Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed wymiotami


Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem to rózne diagnozy ale w skrócie powiem nerwica natręctw i emetofobia. Strach przed wymiotami jest tak paraliżujący że nie jestem w stanie prowadzić już życia towarzyskiego...nie wychodzę już z domu i jestem bardzo chuda...non stop jest mi niedobrze z nerwów jak cos zjem...mam już z tego powodu myśli samobójcze...nie mogę zajść w ciąże:( Żadne leki nie pomagają, terapia też nie...co chwile zmieniam lekarzy bo nie potrafią mi pomóc...

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze rodziel dwie kwestie: nerwica i ciąża bo to oddzielne tematy. Jesli masz parcie na dziecko bardzo chcesz i ciągle się o nie starasz - uwierz, że to działa na odwrót i jak się bardzo chce to wcale nie jest tak łatwo zajść. Dlatego nie skupiaj się na tym i trochę odpuść, a czas pokaże. Zajmij się tym co jest w tej chwili mega istotne a wiec Twoim zdrowiem psychiczny. Jeśli leki i terapia nie pomagają - zmień psychologa, albo psychiatrę. Może warto zastanowić się nad leczeniem w szpitalu, tego typu forma leczenia jest silniejsza i w załozeniu skuteczniejsza. Porozmawiaj z lekarzem psychiatrii i nie poddawaj się, aby wygrać swoje zdrowie musisz być pewna sukcesu, który niestety nie następuje tak od razu. Mimo to musisz walczyć.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Karen, tak jak napisała Tarja - skonsultuj się z innym psychiatrą, który w końcu dopasuje Ci leki. Co do psychoterapii - jej efekty nie są natychmiastowe, potrzeba czasu, aby zaakceptować chorobę i zmienić nawyki myślowe.
Oprócz podstawowego leczenia, warto również zmienić tryb życia - unikać stresów, zadbać o zdrowie fizyczne (sen, dieta, sport) oraz relaks.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...