Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne vibin mini i niestety musiałam zacząć brać antybiotyk , też wczoraj- azibiot. wzięłam godzina po godzinie, od wczoraj boli mnie brzuch, i zbierało mi się na wymioty. Czy to może być objawem tego, że wzięlam "prawie" dwie tabl na raz ? antybiotyk i tabletki antykoncepcyjne ? Czy połączenie ich ze sobą mogło dać taki efekt ?

Odnośnik do komentarza

Czy 7 ostatnich tabletek placebo zabezpiecza przed ciaza? Chodzi o to ze chce przerwac stosowanie tabletek antykoncepcyjnych tak aby uniknac ciazy. Czy ostatni stosunek musi odbyc sie przed siedmioma jasnorozowymi tabletkami czy przed siedmioma bialymi czyli placebo?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam takie pytanie. Zażywam tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21. Miałam miesiączkę i po 7 dniowej przerwie tabletke tj. zawsze mialam przyjac w niedziele o 18:30, jednak zapomnialam o tym i zazylam ją dopiero dnia nastepnego poznym popoludniem (czyli wyszlo na to ze przerwe mialam 8dniowa). Nastepnego dnia zazylam tabletke pozniej niz o 18:30, a dzien pozniej kochalam się ze swoim partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia zanim przyjelam tabletke. Jakie jest ryzyko zajscia w ciaze ?

Odnośnik do komentarza

Od 2 lat stosuje antykoncepce hrmonalna. Na poczatku byly to tabletki Madinette przez 7 mc jednak krwiawienie wystepowalo po okolo 21 dniach , zmienilam na teenia jednak nadal krwawienie wystepolwalo po okolo 20 dniach, teraz zmienilam na plastry i znowu juz 2 miesiac po przykelejeniu 3 plastra wystepuje krwawienie.... nie wiem juz na co zmienic i co zrobic ... co moe byc przyczyną i co zrobic ?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Biorę tabletki antykoncepcyjne od 06.01 ( pierwszy dzień miesiączki) Miałam jeden dzień przerwy po miedzy miesiączka a dalszym krwawieniem jest tez tak ze niekiedy krwawienie znika się na noc Czy mam się martwić ? Czy to normalne ? Ile mogę mieć jeszcze te krwawienie ?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Od listopada przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Lesiplus. Dziś dostałam maść do smarowania na liszaj Novate ( klobetazolu propionian) . W ulotce przeczytałam że skład to hormon kory nadnerczy. I moje pytanie polega czy ta maść będzie mieć jaki kolwiek wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, w pierwszy dzien swiat nie wzielam 7 tabletki antykoncepcyjnej diamilla , wzielam ja na drugi dzien o godzinie 13 , czyli minelo 16 godzin. Pozniej czyli w poniedziałek kochalam sie ze swoim chłopakiem ale nie doszedl we mnie tylko na zewnatrz , jak duze jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze? Mialam w ten tydzien od 28 dostac okresu i nie dostalam a mialam takie bole brzucha jakbym miala dostac. Prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Uprawiałem seks z dziewczyną lecz nie doszło do wytrysku by nie ryzykować wzięła tabletkę po. kilka dni po tym bodajże 3 zaczęła krwawić trwało to około 4 dni jak miesiączka. 20 dni później dostała kolejnej miesiączki tym razem również 4 dniowej jednak po niej zaczęła tak jakby plamić i to było brązowe i trwało 2 dni

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne rano między 5 a 8 (zależnie, jak wstaję). Czy taki rozstrzał wpływa na ich skuteczność? Dzisiaj dodatkowo zapomniałam rano o tabletce (19/21) i będę mogła ją zażyć dopiero ok 17. Wczorajszą przyjęłam o 8 rano. Czy zabezpieczenie zostanie zachowane? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, biore Vibin Mini od 2 lat. Moj lekarz ginekolog zmienil mi tabletki na Vibin z powodu plamień. Kazał dokończyć przyjmowanie czynnych tabletek, następnie zrobić 7 dni przerwy (placebo) i zacząc nowe opakowanie VIBIN. Czy to prawda, że mogą wystąpić plamienia po zmianie z Vibin mini na zwykły Vibin? Pytam, ponieważ jest to ten sam skład hormonów, tylko większa dawka. Pozdrawiam cały zespół i dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Kobieta, lat 23, Kraków W grudniu chciałam przesunąć okres więc nie zrobiłam przerwy 7dniowej tylko zaczęłam brać po 21dniach tabletkę z kolejnego opakowania. Dziś rano wzięłam ostatnią tabletkę z tego kolejnego opakowania i dostłam okres, dopiero od jutra zaczynają m się tabletki placebo. Moje pytania: 1. Czy jest to normalne? Zaznaczę, że już od kwietnia 2015 biorę regularnie vibin mini Pytanie z innej kategorii, czy podczas brania tabletek mogę pić aminokwasy na rozrost mięśni po siłowni

