, że tabletki jednofazowe rzadko kiedy wpływają na wagę. Wiem, że to zależy od organizmu, ale chciałabym poznać ogólną opinię ;-) Poza tym, czy tabletki są wskazane dla dziewic? Jakie mogą być inne skutki uboczne?

Odnośnik do komentarza
Gość cudowna

Aanusia dziewice bez żadnych obaw mogą stosować antykoncepcje. Zapewniam Cię że po rzadnych tabletkach nie przytyjesz. Nie martw się niczym i spokojnie idź do tego ginekologa. Nie musisz mieć cytologii.

Odnośnik do komentarza

~Aanusia
Planujemy z chłopakiem rozpocząć współżycie. Chcemy zabezpieczać się tabletkami antykoncepcyjnymi. Zapisałam się do ginekologa, lecz wizytę mam dopiero za dwa tygodnie, a pewne pytania nurtują mnie już teraz ;-) Mianowicie, jestem sportowcem i nie mogę pozwolić sobie na przytycie. Czy są tabletki, które tego nie powodują? Czytałam, że tabletki jednofazowe rzadko kiedy wpływają na wagę. Wiem, że to zależy od organizmu, ale chciałabym poznać ogólną opinię ;-) Poza tym, czy tabletki są wskazane dla dziewic? Jakie mogą być inne skutki uboczne?

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
1. Nowoczesne dwuskładnikowe jednofazowe tabletki antykoncepcyjne rzeczywiście dość rzadko powodują wzrost masy ciała, aczkolwiek jest to jeden z objawów ubocznych, który może wystąpić. W takim przypadku najczęściej wystarczy zmiana preparatu antykoncepcyjnego.
2. Kobiety, które dotychczas nie współżyły jak najbardziej mogą stosować antykoncepcję hormonalną - nie jest to przeciwwskazanie.
3. Informacje szczegółowe o objawach ubocznych znajdzie Pani w artykułach: Wszystko o antykoncepcji hormonalnej, Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych.
4. Wynik cytologii nie jest potrzebny by przepisać antykoncepcję hormonalną.

Odnośnik do komentarza
Gość cudowna

Bezpieczniej było by zrobić usg przez powłoki brzuszne. Po diabła się rozbierać.
A co jak odmówie rozebrania się ? Przecież lekarz nie może rozbierać mnie i bardzo dobrze że nie może. Nie mam zamiaru być mu posłuszna jak pies. Wiem że dla niego taki wydok nie robić wrażenia ale nie chodzi mi o to chodzi mi o to że nie wolno w rzadnym miejscu rzadnej części ciała mojego doktykać. Gdyby nie dotykał mnie to było by ok.

Odnośnik do komentarza
Gość kaktus001

Witam, a moim zdaniem nawet DZIEWICA powinna chodzić do ginekologa. Sama jestem dziewicą i juz od roku mam wizyty u Pana G. Szczerze polecam, wykrył, pomimo mojego wczesnego wieku, u mnie torbiela (od razu skierował na badania, operacje) i jest ok ;). Tylko osobiście nie bada mnie wziernikiem, bo tego nie znoszę tylko tzw "palcem" jest to dla mnie o wiele komfortowe i nie boli ;)

Odnośnik do komentarza

Mnie także ginekolog nie ubliżył nigdy z powodu, że przyszłam do niego jeszcze dziewicą. Jedynie pani doktor się zastanawiała, że może byc problem z badaniem, bo gdyby nie dało rady przez pochwowo wykonac owe badania, to trzeba bylo by wykonac przez odbyt. Ale na szcescie dalo rade normalnie. Jedynie cytologi nie wykonała, bo nie chciała uszkodzic mi błony, a po za tym stwierdzila ze nic nie powinno sie dziac skoro nie współrzyłam jeszcze. Właśnie to też jest zastanwiające jedni twierdzą, że cytologie wykonuje się u dziewicy, i ze niekoniecznie trzeba współrzyc, zeby ja wykonac, a drudzy ze nie dziewicom nie robi sie cytologi. I słuchaj tu kogoś mądrego, co lekarz to swoja teoria. :(

Odnośnik do komentarza

To zazdroszczę wam dziewczyny. Ja niestety mam problem u ginekologa i nawet urologa ponieważ on tez zadał mi pytanie czy współżyłam a jak powiedziałam że nie to on wyraził swoją niechęć do mnie i powiedział coś takiego że mi łzy w oczach stanęły po prostu ubliżał mi za to.
I naprawdę uwierzcie mi że byłam już u każdego gin i urol w swojej okolicy.
I naprawdę teraz panicznie boję się lekarzy szczególnie gin i urol.
Ale za to wy macie fajnie gratuluję i zazdroszczę. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...