Skocz do zawartości
Forum

Nocne zwidy


Gość BabyDre

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
mam 17 lat i od paru lat prawie co noc mam zwidy. Objawia się to różnie- czasem się budzę i zaczynam krzyczeć, biegnę do pokoju siostry lub rodziców a świadomość odzyskuję dopiero po chwili i nawet nie wiem co widziałam. Innym razem widzę pająki i zaczynam krzyczeć. Czasem widzę ludzi, najczęściej siostrę lub mame i zaczynam do nich mówić, pytać czego chcą itd. Często widzę także dziwne rzeczy unoszące się w powietrzu nad łóżkiem np. klatki dla ptaków, małe pociągi, lalki itd.
Muszę dodać, że moja siostra ma dokładnie takie same sytuacje, a także często u mamy występują nocne zwidy.
Nie mam pojęcia co to jest, ponieważ nie jest to związane z dniem, który przeżyłam. Nie jestem także narażona na nadmierny stres.
Mam już dość tych nocnych pobudek ponieważ potem następnego dnia jestem niewyspana. Zastanawiam się nad udaniem się do lekarza.
Byłabym wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam takie zwidy czasem, ale inne niż Ty i też zastanawiam się o co chodzi. Zazwyczaj mam to wtedy gdy już prawei zasypiam i otworze oczy to widze jakieś nie wiem co:p Np. rój muszek, pająka, a to wsytski znika po jaiś 10sekundach. Albo jak się przebudze w nocy i otworze oczy to widze jakies dziwne rzeczy, ostatnio widziałąm planktona taki jasy i pzrezroczystą, leciał do góry i zniknął po ok.10sekundach.
Nie mam tak za każdym razem, ale bardzo częto i zawsze jak jestem ledwie na jawie, taak zaspana. Starszne to, co to moze być?

Odnośnik do komentarza

Ja w okresie, w którym przechodziłam mnóstwo sytuacji związanych ze stresem, miałam depresyjne myśli, za każdym razem kiedy usypiałam, ze snu wyrywał mnie głośny męski krzyk, często wykrzykujący moje imię, wyrywałam się z tego snu, pół-snu i byłam sparaliżowana, nie wiedziałam przez co to, od jakiegoś czasu kiedy przed snem staram się nie myśleć zupełnie o niczym, a ttylko zrelaksować się i skupić się na spokoju nic takiego mnie nie spotyka.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Takie "zwidy" pojawiające się po przebudzeniu z koszmarnego snu, połączone z dezorientacją są omamami hipnopompicznymi. Nie jest to zjawisko patologiczne, najczęściej jest spowodowane rozregulowaniem rytmu dobowego. Jednak jeśli występują często, to radziłabym się udać do poradni zaburzeń snu, gdyż czasami takie omamy są objawem narkolepsji.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...