Skocz do zawartości
Forum

Smutek, płaczliwość i lęk przed tłocznymi miejscami


Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Ewa. Mam 17 lat. Już od jakiegoś roku występują u mnie następujące objawy:
- ciągły smutek, przygnębienie
- płacz bez określonego powodu.
- ograniczenie wyjść z domu
- unikanie spotkań z ludzi.
- lęk przed tłocznymi miejscami : autobus, kino, centrum
- problemy ze snem ( trudności w zasypianiu, budzenie się co kilka godzin.)
- Drażliwość ( częste wywoływanie kłótni, małe sprawy doprowadzają mnie do furii)
- słaba koncentracja ( jak czytam tekst to nie wiem o czym jest )
- słabsza pamięć
- poczucie winy
- czuję się gorsza od innych
- mam nawracające myśli samobójcze, często tnę się nie zważając na to czy sb podetnę jakąś żyłę, biję się pięściami po głowie, gryzę się aż przegryzam skórę i mam duże siniaki. Te myśli są natrętne nie umiem się od nich uwolnić.
- odczuwam konieczność ukarania siebie.
- objawy somatyczne ( ból potylicznej części głowy, kołatanie serca, ból żołądka, biegunki, napływy zimna i gorąca)
- wszystko widzę w czarnych kolorach.
6 marca idę do lekarza psychiatry. Nie wiem czego się tam spodziewać. Czy może skierować mnie na obserwacje do szpitala psychiatrycznego ? Czy ja mogę mieć chorobę psychiczną ?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Renus bardzo dobrze zrobiłaś, że zapisałaś się do psychiatry. Wizyta wygląda tak, jak u każdego innego lekarza. Psychiatra zapyta Cię, o objawy, które najbardziej Ci doskwierają - bądź wtedy szczera, powiedz to wszystko, co tutaj napisałaś. Lekarz może także przeprowadzić Ci testy diagnostyczne, tak aby potwierdzić diagnozę.
Moim zdaniem nie musisz obawiać się o hospitalizację - zależnie od diagnozy dostaniesz leki i/lub skierowanie na psychoterapię.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...