Skocz do zawartości
Forum

Rak piersi a tabletki antykoncepcyjne


Gość KIER APTEKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KIER APTEKI

Drogie panie przestrzegam wszystkie was że stosując tabletki antykoncepcyjne jesteście właściwie w 100% narażone na raka piersi !!!! Wiem co mówię zostało to ponad wszelką wątpliwość udowodnione na podstawie badań .Jestem dopiero co po mitingu i nie zostawie tego TAK . Żadna z firm farmaceutycznych o tym nie powie wprost , nasze wspaniałe państwo nas o tym nie poinformuje ponieważ chronią firmy farmacetyczne i nawet my farmaceutki mamy o tym nie mówić głośno . Rozumiecie ??!! Przestrzegam was wszystkie ,wszelkie tabletki antykoncepcyjne powodują RAKA PIERSI i nie ma tu mowy nawet o " nowoczesnych tabletkach antykoncepcyjnych" Chroń siebie a NIE FIRMY FARMACEUTYCZNE .

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

bzdura
5 lat brałam i nie mam raka piersi
tabletki moga ale nie musza powodowac raka moga jesli juz sie ma raka wtedy go nasilaja albo jak sie nie bada i wtedy sie pojawia jak sie robi badania wszystkie usg piersi jajnikow cytologie itd ok. 2 razy w roku to jest spokoj. Ja sie nie boje raka i nie sieje popeliny. Na tabletkach jest napisane ze nie ma dowodow ze powoduja ze moga ale nie musza to po pierwsze a po drugie - co w dzisiejszym swiecie nie podowuje raka? wszystko powoduje rak to choroba ktora niedlugo kazdy bedzie mial

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Nie zgodzę się z Panią. Gdyby Pani hipoteza była prawdą 100% kobiet, które zażywają lub zażywały tabletki antykoncepcyjne, miałaby raka piersi. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że rutinoscorbin doprowadza w 100% do raka wątroby.
Rak piersi to choroba wieloczynnikowa. Zgodzę się, że kobiety korzystające z pigułki są nieco bardziej zagrożone nowotworem piersi niż kobiety z niej nie korzystające. Analiza badań jest sprzeczna i też nie do końca wiadomo, czy częstsza wykrywalność raka piersi u kobiet przyjmujących antykoncepcję nie jest związana z tym, że częściej odwiedzają one ginekologa.
Nad taką formą antykoncepcji powinny zastanowić się kobiety, w których rodzinie (mama, babcia, siostra), występował rak piersi, szczególnie estrogenozależny.
Nikt nikogo nie zmusza do stosowania tabletek antykoncepcyjnych, a na ulotkach preparatów jest napisane, że istnieje większe ryzyko występowania raka piersi.
Może stosować Pani inne formy antykoncepcji lub nie stosować ich wcale, jest to Pani wybór. Decydując się na jakąś formę antykoncepcji, trzeba podejmować świadomą decyzję i dowiedzieć się o wszystkich pozytywnych i negatywnych skutkach.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

tabletki nie powodują raka piersi, ale mogą go rozwinąć, ponieważ tabletki to w końcu hormony. Bez sensu jest tak pisać, że tablety anty=rak piersi, ponieważ mają one też swoje plusy i w większości przypadków raka nie powodują.Tak samo można powiedzieć - nie zachodźmy w ciążę, ponieważ ciąża=rak piersi. W ciąży następuje burza hormonów i może rozwinąć się rak, szczególnie jeśli chodzi o kobiety w grupie ryzyka. I tak samo nie palmy, bo palenie też powoduje raka (ja nie palę, a ty?). Wiele rzeczy powoduje raka, nawet podobno telefon pod poduszką.Nigdy nie wiesz co cię spotka. Zapewne ciebie spotkała ta choroba lub kogoś z twoich bliskich i dlatego tak przeżywasz.

Odnośnik do komentarza
Gość ciekawy

Skoro nie ma badań, to ja wystąpiłem do NFZtu o informację publiczną z systemu komputerowego aby wyciągnąć wszystkie pacjentki z rakiem jajnika, które stosowały leki oznaczone jako hormonalna terapia zastępcza oraz podanie wieku pacjentki podczas diagnozy nowotworu i tego jak długo przepisywaną miała hormonalną terapię zastępczą. Wszystkie dane na ten temat są dostępne w NFZ ale nikt z nich nie korzysta i nie robi takich analiz, nawet biuro profilaktyki zdrowotnej NFZ. Czy to przypadek czy może celowe działanie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...