Skocz do zawartości
Forum

Opuchnięta pochwa a podrażnienie podczas seksu


Rekomendowane odpowiedzi

hej. w czwartek 20.12.12 pierwszy raz uprawialam sex ze swoim chlopakiem . wlozylismy grobulke i odczekalismy 15min. potem zalozyl prezerwatywe i zaczelismy sie kochac. bylam zdziwiona bo wogole mnie nie bolalo ani nie krwawilam,a byl to moj pierwszy raz. Po dwoch dniach czuje jakby moje narzady byly nabrzmiale. o co chodzi? wejscie do pochwy jest bardzo ciasne a nigdy takie nie bylo. Moim pytaniem jest to czy po pierwszym razie spoznia sie okres i mniej wiecej ile? I rowniez dlaczego moje narzady sa powiekszone? czy moze to byc spowodowane pierwszym razem i czy to moze byc podraznienie? lub uczulenie na lateks?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
- pierwszy stosunek płciowy (ani żaden kolejny) nie wpływa na cykl miesiączkowy kobiety, jeżeli zatem spóźnia Ci się miesiączka to nie ma to związku ze współżyciem,
- obrzęk narządów płciowych może być reakcją alergiczną na użyte globulki, na lateks, może być to także wynik podrażnienia mechanicznego. Jeśli obrzęk nie ustąpi w ciągu najbliższych kilku godzin proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem. W celu złagodzenia objawów może Pani zastosować żel łagodzący podrażnienia stref intymnych - na pewno farmaceuta poleci Pani najlepszy.

Odnośnik do komentarza

dziekuje za odpowiedz.
jak pytałam sie moich koleżanek które już współżyły to każda mi powiedziała że jej się spóźnił okres, stad moje pytanie. Narządy już są prawie normalnych rozmiarów ale teraz mnie swędzą, wygląda to tak jakbym była na coś uczulona!! Czy mogę się posmarować wazeliną żeby złagodzić? Słyszałam że po pieszym razie pochwa jakoś się goi czy to prawda, może to jest właśnie to co mi się dzieje?

Odnośnik do komentarza

Nie smaruj się wazeliną, ponieważ ona może zaburzyć naturalną mikroflorę w pochwie, umyj się płynem do higieny intymnej i posmaruj provag żelem z kwasem mlekowym, który szybko przyniesie ci ulgę i złagodzi objawy. Czy to jest uczulenie (np. na lateks), czy infekcja, dowiesz się odbierając wyniki wymazu z pochwy. Na twoim miejscu poszłabym do lekarza właśnie po takie skierowanie. Jeżeli to infekcja to pamiętaj o tym, że partner powinien leczyć się razem z tobą.

Odnośnik do komentarza

Tak, tak provag żel kupisz bez recepty w każdej aptece, nie jest drogi. Mi jedno opakowanie starcza na prawie trzy miesiące, kolejny plus to, to że nie musisz go trzymać w lodówce – ja osobiście zawsze mam go wrzuconego w torebkę (jak korzystam z niedomowej toalety to się nim smaruje).

Odnośnik do komentarza

ok dzieki, kupie ten zel. tylko ze chyba po swietach dopiero bo nie wiem czy beda otwarte apteki :( jeszcze mam jedno pytanie. czy to co mam moze opoznic okres? w ciazy napewno nie jestem bo nie bylo takiej mozliwosci zeby sperma dostala sie do srodka... Powinnam dostac wczoraj. ale jak patrzylam na sluz to byly jakies takie dziwne drobinki biale i male o.O No i wlasnie nie wiem czy spozniajacy sie okres jest od 1 wspolzycia czy przez to co mi sie zrobilo...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...