Skocz do zawartości
Forum

Ciąża po poronieniu


Gość Paulina1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam pytanko jakie są szanse na ciąże po poronieniu? Poroniłam 2.5miesiaca temu. Poronienie było samoistne a przyczyna teg było zarazenie wirusem Cytomegalii, (obecnie mam przeciw ciala), lecz organizm sie przestawil bo plamiłam 1.5miesiaca. Lekarz przepisał mi tabletki hormonalne i odrazu przestałam plamic. brałam je 9 dni po czym dostałam normalnie okres, po badaniach lekarz powiedział że jest wszystko dobrze ze mozemy się starac o dziecko. Cykle przed poronieniem miałam regularne co 28 dni.i krwawiłam zaledwie 4 dni, teraz tez tak było wiec chyba moj organizm powrocil do normy. Po miesiaczce czułam te dni płodne po śluzie. Kochaliśmy sie przed i w dzien dni plodnych .Jakie sa szanse zajscia? Dodam ze po okresie lakarz przepisał mi lek D***.Brałam go równiez przed poronieniem. Czy on moze w czyms przeszkodzic? Pragniemy od dawna miec maleństwo boje się że i teraz bedziemy się starać tak jak poprzednio. Wiem ze na to wszystko nie mamy wplywu. jeszcze mam pytanie co do tej Cytomegalii czy mam sie bac ze dziecko sie urodzi z tym wirusem jesli zajde w ciaze??? Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam Paulina

Odnośnik do komentarza
Gość dj...ik

witam
04.05.2012r. poroniłam w 8 tygodniu ciąży.Miałam podane tabletki poronne ponieważ moje maleństwo przestało rosnąć od 5 t.c. i doszło do poronienia zatrzymanego. Udało się oczyścić macicę farmakologicznie bez łyżeczkowania macicy. Kochałam się z mężem w czasie ciąży ale moje pytanie jest następujące czy mimo poronienia i podania tabletek poronnych możliwe jest abym była w ciąży. Wiem że jest to głupie pytanie ale nie daje mi to spokoju i bardzo się boję bo na razie nie chcę być w ciąży bo boję się że spotka mnie to po raz drugi że dziecko nie będzie rosło

Odnośnik do komentarza
Gość zagubiona567

Witam,
09.03 zażyłam tabletki wczesnoporonne, był to ~5 tydzień ciąży, krwawienia nie było, jedynie różowe plamienie jednego dnia. Kilka dni póżniej na usg lekarż stwierdził że ciąży niema, pozostała jedynie struktura pęcherzyka i resztki, na wypisie napisał "poronienie niecałkowite", z wynikami usg poszłam do innego lekarza, nakazał poczekać aż macica sama się oczyści. 23.03 doszło do zbliżenia w którym pękło zabezpieczenie.
Czy mogę być ponownie ciąży?

Odnośnik do komentarza

witam ja 4 lata temu bylam w ciazy ,w 3 miesiacu moje dziecko mialo rozmiar 8 tyg ciazy w pewnym momencie dostalam bolu brzucha poszlam do lekarza okazalo sie ze serduszko przestalo bic dostalam skierowanie do szpitala na lyzeczkowanie krwawilam po tym 4 miesiace miewalam krwotoki ze po nogach cieklo dzis jestem szczwsliwa mama 1.5 rocznego malca zycze wytrwalosci i powodzenia

