Skocz do zawartości
Forum

Kłujący i pulsujący ból nóg a zakrzepica


Vidia33

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1,5 roku mam te same objawy. Rwący ból w różnych żyłach. Raz w ręku, w palcach to żniw w stopach. Na drugi dzień w łydce z tylu, pózniej przy kolanie. Ból piekący, ciągnący, gorący. Jak go mam to leżę i modlę sie zeby to nie był jakiś skrzep. Jestem po szeregu badań, doplerze, wizytach u 2 naczyniowcow. Jutro znów mam mieć badania na krzepliwość. Wszystkie badania płytki itp w górnych normach ale w normach. Kołatanie serca, 3 razy epizody kilkutygodniowego suchego kaszlu, bez podłoża internistycznego. Kaszel taki jakbym nie mogła więcej powietrza zaciągnąć, duszący. Bóle żył w biodrach, w plecach, w szyi. Po wizycie u reumatologa niczego nie stwierdzono. Ledwo co żyje, każdy dzień witam z radością. Miałam epizod z rwą kulszowa, torbiel pod kolanem. Biorę tran, diosmine, bit e, d, magnez. Nic nie pomaga. Mam wrażenie, ze zaostrza sie przed miesiaczka. Lekarze nie wiedza co to. Nikt nie wie co to jest?

Odnośnik do komentarza

Dodam ze jak mnie boli żyła to od razu wiem która. Widać to gołym okiem, żyła nabrzmiewa staje sie zielona i wyraźna po skóra. Po jakim czasie, rożnym czasami kilku minutach czasami trwa to cały dzień, ból tej żyły przechodzi, żyła sie chowa. Ale wtedy po jakimś czasie pojawia sie nowy ból innej żyły, albo ponawia sie tamtej. Co to za objawy? Na co to może wskazywać. Ten ból jest taki, jakby krew z trudem przepływała przez blade miejsce.

Odnośnik do komentarza

Pojawia światło w tulnelu jeżeli chodzi o diagnozę, bo choroba mało pocieszająca. Trafiłam do świetnego dr chirurgi naczyniowej. Jestem w trakcie badań, skierował mnie do wspaniałej pani analityk obejrzała żyły dłoni pod mikroskopem, pobrali krew, na wiele hormonów i inne badania. Niech Bóg Mu błogosławi. Lekarz który ma pojęcie, słucha moich słów a nie analizuje mnie psychologicznie. Nie mam żadnej nerwicy, a to lekarze swoją niekompetencja, zostawiajac chorych ludzi bez pomocy wpedzaja ich w nerwice. To prawdopodobnie kolagenoza. Mam kilka objawów RZS, tocznia, ale przede wszystkim mam ogolnoukladowe zapalenie żył. Mam stan zapalny w różnych żyłach i to on daje takie bóle. Nikt mnie nie zlekceważył. Od razu szukali przyczyny zastanawiali sie co to jest, a nie czy mówię prawdę. Ale wiedza poziom wykształcenia i doświadczenie kliniczne z trudnymi przypadkami sa jak widać niezbędne przy trudnych chorobach. Ostatnio bolą mnie tez plecy, mam ból uciskowy w mostku lekko skierowany w prawa stronę. Straszna ta choroba. Proszę odezwijcie sie co u Was, tych co pisali w wątku. Zdrowia wszystkimżyczę.

Odnośnik do komentarza

Trafiłam tu, bo drugi wieczór z rzędu zdarzył mi się nieprzyjemny, wiercący ból w prawej stopie. Od około 1,5 roku zmagam się z takimi bólami w różnych miejscach, trzy dni temu nieprzyjemny ból dotyczył punktu tuż nad prawą piersią od strony mostka. W 2015 roku wydałam mnóstwo pieniędzy na badania, miałam podwyższone ddimery (525 przy normie 500), od razu dostałam zastrzyki przeciwzakrzepowe, skierowano mnie na tomograf klatki, usg dopler żył głębokich, wszystko prawidłowe. W 2016 powtórzyłam badanie i ddimery wynosiły ponad 1200. Udałam się do specjalisty od zatorowości, powiedział że panuje dederoza i że mam się zgłosić jeśli mi spuchnie noga i będzie bolała lub gdy dostanę silnych bólów w klatce. Pobolewa mnie nieprzyjemnie mostek, dokładnie między piersiami. To są krótkie epizody, ale ból jest okropnie nieprzyjemny, jakby ktoś zaciskał dłonie na wewnętrznych narządach. Dxięki Pipi za wskazówki, zgadzam się, że lekarz brak wiedzy, ale i empatii. Także prywatnie. Nie badasz się- źle, badasz- traktują Cię jak wariata. W Polsce profilaktyka to mit :/

