Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyjmowałam przez jakieś pół roku tabletki antykoncepcyjne microgynon 21 i były świetne, żadnych efektów ubocznych. Przez miesiąc miałam przerwę od tabletek, po czym do nich powróciłam i niestety pojawiły się efekty uboczne w postaci plamień, prawie codziennych bólów podbrzusza i braku ochoty na seks, Zastanawiam sie czy powinnam zmienić tabletki, czy jednak pozostać przy nich przez kolejny miesiąc i sprawdzić czy te efekty przejdą.

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne kontracept od roku. Nie zdarzało mi się zapominać o wzięciu tabletki wcześniej. Jednak w zeszlym tygodniu wzielam tabletke z 15h opoznieniem i w czwartek z 25h opoznieniem. Drugie opoznienie bylo w ostatni dzien 2 tygodnia cyklu. Co powinnam zrobic- odstawic tabletki, czy moge brac to opakowanie do konca? Nie przejmuje sie ochrona, poniewaz w ostatnim czasie nie mam aktywnosci seksualnej.

Odnośnik do komentarza

Przyjmuję antykoncepcję od 3 miesięcy. Podczas 3 blistra przy 13 tabletce straciło mi się opakowanie, a przy okresie świat nie miałam okazji kupić opakowania anty. Zrobiłam 7 dni przerwy i miałam krwawienie, a potem zaczęłam znów przyjmować następny blister. Przy braniu 21 tabletki odbył się stosunek przerywany. Czy dobrze już wzięty blister nie będzie działał tak jakbym dopiero zaczęła przyjmować antykoncepcje poprzez wcześniejszy błąd? Czy byłam zabezpieczona tym dobrze wziętym blistrem?

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne Symonette.Po 3 tyg. stosowania pojawiła się miesiączka.Lekarz zapisał mi dodatkowo Estrofem. Po 6 dniach brania miesiączka przeszła.Estrofem miał zapobiec nawrotowi miesiączki na długi czas,jednak po tygodniu znowu dostałam obfitą miesiączkę.Ponownie zaczęłam stosować dodatkowo Estrofem tym razem przez 8 dni.Pod koniec stosowania miesiączka przeszła,lecz wystarczył dzień przerwy,by znów obficie powróciła.Czy dalej brać Estrofem czy odstawić obie tabletki?

Odnośnik do komentarza

Witam, wczoraj (16.01) zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej jest to trzeci tydzień, dziś rano doszło do stosunku lecz mój partner doszedł poza mną (jak zawsze), czytałam o dwóch poradach co zrobić w tej sytuacji i najbardziej odpowiada mi opcja wzięcia białych tabletek placebo podczas których wystąpi miesiączka. Czy polecają państwo tą metodę?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Claira (jako formę leczenia PCO oraz zabezpieczenia). Cztery ostatnie tabletki powinny teoretycznie odpowiadać miesiączce, jednak zazwyczaj krwawienie zaczyna się 1-2 dni później i (choć jest niewielkie) trwa około tygodnia, nie cztery dni. Chciałam zapytać, czy w tym przypadku powinnam przyjmować tabletki tak jak w opakowaniu i czy ich skuteczność nie jest zmniejszona, jeśli przyjmuję nowe opakowanie mając jeszcze okres. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Na początku grudnia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, ponieważ okazało się ze nie mogę przyjmować hormonów . Pierwszą miesiączkę dostałam 23 grudnia, a po niej, kilka razy kochałam się ze swoim, były to stosunki przerywane. Dwa dni temu zrobiłam pierwszy test ciążowy, którego wynik na początku był negatywny, ale po około 20 minutach, pojawiła się druga, ledwo widoczna bardzo blada kreska. Wczoraj po południu powtórzyłam test, i wyszło tak samo. Tylko po 30 minutach.

Odnośnik do komentarza

Witam. Biore tabletki antykoncepcyjne Kontracept. W poniedzialek (11.01) wzielam ostatnia tabletke z blistra. Obecnie mam 7 dni przerwy i okres. Jednak jestem chora i od zeszlej niedzieli (10.01) do dzis (17.01) zazywalam antybiotyk Amotaks Dis oraz srodki przeciwbolowe. 2 dni temu odbylam niezabezpieczony stosunek. Czy jest mozliwe ze moglam zajsc w ciaze? czy skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych w moim wypadku jest zerowa? prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Bralam tabletki antykoncepcyjne Yazz przez 10 miesiecy,przestalam je brac koncem listopada (po zazyciu ostatniej tabletki) miesiaczke dostalam 4 grudnia trwala ona do 8 grudnia,kolejna miesiaczka wystapila 30 grudnia i trwala 4 dni, 1 i 2 stycznia doszlo do wytrysku w srodku a potem kolejny seks bez zabezpieczen i z wytryskiem w srodku odbyl sie 9.01 prosze mi powiedziec czy jest mozliwosc ciazy i kiedy powinnam zrobic test z krwi?Bardzo Prosze o szybka i jasna odpowiedz

