Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu po intensywnym odchudzaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W styczniu będę mieć 15 lat.Mam pewien problem gdyż nie mam okresu od sierpnia(pod koniec) Odchudzam się od czerwca,jak wyjedżałam to jadłam normalnie a tak to nie jem nic po godzinie 18.Nie pije soków tylko pepsi light albo wode mineralną(głownie wode) jem śniadanie normalnie bułke czy coś,pożniej jakiś owoc następnie drugie danie(czasami zupa ale bardzo rzadko) i na kolacje przed 18 np jogurt i jabłko(kiedyś jadłam np płatki ale chce ważyć 48 kg więc musze się starać) i raz na tydzień zazwyxzaj w piątek jem słodycze ale po nich nie tyje.Mniej więcej to tak wygląda.Mam 165 cm i w czerwcu ważyłam 58-9 kg....nigdy nie byłam gruba ale miałam na tym punkcie obsesje i wkońcu to co robiłam zaczeło działać.Trenuje siatkówkę i w sierpniu miałam obóz siatkarski.Nie stosowałam się zbytnio do diety,jadlam lody kolacje po 19 i pozniej i tak coś jeszcze sobie zjadłam.Był troche wycisk codzienne bieganie o 6 rano po plaży a pozniej z cztery treningi ktore trawly ponad 2 godziny,więc mało było odpoczynku.Jakoś pod koniec sierpnia miałam ostatni raz okres.Był on taki dziwny i krótki.Do tej pory go nie mam.Śluz dalej mam normalnie(choć nie wiem czy to ma coś z tym wspolnego ale dobra).Schudłam z 9 kg w około 8 miesięcy.Więc nie jest to jakieś bardzo szybkie odchudzanie.Próboje jeszcze schudnąc chce dobić do 48-49 kg.Myślicie że okres mi wróci?pomocy!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Przyczyn braku okresu może być wiele. Nie piszesz nic od kiedy miesiączkujesz, a to może mieć wpływ na regularność Twoich okresów. Dodatkowo może intensywny wysiłek połączony ze wcześniejszym okresem odchudzania skutkował osłabieniem organizmu i zatrzymaniem miesiączki. Warto iść do ginekologa i się przebadać by wykluczyć przyczyny zdrowotne.
Waga do której dążysz jeszcze mieści się w normie ale jest ona na granicy więc radziłabym nie odchudzać się do Twojej wymarzonej wagi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...