Skocz do zawartości
Forum

psycholog


Gość melbi

Rekomendowane odpowiedzi

psycholog to tzw. "płatny przyjaciel"
Aneta1993, ja jeszcze słyszałam, że wróżka, jasnowidz i prorok w jednym ;)

A tak poważnie, psycholog to osoba, która udziela szeroko rozumianej pomocy psychologicznej, np. diagnozuje, wystawia opinie psychologiczne, prowadzi terapię. Psychologowie mogą być różnych specjalności (np. psycholog kliniczny, społeczny, psycholog środowiskowy, tzw. coach). Psychologowie nie tylko prowadzą własną praktykę psychologiczną, ale też pracują w szkołach, przedszkolach, ośrodkach pomocy społecznej, różnego rodzaju fundacjach, stowarzyszeniach, domach dziecka, placówkach wychowawczych, ośrodkach leczenia uzależnień, poradniach pedagogiczno-psychologicznych, urzędach pracy, hospicjach, szpitalach itd. Jak widać, psycholog może pracować w różnych miejscach i jego rola nie sprowadza się wyłącznie do "bycia przyjacielem za pieniądze". Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

A tak poważnie, psycholog to osoba, która udziela szeroko rozumianej pomocy psychologicznej, np. diagnozuje, wystawia opinie psychologiczne, prowadzi terapię. Psychologowie mogą być różnych specjalnośc
Z poważaniem Pani magister nie mogę się z tym do końca zgodzić, z tym tak jest to tylko definicja czym jest psycholog,miałem do czynienia z kilkoma to masakra,oprócz picia kawy to bym na wet nie wiedział że psycholog siedzi, nie szło porozmawiać z nikim o agresji tylko może że dyplom,dyplomowi nie równy.

Odnośnik do komentarza

pewnie że są dobrzy i kiepscy psychologowie.
czy przyjaciel...przyjaciela nie da
się kupić chyba,ale dobrze jest
gdy idziemy do kogos do kogo mamy zaufanie,w końcu będziemy mowic
o sprawach dla nas bolesnych,wstydliwych-bardzo
trudnych.
a psycholog jest po to żeby te trudne
sprawy z nas wydobyć i wskazac
jak możemy sobie pomóc i jak one
wplywaja na to jacy jesteśmy.
jak slaby psycholog to nic nie wydobędzie,ale tez jak ktoś
nie zaufa to trudno będzie z niego
coś wyciagnąc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...