Skocz do zawartości
Forum

Ból kręgosłupa


Gość helpmensjnaKDSAK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość helpmensjnaKDSAK

Gdy siadam np, na łóżku i oprę się łokciem, np czytając coś i poleże tak załóżmy 10 minut to gdy wstaję ból kręgosłupa dolnego, lędźwiowego promieniujący również na nogę nie daje mi chodzić. Trwa to około 15 minut. Zastanawiam się co to może być? Myślałam , że może rdzeń uciska na nerw? Byłam dzisiaj u neurologa , ale mnie zbył bo mu się spieszyło dlatego bardzo proszę o pomoc Państwa...

Odnośnik do komentarza
Gość helpmensjnaKDSAK

Miałam w tamtym roku rentgen, ale nic nie wykazał poza skrzywieniem i miałam zrobić rezonans jeżeli nie przejdzie, tylko wtedy mówił mi to inny lekarz... Ten to niczego nie chciał słuchać, zobaczył tylko , że podwyższone tsh , że nadciśnienie i od razu stwierdził że nerki nawet mnie nie badając :| Tylko dziwne, że tak mi się dzieje zawsze gdy kładę się w tej pozycji. Jakby coś właśnie uciskało

Odnośnik do komentarza
Gość helpmensjnaKDSAK

Nie wiem skąd ją wziął... Jak dla mnie chciał się mnie pozbyć bo i tak siedział już po czasie a za mną było jeszcze kilka osób. Wgl był strasznie niemiły... Za jakiś czas jeżeli ból nie przejdzie będę musiała iśc po kolejne skierowanie do neurologa i udam się do jakiegoś sprawdzonego bo innego wyjścia chyba nie mam. Zastanawiam się skąd mu się wzięły te nerki bez żadnego badania i kto mi to usg zrobi jak skierowania nie mam.. :|

Odnośnik do komentarza

Hej ja ja wczoraj też nie mogłem wstać z łózka z powodu bólu kręgosłupa.wylądowałem w szpitalu wojewódzkim w Gd tam czekałem 5h na jakiegos konowała podali mi jakiś zastrzyk i kroplówkę zrobili zdjęcie i stwierdzili podejrzenie dyskopatia lub rwa kulszowa. i tyle z takim samym bólem wyszedłem po 10h do domu. kazali zgłosić się do poradni neurologicznej na rezonans itd.A w naszym kochanym kraju Neurolog najszybciej w przyszłym roku a rezonans w maju.No no chyba,że ma się ful kasy to od reki.Dali leki i trzeba sie jakoś męczyc dalej.No cóż nasza kochana Polska.Płacisz i nic z tego nie masz.Musisz odpocząć parę dni w łóżeczku z termoforem.życzę powrotu do zdrowia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość helpmensjnaKDSAK

~Mikol
Hej ja ja wczoraj też nie mogłem wstać z łózka z powodu bólu kręgosłupa.wylądowałem w szpitalu wojewódzkim w Gd tam czekałem 5h na jakiegos konowała podali mi jakiś zastrzyk i kroplówkę zrobili zdjęcie i stwierdzili podejrzenie dyskopatia lub rwa kulszowa. i tyle z takim samym bólem wyszedłem po 10h do domu. kazali zgłosić się do poradni neurologicznej na rezonans itd.A w naszym kochanym kraju Neurolog najszybciej w przyszłym roku a rezonans w maju.No no chyba,że ma się ful kasy to od reki.Dali leki i trzeba sie jakoś męczyc dalej.No cóż nasza kochana Polska.Płacisz i nic z tego nie masz.Musisz odpocząć parę dni w łóżeczku z termoforem.życzę powrotu do zdrowia i pozdrawiam.

Mnie w tamtym roku potraktowali tak samo:| Jedynym wyjściem jest chyba nie chorować...

Odnośnik do komentarza

Nierowne zarysy blazsek granicznych tzronów kręgów odcinka dolnego-guzki Schmorla.Drobne osteofity krawędzi trzonów.
W kręgu Th10 w tylnej częśći trzonu i nasadzie łuku po stronie lewej widoczne jest ognisko wysokosygnałowe,nie saturujące się w obrazach Fat-Sat o wymiarach ok 15x20mmi drugie ognisko 8mm w trzonie kręgu Th4 o podobnym sygnale- obraz charakterystyczny dla naczyniaków.
Na poziomie Th8/Th9 centralna protruzja tarczy międzykręgowej z towarzyszącymi osteofitami tylno- bocznych krawedzi trzonów uciskają worek oponowy,bez cech ucisku rdzenia kręgowegoi bez konfliktu korzeniowego.
Prawidłowy obraz korzeni nerwowych w obszarze otworów międzykregowych.
Obraz rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym prawidlowy.
Co sadzi pani Dr. o tym opisie bo odczuwam bóle w odcinku piersiowym kregosupa.Pom lewej strnie pod łopatka.

Bol kregosupa lędziowego L5/S1
W odcinku L1-L5 nierówność blaszek granicznych trzonów kręgowych o charakterze guzków Schmorlna,krążki międzykregowe obniżone ,z niewielkim uwypukleniem tylno -bocznych zarysów.

Na poziomie L5/S1 kręgozmyk przedni L5 na 8 mm,z obustronna kręgoszczelina po prawej szerokości ok 4mm,po lewej ok 3mm krąż

Odnośnik do komentarza
Gość Nyuuchan94

Witam. Ostatnio miałam tak,że źle spałam i bolało mnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Do tego, zrobił mi się siniak na tym odcinku tam gdzie są kręgi. Przeszło mi po połowie dnia więc zbagatelizowałam sprawę, ale przedwczoraj miałam znowu tę samą sytuację.
Teraz niestety było gorzej bo każda wykonywana przeze mnie czynność (chodzenie, wstawanie, nawet leżenie na plecach i na brzuchu) bolało. Dzisiaj mi już przeszło, nie boli tak bardzo, a siniak zniknął. Ćwiczyłam też trochę, żeby rozciągnąć mięśnie i rozruszać się ogólnie.
Zastanawiam się nad pójściem do lekarza. Boję się iść bo nie chcę dostać odpowiedzi typu " Skoro Pani przeszło to nie trzeba nic z tym robić."
Co możecie mi doradzić?

Odnośnik do komentarza

Nie czekaj, rób badanie: prześwietlenie, rezonans. Ja tez na początku zbagatelizowalam początkowe objawy takie jak twoje a teraz ból kręgosłupa i prawej nogi oraz posladka przeszedł w stan przewlekły. Trwa to już 2,5 roku. Nie mogę spać, siedzieć, stać dłużej niż 5 min. Lecz się jak najszybciej. Jest to rwą kulszowa. Mnie nie pomagają żadne leki doustne, zastrzyki w kręgoslup tez nie pomogły. Czeka mnie prawdopodobnie operacja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...