Skocz do zawartości
Forum

Co może być powodem uciążliwego i przewlekłego katary u dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój 4 letni syn praktycznie od 2 miesięcy ma katar i przez to dodatkowo choruje na zapalenie zatok, anginę i inne choroby gardła.
Lekarz stwierdził, że wszystkiemu jest winien katar, od niego wszystko się zaczyna i on powoduje inne choroby.
Zlecił wykonanie badania kału na obecność pasożytów, tych jednak nie wykryto.
Co może być powodem uciążliwego i przewlekłego katary?
Czy można wykonać inne badanie na obecność pasożytów organizmie poza badaniem kału? Przecież nie wszystkie pasożyty występują w jelitach i kale.
Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość PomocyMama

witaj, moje dziecko też tak ma, już nie wiem co robić, wczoraj robiliśmy córce badanie krwi, jest mi bardzo ciężko, bo się strasznie martwię :( nie wiem co to za wirus, ja też choruję już długo, ale mi nic nie będzie, gorzej z dzieckiem :(

Odnośnik do komentarza
Gość nitka2362536

Kazda mama powinna pamietac ze katar u dzieci trwa o wiele dluzej niz u doroslego. moze trwac do okolo 3 tygodni. Najwazniejsze co robic kiedy katar sie pojawi.
1. Nawilzac nosek dziecka kilka razy dziennie woda morska lub sola fizjologiczna.
2. Odciagac glutki aspiratorem, bo jest najskuteczniejszy.
3.Utrzymywac w pomieszczeniu gzie dzieciak przebywa odpowiedznia temp. ok.19 stopni. Ma nie byc za goraco.
4. na noc pod glowke dziecka klasc wyzsza poduszke aby gluty splywaly.
5. Nacierac piersi , plecki, stópki mascia taka jak vapoorub.
6. Zakladac na noc dziecku skarpetki.
Wazne. wszystkie leki dla malych szkrabów jak otri..... i inne ktore wysuszaja sluzowke nie pomagaja na katar, czysta komercha.
Pozdrawiam. Zycze szkrabom zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...