Odnośnik do komentarza

witam.Mam pytanie które dotyczy ciąży.A mianowicie: prawie 2 lata temu 1 raz poroniłam w 10 tygodniu ciąży a po pół roku zaszłam w ciąże która się okazała pozamaciczną, chciałabym z mężem starać się o dziecko ale chciałabym wiedzieć czy są w ogóle jakieś szanse;( No i czy powinnam wykonać jakieś badania genetyczne itp. aby się dowiedzieć czy wszystko jest ze mną ok. Wspomnę że 2 lata przed poronieniem urodziłam zdrową córeczkę, ciąże przebiegała idealnie. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Sandro
witam.Mam pytanie które dotyczy ciąży.A mianowicie: prawie 2 lata temu 1 raz poroniłam w 10 tygodniu ciąży a po pół roku zaszłam w ciąże która się okazała pozamaciczną, chciałabym z mężem starać się o dziecko ale chciałabym wiedzieć czy są w ogóle jakieś szanse;( No i czy powinnam wykonać jakieś badania genetyczne itp. aby się dowiedzieć czy wszystko jest ze mną ok. Wspomnę że 2 lata przed poronieniem urodziłam zdrową córeczkę, ciąże przebiegała idealnie. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam!
Jak najbardziej ma Pani szansę donosić ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Proszę bowiem pamiętać, że poronienie i ciąża pozamaciczna w wywiadzie zdecydowanie tego nie wykluczają. Zanim jednak rozpocznie Pani starania o dziecko, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem i wykonać podstawowe badania dodatkowe (specjalista ginekolog zleci Pani właściwe badania). Zdecydowanie nie ma jednak potrzeby wykonywania badań genetycznych.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za szybką odpowiedź;) Zapomniałam napisać jeszcze że po ciąży pozamacicznej miewam częste bóle prawego jajnika na którym wykryto torbiel podczas czyszczenia, niby został usunięty ale ból dokucza. Zaniepokojona, może i przewrażliwiona chodziłam do mojego ginekologa który uważa że wszystko jest dobrze ale ja boję się że może czegoś nie zauważył. Czy torbiele mogą z powrotem wyjść i czy mogą przeszkodzić w zajściu w ciążę?

Odnośnik do komentarza
Gość marchewcia

Ja poronilam w zeszly roku,koniec lipca,macica oczyscila sie sama,tzn nie bylo potrzeby lyzeczkowania ,13 wrzesnia zaciazylam ponownie i juz mi pomalu bedzie sie zaczynac 9 miesiac :D ,nie planowalismy,seks z prezerwatywa a tu wtopa heh.Strasznie sie balam,do 7 miesiaca obawialam sie o dziecko,ze moge poronic,koszmar.Teraz sie martwie czy na pewno urodzi sie zdrowe.Chcialam tylko kobietom ktore przeszly przez to samo co ja dodac otuchy i powiedziec,ze cuda sie zdarzaja,obawy to normalna rzecz jednak trzeba wierzyc :)

Odnośnik do komentarza
Gość Dagmarasd

Proszę o pomoc w środę robiłam sobie bete z krwi i wyszło mi 10.83 mIU/ml dwa dni później tj. w piątek było już 1092 mIU/ml natomiast w niedziele dostałam okres co mam dalej zrobić ?? Czy jestem w ciąży czy nie sama już nie wiem dziekuję za szybka odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza

witam!!
Ja poroniłam w kwietniu zeszłego roku w 6 tyg. lekarz mi powiedział że przyczynić się mógł do tego polip endometrialny który miałam na macicy w maju tego roku w końcu mi go usunięto obecnie jestem w 11 t.c 3 tyg. temu wylądowałam w szpitalu krwawiłam chodź to było naprawde delikatne krwawienie spanikowałam dostałam luteine i no-spę i na drugi dzień wyszłam ze szpitala po dziś dzień jest wszystko ok musze brać luteine do 15 t.c i się oszczedzać....

Odnośnik do komentarza

Witam,ja poroniłam dwa razy,pierwszy raz w 2011r,był to 8tydz ciąży,rok póżniej zaszłam w kolejna ciąże i gdy minęły pierwsze cztery miesiace myślałam że tym razem wszystko będzie ok,jednak okazało się że serduszko przestało bić i moje marzenia prysły po raz kolejny:( Lekarz nie zlecił mi badań gdyż uznał że jeszcze nie ma takiej potrzeby.Więc pytam kiedy,po 5 czy 10 poronieniu,bo ja kolejnego chyba nie przeżyje :(

Odnośnik do komentarza

witam, 04.05.2016 r w 10 tygodniu ciąży okazało się,że moje dzieciątko obumarło .Dnia 05.05 dostałam krwotoku w szpitalu i miałam zabieg łyżeczkowania.Wiem ,że jest dość wcześnie aby o to pytać ale wizytę u swojego ginekologa mam a tydzień.Po jakim czasie mogę próbować zajść w kolejną ciążę.I co dają badania histopatologiczne wykonane po zabiegu.Dziękuję bardzo

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi przykro ja tez przeszłam w kwietniu ciążę obumarłom w 10 tyg.z badania histopatologicznego wyszło mi wszystko ok.Oprócz tego robiłam inne badania również były ok lekarz powiedział mi że on radzi po 6 mc abym zaszła w ciążę chodź dla mnie i bylo by lepiej gdybym mogła wcześniej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...