Odnośnik do komentarza

Badaj sie nie rezygnuj zmieniaj lekarzy. Ja sama nadal czekam na wyniki. Być może pójdę do szpitala na diagnozę. Powinnam tez skonsultować sie onkologicznie. Zapalenie żył czasami jest jednym z pierwszych objawów nowotworów. Nowotwory wydzielają hormony, które zaburzają prace organizmu. Mam nadzieje, ze trafie na ludzi którzy pomogą mi sie leczyć. Ale najpierw potrzebna jest diagnoza. Szkoda ze nie pdzywa sie nikt z osób które pisały wcześniej. Mam nadzieje ze wyzdrowiały i zapomniały o forum.

Odnośnik do komentarza

mialam problemy z krazeniem. bole dretwienie konczyn (nog i rak obu) i ddimery 650 ( bralam tabletki anty ponad rok i palilam). po odstawieniu anty - ddimer 170 (norma do 500) fibrynogen inr aptt w normie. doppler nic nie wykazal.bole lewej lydki sie utrzymywaly. teraz sa rzadkie czesto mam wrazenie rozpierania..jednakteraz po 9 miesiacach zaczely sie bole w prawej stopie i duzym palcu. trwaja od miesiaca z przerwami. czy to moze byc wina krazenia/ skrzepu w stopie? czy moze brak witamin/ jakich? chcialabym znowu przyjmowac anty ze wzgledu na komfort psychiczny z obawy przed ciaza i chce tez rozpoczac kuracje Izotekiem a do tego trzeba anty. nie wiem juz co robic.. lekarze nie chca pomoc. nawet w szpitalu.. a mi zycie leci w ciaglym strachu

Odnośnik do komentarza

to moze byc alergia tesz mialam podobnie prosze mnie poslyhac i wziosc sobie zwykle tabletki napszyklat na wiosennà alergie. kolerzanka mi kiedys doradzila tak samo a ja jo wysmialam ale kiedy jusz niemialam wyjscia bo lekazy nie pomagaly poslychalam jej rady i wzielam tabletki na alergie akurat mialam w domu tabletki na wiosennà alergie po dwuh dniah mi pszeszlo cudem!! prosze sprubowac

Odnośnik do komentarza

Pippi, czy możesz podać namiary na tego lekarza?
Z góry dziękuję.

~Pippi
Pojawia światło w tulnelu jeżeli chodzi o diagnozę, bo choroba mało pocieszająca. Trafiłam do świetnego dr chirurgi naczyniowej. Jestem w trakcie badań, skierował mnie do wspaniałej pani analityk obejrzała żyły dłoni pod mikroskopem, pobrali krew, na wiele hormonów i inne badania. Niech Bóg Mu błogosławi. Lekarz który ma pojęcie, słucha moich słów a nie analizuje mnie psychologicznie. Nie mam żadnej nerwicy, a to lekarze swoją niekompetencja, zostawiajac chorych ludzi bez pomocy wpedzaja ich w nerwice. To prawdopodobnie kolagenoza. Mam kilka objawów RZS, tocznia, ale przede wszystkim mam ogolnoukladowe zapalenie żył. Mam stan zapalny w różnych żyłach i to on daje takie bóle. Nikt mnie nie zlekceważył. Od razu szukali przyczyny zastanawiali sie co to jest, a nie czy mówię prawdę. Ale wiedza poziom wykształcenia i doświadczenie kliniczne z trudnymi przypadkami sa jak widać niezbędne przy trudnych chorobach. Ostatnio bolą mnie tez plecy, mam ból uciskowy w mostku lekko skierowany w prawa stronę. Straszna ta choroba. Proszę odezwijcie sie co u Was, tych co pisali w wątku. Zdrowia wszystkimżyczę.

