Skocz do zawartości
Forum

Ból przy kamicy pęcherzyka żółciowego


Rekomendowane odpowiedzi

witam.prosze serdecznie o pomoc.mam 3 duże kamienie w pęcherzyku żółciowym odczuwam ból po lewej stronie raz silniejszy raz łagodniejszy robiłam usg jamy brzusznej i tam wykryo kamienice badania ogólne moczu i kwi mam wporzadku .moje pytanie brzmi czy przy kamienicy bóle moga promieniować do lewej strony?a prawa strona wogole mnie nie bolidodam ze na 9 kwietnia mam zaplanowany zabieg usuwania kamieni .dziekuje i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak naprawdę opisane przez Panią objawy mogą mieć związek z patologią przewodu pokarmowego, schorzeniami trzustki jak i torbielą lewego jajnika. Proszę jednak napisać coś więcej o tym bólu, tj. gdzie dokładnie występuje, kiedy się nasila, czy towarzyszą mu jakiekolwiek inne objawy, czy na coś jeszcze Pani choruje, czy bierze Pani jakiekolwiek leki, jakie badania miała Pani wykonane itd. Być może szczegółowe informacje pozwolą na ukierunkowanie dalszej diagnostyki.

Odnośnik do komentarza

BADANIE USG JAMY BRZUSZNEJ I PRZESTRZENI ZAOTRZEWNEJ

WATROBA
niepowiekszona,o regularnych obrysach .Wymiar A-P prawego płata 12.5cm;grubośc ok.17cm/wariant budowy anatomicznej/.wymiar podłużny lewego płata 9.5cm;wymiar podłużny płata ognistego6cm.echogeniczność jednorodna,prawidłowy rysuneknaczyniowy
ŻWnieposzeżona
PĘCHEŻYK ŻÓŁCIOWY cienkościenny,zagięty .Wświetle pęcheżyka żółciowego uwodoczniono struktóry echododatnie -złógi,.ok1.78:1.54:1.34
PŻW ,DROGI ŻÓŁCIOWE WEWNATRZWĄTROBOWE NIEPOSZEŻONE
TRZUSTKA PRAWIDŁOWEJ WIELKOŚĆI ,O JEDNORODNEJ SCHOGENICZNOŚCI .Przewód trzustkowy Wirusunganiewidoczny/nie uwiduczniono/
NERKI;
PRAWIDŁOWEGO POŁOŻENIA kształyu i wielkości o prawidłowej ruchomości odechowej obie nerki bez cech kamicy i zastoju
POLA NADNERCZE w ich rzucie heterogennych nie uwidoczniono
ŚLEDZIONA nie powiększona o jednorodnej echogeniczności miąższu
PĘCHERZ MOCZOWY pusty ściany nie do oceny
AORTA BRZUSZNA nieposzerzona
duże naczynia jamy brzusznej w granicach normy usg
PRZESTRZEŃ ZAOTRZEWNOWA bez cech powiększenia ww chłonnych
JAMA OTRZEWNEJ bez cech wolnego płynu
PRZEWÓD POKARMOWY ;pętle jelita cenkiego i grubego wypełnione treścią jelitowa i cześćiowo kałową w rzucie esicy

USG DOPOCHWOWE TRZON MACICY prawidłowej wielkości prawy jajnik z cystą lewy jajnik adekwatny do wieku

wyniki krwi i mocz wporządku

OPIS BÓLU boli mnie pod lewym zebrem cały czas jest to ból przewlekły w miare lekki ale dokuczliwy boli cały czas bezwzgledu co zjem wypróżniam sie regularnie brak zgagi brak wymiotów brak wzdęć niestrawności boli bezwzględu na pore poprostu cały czas itp objawów jednym słowem innych objawów nie mam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z zamieszczonych informacji wynika, że USG oraz badania laboratoryjne nie wykazują istnienia jakichkolwiek patologii. Skoro zatem wyniki są prawidłowe a ból ciągły i nietypowy, może warto zastanowić się nad psychogenną etiologią objawów. Proszę pomyśleć, czy nie ma przypadkiem takiej możliwości, by ból był manifestacją np. stresu czy też problemów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...