Odnośnik do komentarza

3 miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne Lesinelle, źle się po nich czułam, a skutki uboczne nie ustawały więc lekarz przepisał mi Jeanine. Dodam, iż nigdy nie miałam żadnych problemów z trądzikiem. Przy pierwszym opakowaniu Jeanine dostałam duży trądzik, ale jeśli chodzi o ogólne samopoczucie jest o wiele lepsze niż przy pierwszych tabletkach. Możliwe, że trądzik zniknie przy kolejnych opakowaniach. Natomiast martwi mnie czy po odstawieniu w przyszłości Jeanine nie będę miała nagle trądziku?

Odnośnik do komentarza

Odkąd biorę tabl. antykoncepcyjne raz na jakiś czas wychodzą mi na ciele czerwone swędzące plamki, które bardzo szybko znikają. Ginekolog powiedział mi, że to na pewno nie jest przez tabletki. Jakie są skutki uboczne brania tabletek jeśli okaże się że jednak jakiś ich składnik mnie uczula?

Odnośnik do komentarza

Witam. Męczy mnie kwestia tabletek antykoncepcyjnych. Przyjmowałam tabletki przeznaczone na 28 dni bez przerwy, natomiast kiedy mi się skończyły położna wypisała mi na 21, a ja się za późno zorientowałam, że nie są to te same. Pierwszą tabletkę przyjęłam w drugim dniu miesiączki. Czy taka zmiana tabletek zmniejsza bezpieczeństwo? Czy nie ma to wpływu na antykoncepcję i mogę współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń? Z góry dziękuję za odpowiedź. Marlena

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie o antykoncepcję. Jestem w 3 tygodniu brania tabletek, 20 dzień. Wczoraj (19 dzień) powinnam przyjąć tabletkę o godzinie 12:00 a przyjęłam ją o 23:00 czyli minęło 11 godzin. O godzinie 14 (tego 19 dnia) współżyłam z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę czy raczej teraz powinnam uważać, bo ochrona może być zaburzona?

Odnośnik do komentarza

Witam, czy podczas stosowania tabletek hormonalnych mogą wystąpić bóle miesiączkowe. Ostatnią tabletkę z opakowania wzięłam 14 stycznia, dzisiaj dostałam miesiączkę a od wczoraj mam dolegliwości bólowe dla mnie typowo miesiączkowe (ból jajników i pleców) Czy jest to normalne? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Przez pomyłkę skróciłam 7 dniową przerwę między blistrami Rigevidonu do 6 dni.Doczytałam na forum że jest to dozwolone i nie wpływa na moją ochroną.
Chciałabym wrócić jednak do starego rozkładu dni, kiedy zaczynam i kończę blister,czy bez szkody mogę w tym miesiącu zażyć 22 tabletki a nie 21 i tym sposobem powrócić na "stare tory".
Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam, mam przepisane tabletki antykoncepcyjne Seasonique. Miesiączki mam regularne,co 28 dni. Krwawienie powinno zacząć się wczoraj,tj 17.01,natomiast przedwczoraj wieczorem wystąpiło lekkie plamienie/krwawienie połączone z bólem podbrzusza,więc wzięłam pierwszą tabletkę. Po nocy zauważyłam,że krwawienie ustało. Czy mogę nadal kontynuować branie tabletek? Czy będę zabezpieczona? Dodam,iż 16 dni temu musiałam zażyć pigułkę EllaOne.

Odnośnik do komentarza

Witam,29 grudnia w pierwszy dzień miesiączki zaczęłam przyjmować microgynon21.Stosuje go regularnie.1 stycznia odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia.Dzis tj.18 dni od wydarzenia wykonałam test bhcg z krwi.Wynik <0,100.Czy mogę mieć pewność,że nie jestem w ciąży?Dodam,że miałam bardzo nieregularne cykle,nawet 90 dni.Rowniez z uwagi na to zaczęłam przyjmować microgynon21.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...