Odnośnik do komentarza
Gość magosia87

Od jakiegoś czasu mam nawracające bóle nóg. Najczęściej w lewej łydce. Ból kłujący. D-dimery robione miesiąc i dwa miesiące temu - wynik w normie. Doppler kończyn dolnych robiony w listopadzie 2017 - wynik w normie. OB prawidłowe, badania krwi książkowe. Mam nawracający problem z hemoroidami II stopnia. Ćwiczę, ale staram się nie przeciążać organizmu. Piję 2 litry wody dziennie. Spożywam mało cukru i niezdrowych tłuszczy. Już nie wiem gdzie szukać pomocy...

Odnośnik do komentarza

Nie nie wiem nadal toczeń i zespół atyfosfolipidowy wykluczono. Bóle są cały czas zmniejszają się po miesiączce, przed miesiączka nie trakcie nasilają się. Są wszędzie, w stopach w głowice w łydce głównie prawej w pachwinie na zewnętrznej stronie uda lewego taki zastojowi krwi. Ostatnio ustąpiły s rękach i dłoniach. Mam powiększony kłujący węzeł na szyk po prawej stronie. Czasami drętwieje mi prawa ręka i prawa noga. Kłuje mnie w prawym boku pod żebrem. Miewam gorzki smak w ustach przez jakiś czas. Badania nic nie wykazują. Wszystkie badania zakrzepowe w górnej granicy ale nie przekraczają. Żaden lekarz nie umie mi pomoc. Myśle że to menopauza się zaczęła i miażdżyca. Pewnie kiedyś na to umrę. Nie mam nerwicy jestem oaza spokoju i pogodzenia jak na zaistniałe warunki. Na pewno stres nie pomaga w tej chorobie, ale weź się nie stresuj wcale jak nikt nie potrafi Ci pomoc. Boli mnie po prawej stronie szyja aż do ramienia. Czasami bolą mnie żyły w środku e brzuchu. Biorę euthyrox 25 i acard 0,75. Są pomocne, ból się wycisza trochę. Bez tych leków nie daje rady, a próbowałam. Zycze wszystkim zdrowia, w swoje wyzdrowienie już nie wierze. Myśle ze to może tez mieć cos wspólnego z wątroba.

Odnośnik do komentarza

~magosia87
Od jakiegoś czasu mam nawracające bóle nóg. Najczęściej w lewej łydce. Ból kłujący. D-dimery robione miesiąc i dwa miesiące temu - wynik w normie. Doppler kończyn dolnych robiony w listopadzie 2017 - wynik w normie. OB prawidłowe, badania krwi książkowe. Mam nawracający problem z hemoroidami II stopnia. Ćwiczę, ale staram się nie przeciążać organizmu. Piję 2 litry wody dziennie. Spożywam mało cukru i niezdrowych tłuszczy. Już nie wiem gdzie szukać pomocy...

Chyba będzie potrzebne prześwietlenie, bo to może być ostre zapalenie. Lekarz może Ci przepisać zastrzyki sterydowe i rehabilitację. Możesz też wspomóc się preparatem https://stopbol.pl/, który załagodzi ból i dziala przeciwzapalnie.

Odnośnik do komentarza

witam
ja też od jakiegoś czasu około 3 mcy odczuwam bole łydek oraz stóp .Łydki bolą praktycznie cały czas i stopy, pieczenie kłucie mrowienie palenie.Ból pod kolanem, Bardziej doskwiera lewa noga, prawa mniej ale również boli. Ból jest taki ucikający, jakby ktoś ściskał mi łydke imadłem.Mniejsze czucie w nogach, drętwienie.Usg żył nic nie wykazało naczyniowiec kazał mi brać magnez potaz wit b6 i biorę od mca i zadnej poprawy.Raz boli bardziej raz mniej.Badania na RZS w porządku, bolriozy nie ma .Usg pod kolanem ok.Morfologia ok wiec co to może być już nie wiem.Dodam że mam zimne stopy.Bolą mnie również rece taki bol rwacy uciskający i zimne ręce.
Pomozcie co to może być gdzie szukac pomocy już nie mogę wytrzymać:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...