Odnośnik do komentarza

Witam, biore vibin mini od 2 lat. Moj lekarz ginekolog zmienil mi vibin mini na zwykly Vibin z powodu plamien. Kazal wybrac wszystkie tabletki czynne, nastepnie zrobic 7 dni przerwy (placebo) na krwawienie z odstawienia i zaczac nowe opakowanie Vibin. Czy w takim wypadku antykoncepcja bedzie nadal zachowana? Czy moga wystapic jakies plamienia po zmianie na Vibin? Bardzo prosze o odpowiedz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. 30.12 odstawilam tabletki. 12.01 dostalam krwawienia w pierwszy dzien bylo w kolorze rozowym z duza iloscia sluzu a potem caly czas w kolorze brazowym. Trwa juz 4 dni. Pobolewa mnie brzuch w dole, piersi mi urosly i tez mam je tkliwe. Rowniez zauwazylam na otoczce sutkow male biale grudki. Dodam tez ze odkad odstawilam tabletki kochalam sie z chlopakiem bez zadnego zabezpieczenia. Robilam test ciazowy w dzien w ktorym dostalam tego krwawienia. Moze to byc krwawienie implantacyjne?

Odnośnik do komentarza

Mam 20 lat i problem z brakiem miesiączki. We wrześniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, do listopada krwawienia były regularne. Kolejne powinno być 4 grudnia, jednak od tamtego czasu nie pojawiło się. Robiłam 3 testy ciążowe w odstępach 1 tygodnia, wszystkie były negatywne. Mam lekko żółte, bezwonne upławy. Nie odczuwam bólu, świądu czy pieczenia. Nie jest to związane ze zmianą wagi i stresem. Wizytę u lekarza mam umówioną za 2 tygodnie. Czy może to być wina odstawienia tabletek ? Dziękuje

Odnośnik do komentarza

Witam
Chciałabym się czegoś dowiedzieć na temat tabletek antykoncepcyjnych a dziurawca. A, więc jakiś czas temu zostałam poczęstowana herbatką ziołową góralską, która zawierała rumianek, dziurawiec i inne zioła. Miałam jej tylko spróbować. Więc wzięłam mały łyczek tej herbaty. Czy jeśli spróbowałam tej herbaty która zawierała ten dziurawiec to zmniejszy się skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Po ponad 5 h od przyjęcia tabletki spróbowałam tej herbaty. Ile trzeba wypić tego aby ta skuteczność nie była zachowana? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Brałam 3 misiąc tabletki anty, lecz wzięłam tylko 12 tabletek z tego 3 blistra i zgubiłam listek z pozostałymi tabletkami. Po dwóch dniach dostałam krwawienia z odstawienia. Stwierdziłam, że zrobię 7 dni przerwy jak to się zazwyczaj robi i potem znów zaczęłam nowy blister. Czy po tej pechowej sytuacji z straconym blistrem, ten następny który przyjęłam już normalnie 21 tabletek będzie działał skutecznie, bo kochałam się z swoim mężczyzną bez dodatkowego zabezpieczenia w 3 tyg brania tab.?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę pigułki Mercilon. We wtorek 12.01 wzięłam ostatnią z tego blistra. Wcześniej w pt(8.01) uprawiałam seks, raz z prezerwatywą od razu, a drugi z początku bez (w trakcie partner założył i w niej kończył). Zawsze krwawienie zaczynało się 4 dni po ostatniej pigułce, czyli powinno się pojawić dziś (tj.16.01). Krwawienia praktycznie nie ma, włożyłam tampon w ciągu dnia i końcówka była lekko brązowa, od tamtej pory nic. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę? Czy pigułki mogą nie działać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...